Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem baterie v MB aneb vliv na chod PC

Zduř buřt extrabus

je možný že pokud odejde baterie v MB co drží pří životě CMOS/BIOS že počítač se chová jako kdyby byla v pánu základni deska?

Pc nereaguje= nenaskočí obraz ani zvuk(pípání/servisní kody bo hlášky z pc speakeru?)

čekám na Váš signál, díkec.

P.S. A když jsme u toho reálná průměrná životnost takové baterie(výrobce K.T.S) je jaká? je to dobrá značka nebo radši panasonic či jinou?

Vidíš, MM.., a budu ti zase odporovat. Podívej se na to z druhé stránky: Jenom debil bude vyrábět desky, které fungují se špatnou baterkou, nebo dokonce - jaká zhovadilost - bez baterky, protože je zcela vyloučeno správné nastavení parametrů pro start systému. Jenom výrobce shitů na něco takového přistoupí!
.........................................
Takže tu máme dva rovnocenné názory, každý je opakem toho druhého a každý má dobré důvody pro to své řešení. Není tedy lepší přijmout, bez dalšího hodnocení, tu skutečnost, že existují desky (ať dobré, nebo špatné), které bez dobré baterky prostě nefungují dobře, s touto skutečností se smířit a jednoduše zkontrolovat baterku? Když je to navíc jednoduchý a levný úkon? Proč toto předem odmítat s tím, že deska, kterou to potká, je méněncenná (odkud to víte? máte nějakou statistiku?) a s jako takovou se já, super IT, nebudu zabývat a nešťastného uživatele odešlu do ... prdele, neboť tato deska není hodna mé vzácné pozornosti? Kde berete svoůj pocit nadřazenosti? Kde se ve vás bere ta pýcha, když o rozložení problému, jak vidno, víte prdlajs?

Vsetky vyrobcovia chipsetov maju v design specifikaciach zapojenie ktore RTC napaja zo standby vetvy zdroja. Pretoze v EDS chipsetu su urcite sekvencie napati ktore je nutne dodrzat. A hlavne ide aj o zivotnost baterky. (P.S> a fungovanie bez baterky je hlavna poziadavka niektorych zakaznikov, co podaktori cinski odkundesi dodavatelia zdrojakov tiez nedokazu pochopit :)

Takze si suhlas alebo nesuhlas s cim chces, ja viem co designujem uz 15rokov a kolko desiatok tisic tajnych aj netajnych intel dokumentov a specifikacii uz za ten cas mam "za sebou" (vis o tom prdlajs skor ty) a niekto kto to zapoji inac lebo setril jednu diodu za 3centy a tym vyrobil dosku ktora neni kompatibilna s design specifikaciou chipsetu, je proste pre mna cinsky odkundes.

P.S. a moze sa jednat aj o chybu BIOSu, to potom tiez robil odkundes.