Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sumenie v reproduktoroch

Mam doma 5.1 repraky Mercury HT6200: http://www.agem.sk/?ref=JGNtZD0ndG92YXJfZGV0YWlsJzs =&product=5568110.

Pred casom mi zacali mierne sumiet. Sumia aj ked nic nepocuvam, ale ked pocuvam hudbu, tak je to silnejsie. Na druhej strane sa k reprakom da pripojit cez 3,5" jack napr. discman a tam mi nepraska vobec.

Na PC mam pripojenu aj TV kartu Manli, skusal som odpojit TV kabel a vsetky audio kable okrem tych z reprakov, ale sumenie neprestalo.

Mam aj onboard zvukovku, ale ta nepodporuje 5.1 zvuk.

teda mam PCI zvukovku C-Media CMI8738/C3DX.

Mozno je to kompinaciou lacnej zvukovky a zostavy?

Donedavna nesumeli, takze si nemyslim, ze by to bolo nekvalitnym spracovanim. Skor to moze rusit nejaky kabel alebo nieco podobne.

Co vy na to?

Šumí ti to z obou zvukovek?

- onboard zvukovka nie je 5.1

Zkus v audio mixeru vypnout mikrofon.

- vsetko okrem Wave som vypol ale sumenie pretrvava.

s výkonom 6200W PMPO uspokojí aj náročného audio fanúšika

- to som nepisal/netvrdil ja, snazim sa riesit problem, nie marketingove dristy.

Mě tam chybí zásadní informace:

ta informacia tam je:

Na druhej strane sa k reprakom da pripojit cez 3,5" jack napr. discman a tam mi nepraska vobec.

teda na reprakoch mam tlacitko ktorym prepinam 5.1 Chanel (zvuk z PC) a Input (zvuk z discmana, radia, atd...).

Ak prepnem z 5.1 Chanel (pricom kable zo zvukovky nevytiahnem) na Input a pocuvam hudbu cez discman, tak mi nesumia vobec. Ak vsak pocuvam v 5.1 Chanel mode, teda hudbu z PC, tak mi sumia.

Vo Volume Control som stlmil vsetko, okrem Wave ale sumenie neprestava.

repraky su v poriadku, ved som pisal, ze z discmana ani radia pripojeneho na reprosustavu sa ziadne sumenie neozyva. bude to s tou zvukovkou, ale ziaden znamy nema 5.1 kartu, takze asi nic. budem tu musiet risknut, ale to je dost nafigu, kupit zvukovu kartu za 1.500,- a bude mi to sumiet dalej (aj ked urcite kvalitnejsie sumiet :-D)

Tak tak. Reagoval jsem na toto:
"do neho ides linkou a do repraku ide vykonova cesta z koncoveho zesilovace bedynek"
To jsem nepochopil.
Ale jinak ti neporadím.
Většinou jsem se s takovými problémy setkal, když byl nějaký problém "ze zemí".
Když byla zařízení zapojena do různých zásuvkových okruhů nebo byla do TV nebo radio karty v PC zapojena anténa. Prostě problém rozdílu potenciálů zemí.

Tak s tím discmanem jsem tě blbě pochopil. Takže v reprácích to nebude, i když samy o sobě jistě nějaký ten šum mají taky. Pokud je přepínač 5.1CH/Input mechanický, odpojí ti zvukovku. To by nevylučovalo špatné zemění v propojovacím kabelu, zkus jiný. Ještě můžeš zkusit připojit sluchátka na výstup ze zvukovky a zjistit jestli ve stereo modu šumí nebo ne, dekodér na 5.1 samozřejmě nějaký šum přidá. Ta hlasitost šumu se mění s úrovní Volume Control nebo zůstává stejná? Napsal si že nepřestává, ale mění se? Pokud se mění, je to nejspíš ve zvukovce nebo jejím nastavení (drivery, IRQ, slot atp.). Pokud se nemění, mohlo by to být i v kabelech. Je to šum nebo síťový brum 50Hz? Hlasitost brumu by měla zůstat nezávislá na Volume Control v počítači.

samy o sobě jistě nějaký ten šum mají taky

- to je jasne, ale pri pocuvani discmanu je sumenie omnoho menej pocutelne, temer vobec.

Pokud je přepínač 5.1CH/Input mechanický, odpojí ti zvukovku.

je mechanicky.

Ta hlasitost šumu se mění s úrovní Volume Control nebo zůstává stejná

povedal by som, ze zostava rovnaka, teda sa pridavanim hlasitosti nezvysuje. pri pocuvani hovoreneho slova a hlavne pri nizkej hlasitosti je sumenie najpocutelnejsie.

Je to šum nebo síťový brum 50Hz

neviem presne co je sietovy brum :-/, ale tak snad aj trochu ano. ten sum znie tak, ze by mohol pochadzat zo siete (vykyvy a podobne)

Síťový brum je pronikání kmitočtu se sítě

tak som si myslel spravne.

Nemáš napájen počítač a reproduktory z různých zásuvek?

nie, mam ich na jednej predlzovacke, aj PC aj repro.

Co ty sluchátka, zkusil si to?

ano, strcil som ich do zvukovky, ale absolutne ziadne brucanie sa neozvalo pri ziadnej hlasitosti.

pánové, pokud si neujasníte rozdíl mezi šum, brum a praskot-tazatel používá střídavě všechny tři-tak se nikam nedostaneme.
Praskot-špatný kontakt, nalomený kabel,
šum-bud zvuková karta nebo zesilovač, oboje trochu šumí vždycky,
brum-zemní smyčka, řeší se galvanickým oddělením.

v tejto technicke nie som moc doma, ale ak si to dobre vykladam, tak "zesilovač" nemam ziaden, ziadne domace kino, teda zvlast, mozno je zosilovac aj bedna, ktora je zapojena do el. siete, v ktorej je aj subwoofer. Ale mimo tejto bedne nemam nic pripojene k ostatnym reprakom (center, front, atd)

Ak nemas v pc zapojene nic ine len monitor, kalvesnicu+mys a tie reproduktory, a vsetko v jednej 230V predlzke, a stale to brumi, tak bud si nestlmil v tom mixeri vsetky zariadenia (niektore mozu byt skryte, povoluju sa napr. niekde v menu), alebo je poskodeny kabel k repro, alebo je vadny/smejd zosilovac (v tych repro)

P.S. skus stlmit basy...

Je to přerušení vodičů a oddělení kondenzátorem. Nejprve bych zkusil přerušit zemění, většinou to stačí. Musíš to mít přerušené u všech výstupů ze zvukovky! Kondezátor nesmí být elektrolytický, ale na př. svitkový (keramický) na napětí alespoň 400V. Vhodnou velikost musíš vyzkoušet ale tady jistě někdo kdo se v elektrice vyzná víc, poradí. Já bych zkusil začít někde okolo 100n, to by mohlo stačit, a zkusil bych to nejdříve na jednom kabelu.

šumění muže spusobovat na 99% Tv karta pokud je propojena s in line vstupem skusil bych v hlasitosti zakázat in line(vstup vnějšího zdroje),ale neni to jediná cesta zvuku např. AUX ovšem po zakázání nemusí jít zvuk u Tv takže řešení by bylo podívat se do hlasitosti a SNŽIT in line a ostatní na poloviční hlasitost což by mohlo zlepšit situaci. Popřípadě přeinstalovat TV kartu.