Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte nějakej Free prográmek pro odstříhnutí konce filmu .avi

Zdar Borci
Na video su úplná lama a potřebuju odstříhat asi posledních 30 vteřin u několika filmů ve formátu .avi, nic víc nepotřebuji jenom nějakej nejjednodušší prográmek na toto a nic víc umět nemusí (ještě teda potřebuju aby zachoval stejnej formát videa jenom aby ustřihnul konec filmu a formát videa aby zůstal stejnej takže Movie Maker ne) a vůbec nevím jak to udělat, našel sem Easy Video Splitter ten by mě vyhovoval, jenže když to v něm ustřihnu tak zvuk jede na konci ještě asi 10 vteřin bez obrazu a já bych chtěl nějakej přesnější stříhač videa.

Tak přece jenom to asi zůstane nevyřešené ty podělaný filmy mají jakousi nestandartní variabilní zvukovou stopu a virtualdub mě vyhazuje jakousi hlášku:

[!] AVI: Variable bitrate (VBR) audio detected. VBR audio in AVI is
    non-standard and you may encounter sync errors up to 6719ms when
    attempting to extract WAV files or processing the audio in Direct Stream
    Copy mode. Full Processing mode is recommended to decompress or recompress
    the audio. (bitrate: 122.9 ± 11.7 kbps)

A když to přesto vystříhnu a uložím tak je rozhozenej zvuk chvilku se předbíhá a pak je zase opožděnej i když dám Audio Direct stream copy ale víte co já se na to vyseru a koupím si (už mám vyhlídnutý za 60kč ;-)) DVD-R DL a bude klid, ale sere mě to kvůli 10MB se to nevleze na DVD. To je pech 3-[

Hláška o VBR hlavičce - AVI kontejner standardně neumožňuje obsahovat zvukovou stopou MP3 VBR, proto VD nabízí odstranění VBR hlavičky. Drtivá většina filmů v AVI ale je zakódovaná s MP3 VBR audiem a přehrávače si s tím bez problémů poradí. Uvedenou hlášku ignorovat, header nepřepisovat.

Tak sem zkusil snad všechno co jste mě napsali a stále se mě to nedařilo rozdělit aby byla dobrá synchronizace i se zvukem už sem myslel že to vzdám a nakonec jsem vyzkoušel VirtualDub-MP3 co mě poradil anarchist a světe div toto je snad jedinej prográmek co funguje :-D děkuji vám všem a hlavně anarchistovi máš u mě jedno :beer::-D.

co takto pouzit program cutoff? CutOff.exe
maximalne jednoduchy program, len sa vyberie subor, nastavi sa, kolko z konca odstrihnut
a potom staci ten subor nechat prejst cez DivFix DivFix110.zip a uz to bude vsetko ako ma byt

ale este by som chcel upozornit, ze tento program natvrdo usekne z konca pozadovany pocet dat, spravi to s originalnym suborom, takze najlepsie bude si tie subory niekde este skopirovat, keby sa nieco pokaslalo

Zkus VirtualDubMod 1.5.4.1, přes stejné hlášky je synchronizace OK :

http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_ id=65889

na té stránce sjeď dolů a rozklikni verzi 1541, zvol All inclusive.zip.
Čeština je tady :

virtualdubmodcz.html

Samozřejmě nemá smysl odřezávat titulky u všech filmů. Pro ukázku si vyber
nějaký s dlouhými titulky, najeď na konec filmu, klikni na Klíčový snímek zpět
na začátek závěrečných titulků, označ ten začátek Mark in, klikni na ikonu
pro přesun na konec filmu a označ konec Mark out. Vybraný kousek se ti
na konci posuvníku zamodří, zvol Video - Komprese, tam vyber kodek a dej Uložit jako.
Pak uvidíš, kolik místa ty titulky zaberou, docela dost. Takže by mohlo stačit
uříznout titulky klidně jen u dvou filmů a požadovaných 10 Mega máš z krku.

Při troše štěstí nemusíš nic ani stříhat.

Pokud máš nyní filmy uložené v kontejneru AVI, otevřeš je ve VirtualDubModu, příp. hlášku o VBR audiu ignoruj (na otázu Do you want to rewrite header odpověz NE), nastav audio i video direct stream copy, a dej uložit jako ... formát MKV (matroška).

Pro představu, nyní jsem takto přepasíroval jeden film v AVI o velikosti 700MB, výsledek má 690MB. Kvalita je identická, těch 10 MB se ušetřilo na režii formátu videokontejneru. AVI zbytečně plýtvá, MKV je modernější.