Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte nějakej Free prográmek pro odstříhnutí konce filmu .avi

Zdar Borci
Na video su úplná lama a potřebuju odstříhat asi posledních 30 vteřin u několika filmů ve formátu .avi, nic víc nepotřebuji jenom nějakej nejjednodušší prográmek na toto a nic víc umět nemusí (ještě teda potřebuju aby zachoval stejnej formát videa jenom aby ustřihnul konec filmu a formát videa aby zůstal stejnej takže Movie Maker ne) a vůbec nevím jak to udělat, našel sem Easy Video Splitter ten by mě vyhovoval, jenže když to v něm ustřihnu tak zvuk jede na konci ještě asi 10 vteřin bez obrazu a já bych chtěl nějakej přesnější stříhač videa.

Při troše štěstí nemusíš nic ani stříhat.

Pokud máš nyní filmy uložené v kontejneru AVI, otevřeš je ve VirtualDubModu, příp. hlášku o VBR audiu ignoruj (na otázu Do you want to rewrite header odpověz NE), nastav audio i video direct stream copy, a dej uložit jako ... formát MKV (matroška).

Pro představu, nyní jsem takto přepasíroval jeden film v AVI o velikosti 700MB, výsledek má 690MB. Kvalita je identická, těch 10 MB se ušetřilo na režii formátu videokontejneru. AVI zbytečně plýtvá, MKV je modernější.