Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PSP - Paint Shop Pro - nahrada

Zdravim...

Vie mi niekto povedat, aky free program sa da pouzit na editaciu suborov PSP vytvorenych v Paint Shop Pro? Su to malicke obrazky s pozadim na ktorych je text. Ten text by som potreboval zmenit... Boli vytvorene v Paint Shop Pro 7, ale skoncila trial verzia a nepomoze ani preinstalovanie.

Dakujem

Suborov sice je vela... ide tu o jednoduche veci... su to buttony, ktore exportujem do gifu... su to male buttony 60x20px, ktore maju nejake pozadie a na to sa hadze text, ktory sa stale meni... menim stale iba text a robim export... cize uplne jednoduche veci... ziadna grafika...

Čo znamená veľa? 10? 100? 1000?

S tím jsi přece musel počítat, že když se jedná o trial verzi, že pak nebudeš moct text na tlačítkách upravovat. Zakoupení licence stojí cca 3000,- Kč, takže to se dá přežít, jestli ten program potřebuješ. Nebo tlačítka vytvářet v jiném editoru (Gimp, Photofiltre, ...).

Až tak odvážnou myšlenku bych od tebe nečekal :))

//edit: přečetl jsem Brtníkovo vysvětlení

pozn.: text vložený v .psp formátu se fak chová jako editovatelný text - jde totiž o kombinovaný bitmapový+vektorový formát.

a tímto se hluboce omlouvám a smekám, pokud psp formát vůbec neznáš :beer:

v 99% jde. ale nestačí hledat řetězec paint shop pro, ale jméno výrobce programu (u staré verze byl jasc)
nebo místo vyhledávání bych šel skoro najisto do klíčů hlm/sw, hu/.cosi/sw, hcu/sw

nicméně postup je trochu na kraji legálnosti. pokud nechceš psp zakoupit, jde s tím aspoň znovu nainstalovat trial - a formáty .psp v něm převést na něco běžného. to co je vidět teď jsou jen náhledy.

pozn.: text vložený v .psp formátu se fak chová jako editovatelný text - jde totiž o kombinovaný bitmapový+vektorový formát.
s tím se člověk po exportu obvykle musí rozloučit - nebo si koupit tu licenci.

To je lepšie riešiť zálohou registrov pred inštaláciou, ale mám podozrenie, že zálohovacie programy zálohujú len to, čo treba. Osobne som to neskúšal. Na druhej strane ma vie naštvať, keď som inštaloval DivX 6.0 a pýtalo sa, či chem nainštalovať časovo obmedzenú verziu Pro. Dal som nie a o pol roka mi DivX skončil. Pro sa mi z mne neznámeho dôvodu nainštalovala. Zvláštne však je, že tento problém som s verziou 5.2.0 nemal. Ten poslúchol, keď som povedal NIE!. Odvtedy som prešiel definitívne na XviD a neľutujem.

tak ňák bych to viděl. nechci se přít, ale taky pochybuju že .psp dělá ztrátovou kompresi bitmapy typu jpeg.
ať si to otevře v čem chce - třeba v trial psp.
pak ať ten button uloží do gif/png - bezztrátová komprese, oba umí průhlednou barvu.
v libovolném legálním editoru ať tam dobastluje nápisy (pokud nemá nervy na pozicování textu v ff a ie)