Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sumenie v reproduktoroch

Mam doma 5.1 repraky Mercury HT6200: http://www.agem.sk/?ref=JGNtZD0ndG92YXJfZGV0YWlsJzs =&product=5568110.

Pred casom mi zacali mierne sumiet. Sumia aj ked nic nepocuvam, ale ked pocuvam hudbu, tak je to silnejsie. Na druhej strane sa k reprakom da pripojit cez 3,5" jack napr. discman a tam mi nepraska vobec.

Na PC mam pripojenu aj TV kartu Manli, skusal som odpojit TV kabel a vsetky audio kable okrem tych z reprakov, ale sumenie neprestalo.

Mam aj onboard zvukovku, ale ta nepodporuje 5.1 zvuk.

teda mam PCI zvukovku C-Media CMI8738/C3DX.

Mozno je to kompinaciou lacnej zvukovky a zostavy?

Donedavna nesumeli, takze si nemyslim, ze by to bolo nekvalitnym spracovanim. Skor to moze rusit nejaky kabel alebo nieco podobne.

Co vy na to?

pánové, pokud si neujasníte rozdíl mezi šum, brum a praskot-tazatel používá střídavě všechny tři-tak se nikam nedostaneme.
Praskot-špatný kontakt, nalomený kabel,
šum-bud zvuková karta nebo zesilovač, oboje trochu šumí vždycky,
brum-zemní smyčka, řeší se galvanickým oddělením.

Je to přerušení vodičů a oddělení kondenzátorem. Nejprve bych zkusil přerušit zemění, většinou to stačí. Musíš to mít přerušené u všech výstupů ze zvukovky! Kondezátor nesmí být elektrolytický, ale na př. svitkový (keramický) na napětí alespoň 400V. Vhodnou velikost musíš vyzkoušet ale tady jistě někdo kdo se v elektrice vyzná víc, poradí. Já bych zkusil začít někde okolo 100n, to by mohlo stačit, a zkusil bych to nejdříve na jednom kabelu.