Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nepoužívejte jméno Billa Gatese! [EN]

To už by jeden nevěřil co je na světě všechno možný. Nevyvolávám žádnou senzaci, bez emocí si přečtěte na stránce: http://www.microsoft.com/about/legal/permissions/de fault.mspx#E3C text (dám sem citaci):

Use of Name and/or Likeness of Bill Gates

Bill Gates's name and likeness are protected by publicity and privacy rights. If you want to use photographs of Bill Gates for reporting purposes, contact the photographer who created the work, or contact Waggener Edstrom at (425) 637-9097. No other use is permitted.

Věřili byste tomu, že MS chrání (nebo vyvolává zdání ochrany) jeho jméno?

Pavel

to si piš že by se to přeložilo jinak, znamená to uplně něco jiného :-) Jsou to práva, která se týkají publicity a práva ochrany soukromí, obecně práva ochrany osobnosti. Práva se týkají všech občanů a to, že tam je zmiňovaný jmenovitě Bill je možná kvůli nějakým agresivním tučňákům, aby si uvědomili že je Gates taky jen člověk a ne démon z pekla.

Personality_rights
copothr.html

PS. ještě doplním: tyto americké zákony dávají každému právo chránit své jméno a podobu. Není to žádná cenzura ani nějaký speciální patent pro Gatese.