Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzávání MS Office

Po instalaci MS Office 2003 na nový počítač s Windows XP Pro mi zhruba při každém druhém spuštění zamrzne jakákoli ze spouštěných officovských aplikací. Po chvíli (cca 5 - 10 min) se aplikace "odbrzdí" a začne fungovat normálně. Někdy se však zasekne trvale.

Při pohledu do prohlížeče událostí lze spatřit hlášku s chybou (Zdroj: Application Hang)a následujícím popisem, např.:
Zablokovaná aplikace OUTLOOK.EXE, verze 11.0.8010.0, zablokovaný modul hungapp, verze 0.0.0.0, adresa bloku 0x00000000.

V každém případě:

a) instalovat Office 2003 Service Pack 2 + SP2 post service pack hotfix (912022)

b) pokud se to stává při spuštění ne z konzoly, ale z terminal services session, zkontrolovat, jestli je User Hive Cleanup Service v poslední verzi. Pokud není vůbec instalovaná, instalovat poslední verzi (může pomoci).

c) zkontrolovat jestli to nezpůsobuje antivirový program.

Vladimíre, s těmi SP si nejsem jist, neboť já MS updateuji (to je slovo, co?) typicky lamoidním způsobem, tj. přes příslušné webové stránky, ke kterým mne dokope systém.

Jinak problém vznikne stejným způsobem, ať již aplikaci spouštím z mateřského počítače nebo přes TS.

Na ten antivirový program mám taky podezření; až se k tomu PC dostanu fyzicky, zkusím jej odinstalovat a uvidím.

Doporučuju přejít na ručně instalované automatické aktualizace (tj. stáhnout a neinstalovat, případně upozornit - stáhnout - instalovat pokud je pomalé připojení) a upgradovat Windows Update klienta na Microsoft Update.

Microsoft Update oproti Windows Update hledá a nabízí aktualizace i pro MS Office. Je to pohodlné a automatické, dokonce to každý měsíc aktualizuje spam filtr v Outlooku. Aktualizace přes web musí proběhnout ručně, je to nepohodlné a zatěžuje se linka, u automatických update se update stahují, jen když není připojení vytíženo.