Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rezidentní antispyvare - má to smysl nebo jen pro kvůli lepšímu pocitu?

Třeba MS Defender, Spyware Terminator, Spyboot apod. Jaké máte zkušenosti? Zatím nepoužívám žádný rezident jen AV (freeeware AOL) firewall XP SP2 a nemám žádný problém, vypnuté cokies, nechodím na pornostránky a warez jen výjimečně. Čas od času zkontroluji spušťené procesy jestli se tam není něco co tam být nemá např. u kámoše jsem našel třeba scvchost.exe pěkný svinstvo. :))

loading...

ano, třeba ms internet explorer, to je přitahovač a automatický instalátor spyware

jakkoli jsou oprávněné kecy že i msie jde zabezpečit, jsou home uživatelům při jejich způsobu používání windows k ničemu.
čím větší jsou lopaty a čím děravější programy používají (msie, oe, icq:), tím nutněji potřebují antivir i antispyware.

firewall pak potřebujeme všichni. v obousměrném aplikačním fw třetích výrobců se dají poznat/blokovat příznaky nákazy. podle brtníka(tm) jsou spywarem celá windows včetně mediaplayeru.
kdežto jednosměrný stavový fw z xp sp2 je vhodný buď do firem (centrální správa), nebo domů těm klikačům co mají nedejbože admošská práva a odkliknou všechno co vidí. instalaci virů/spyware sice nezabrání, ale nevyhazuje varovné hlášky které faking useři stejně potvrdí.