Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzávání MS Office

Po instalaci MS Office 2003 na nový počítač s Windows XP Pro mi zhruba při každém druhém spuštění zamrzne jakákoli ze spouštěných officovských aplikací. Po chvíli (cca 5 - 10 min) se aplikace "odbrzdí" a začne fungovat normálně. Někdy se však zasekne trvale.

Při pohledu do prohlížeče událostí lze spatřit hlášku s chybou (Zdroj: Application Hang)a následujícím popisem, např.:
Zablokovaná aplikace OUTLOOK.EXE, verze 11.0.8010.0, zablokovaný modul hungapp, verze 0.0.0.0, adresa bloku 0x00000000.

L-Core dík, ale o tam popsaný problém se nejedná a to ani v odkazech. Express Outlook mi běhá naprosto v pořádku a navíc jej ani nespouštím, trvale totiž běží v pozadí (HideOutlook.

PC jsem samozřejmě desinfikoval, deratizoval a desinsektoval už několikrát a to různými programy. Bohužel nic.

Ten Outlook tam byl jenom jako příklad. Stejně tak se chová Word, Excel i Access. PowerPoint jsem nezkoušel.

Velký Outlook používám, patří mezi zásadní SW, na kterém mi pracuje kancelář. Kromě jiného s ním mám i spřažený Exchange Server třetí strany.

Taky mám ATI a kdysi jsem měl podobný problém s Wordem. Typicky pokud bylo načteno velké množství textu. PC zatuhl a nejevil známky života. Neměl jsem trpělivost čekat 5min, ale někdy se PC po několika vteřinách vzpamatoval, přepnul do 640×480 s hlášením, že "grafický ovladač přestal odpovídat, restartujte..." atd. Tehdy pomohly starší ovladače (s novými se to projevovalo takhle). Verzi si nepamatuji, ale teď mám 6.10 a problémy nepozoruji.

Druhý nápad je staršího data. V registru ve větvi

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Session Manager/Memory Management

je LargeSystemCache. Pokud je nastavena na 1, způsobovala problémy se starými ovladači ATI.

Ruldo dík, ale mně to nedělá jen Word, ale i ostatní MSO aplikace a to i když je spustím samostatně, tj. bez příslušného datového souboru.

Jinak PC je po HW stránce fungl nové, všechny ovladače jsou aktualizovány. Koukal jsem i na ten LargeSystemCache a mám jej nastavený na "0".

V každém případě:

a) instalovat Office 2003 Service Pack 2 + SP2 post service pack hotfix (912022)

b) pokud se to stává při spuštění ne z konzoly, ale z terminal services session, zkontrolovat, jestli je User Hive Cleanup Service v poslední verzi. Pokud není vůbec instalovaná, instalovat poslední verzi (může pomoci).

c) zkontrolovat jestli to nezpůsobuje antivirový program.

Vladimíre, s těmi SP si nejsem jist, neboť já MS updateuji (to je slovo, co?) typicky lamoidním způsobem, tj. přes příslušné webové stránky, ke kterým mne dokope systém.

Jinak problém vznikne stejným způsobem, ať již aplikaci spouštím z mateřského počítače nebo přes TS.

Na ten antivirový program mám taky podezření; až se k tomu PC dostanu fyzicky, zkusím jej odinstalovat a uvidím.

Doporučuju přejít na ručně instalované automatické aktualizace (tj. stáhnout a neinstalovat, případně upozornit - stáhnout - instalovat pokud je pomalé připojení) a upgradovat Windows Update klienta na Microsoft Update.

Microsoft Update oproti Windows Update hledá a nabízí aktualizace i pro MS Office. Je to pohodlné a automatické, dokonce to každý měsíc aktualizuje spam filtr v Outlooku. Aktualizace přes web musí proběhnout ručně, je to nepohodlné a zatěžuje se linka, u automatických update se update stahují, jen když není připojení vytíženo.