Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký mobil Xiaomi Mi2S, BlackBerry Z10, Nokia 925, iPhone 5c, možná Samsung S4

Zdravím,
požadavky: měl by mít výborný display, slušný foťák na momentky a videa, aplikaci kterou vyloženě potřebuji Drobox, systém by měl být přehledný a pěkně graficky udělaný, preferuju menší velikost ideál kolem 125mm výška max 130mm, sem tam brouzdání po internetu a občas ňáká hra, jsem jednoduchý uživatel 16gb stačí a i kdyby systém nebyl "někdy" nejsvižnější tak si myslim bych to ani nepostřehl.
Nejsympatičtější je mi Mi2S a tak sem k němu přikloněn, ale prakticky jelikož to bude můj první smartfoun nevím co vybrat a tak se ještě chci poradit.

Jaký by jste mi tedy poradili "z mého výběru" a proč? Názor a zkušenosti s těmito telefony vítany. Díky

...slušný foťák na momentky a videa?
Mám nově Nokiu 925 a vždycky jsem měl v jedné kapse mobil, v druhé foťák. Teď pomalu přestávám nosit foťák, právě kvůli novému mobilu... hodně fotím v situacích, kde je méně světla a L925 má vysokou světelnost (f=2,0), takže pohoda. 8-)

Osobně bych volil mezi Mi2s a L925 (a já bych volil 925).

Mi2s se umí zaseknout (je to koneckonců lagdroid), ale není to nic nepřekonatelného. L925 je naopak svižná, ale výběr aplikací je samozřejmě menší (tím ale netvrdím, že chybí ty důležité; spíše je méně toho "zbytného bordelu")

Já mám tu Z10 a je to dobré.
Rychlost a stabilita je skvělá, foťák jde, displej krásnej. Sic na něj není nějak moc aplikací, ale důležité ano a když, tak se tam dají rozjet z Androidu (není 100% úspěšnost ale). Dropbox integrovaný.

Lumii má kamarád a pořád si chválí. Co do fotek, je na tom asi o trošku lépe a systém taky není pomalý. Displej se mi taky moc líbil.
iPhone je pěkný, ale poněkud dražší. A céčko nic moc, to už bych radši esko a to zase stojí skoro čtyřnásobek toho BB. Do toho bych šel jenom za předpokladu hodně peněz a radší do eska.
Xiaomi jsem viděl. Není to nejhorší, ale já bych si ho nevybral. Všechny tři telefony nad tímto bych hodnotil lépe (na druhou stranu, ten telefon nevlastním, takže těžko hodnotit přesně).
Samsung nevím, nepotkal jsem zatím.

U těch mnou prvních třech jmenovaných (BB, Nokia, iPhone) je taky super, že je ten systém upravený jen pro tyhle telefony a optimalizace je špičková = rychlost a stabilita.

Stejný názor jako touchwood - Xiaomi Mi2s, nebo tu Nokii 925. Já bych jako Androiďák naopak volil Mi2s - bude zde více aplikací, systém MIUI je skvělý a promyšlený. Nokie bude asi o něco svižnější a bude mít lepší foťák. Chybu neuděláte ani s jedním.

Lumia. Systém svižný, displej bez výhrad, taktéž výdrž nadprůměrná. Fotí to výborně.
Sám mám 920 a nemohu říci křivého slůvka.
Samozřejmě, až dorazí soudruh Redmarx, tak doporučí Xiaomi, Hua-jiya, Liu-jing, Ce-tung a podobně, jak se ty šunty jmenují :-) Tak tímhle jsem mu ušetřil příspěvek :-p

Právě co se týče svižnosti jak jsem psal myslim si, že nemam šanci to poznat to by musel být ten telefon vyloženě šnek což zřejmě tyto nebudou, tudíš pro mě druhotné. Aplikace jsou pro mě nejspíš také druhotné tím, že to bude první smartfoun, důležité chybět jak píšete nebudou, možná časem budu náročnější.

Můj pohled BlackBerry Z10 - táta má z práce Q10 ještě s tou klávesnicí, líbí se mi, že tato značka má pár modelů a tím pádem jsou poctivě udelané! Jinak k tomu nemam moc co říct dobrá cena, vypadá slušně po všech stranách, nevýhoda asi výdrž a "možná" krachujou :D bla bla

Mi2S - když se podívám na Mi1 nebo Mi3 tak ty telefony se mi nelíbí nechtěl bych je, takže u mě evidentně hraje roli design a ten je u Mi2S pro mé oko velmi povedený. Taky se mi líbí, že systém ačkoliv je android tak je vidět inspirace od Applu hezky graficky udělané vše na ploše atd. Asi má horší stabilizaci videa (právě zvuková slušná stopa by se mě hodila na kurzy do práce) a foťák nejspíš podobný jako iPhone 5, Z10 atd. Celkově ten telefon vypadá kompaktně a většinu co to umí se jeví, že to umí slušně plus vzhledově se mi líbí

Lumia 925 - lákadlo ten foťák, a display atd. atd. vše se jeví na vysoké úrovni. System asi nebude překážkou graficky se mě teda moc nelíbí, ale jistě je jednoduchý a aplikace jistě důležité chybět nebudou. Popravdě nikdy sem neměl jiný telefon než nokii (6300 a 6303)

iPhone 5c - tady mě láká zase ta kompaktnost a ta slušnost ve všem co to umí. A také samozřejmě ten software díky čemůž je Apple tam kde je. Mám iMaca a klasické pc bych už nechtěl, bez virů, bezva display atd. paráda. Ale Smatfoun ve svý podstatě nepotřebuju zbytečně asi drahý pro mě.

Galaxy S4 - ten má kámoška viděl sem, nevýhoda větší, ale líbil se mi display sympaťák telefon. Ale je vlekej tak ne. 4mini sem neviděl, ale asi bude lepší volba 925 a Mi2S.

Hrozně to řešim, ale je mi to úplně jedno jakej ach jo :D. Asi by mě pomohl názor uživatele který vlastní nebo vlastnil oba Lumii 925 a Mi2S. Aspoň jsem výběr už ořezal na dva.

Jinak moc děkuju za názory)

Ještě jsem se nad tím zamyslel a udělal svojí hodně subjektivní tabulku z toho co jsem vyčetl a viděl na obrázcích :D nebrat úplně vážně.
Nakonec kandidáti Mi2s, Ascend P6, 5c, Lumia 925, Galaxy S4

Display (kvalita, barvy, jemnost): 1.S4/P6 2. L925 3. Mi2s/5c
Grafika (ikonek, písma, přehlednost): 1. 5c/P6, 2. Mi2s, 3. L925/S4
Fotoaparát: 1. L925 2. S4/5c/P6 3. Mi2s
Výkon: Mi2s/S4, 5c/L925, P6
Cena: Mi2s/L925/P6, S4, 5c
Sympatie (kompaktnost, design): Mi2s, P6/5c/925, S4
Výdrž: pravděpodobně srovnatelná u všech

Výsledky
Huawei Ascend P6: 1,1,2,3,1,2 = 10
Xiaomi Mi2s: 3,2,3,1,1,1 = 11
iPhone 5c: 3,1,2,2,3,2 = 13
Nokia L925: 2,3,1,2,1,2 = 11
Samsung S4: 1,3,2,1,2,3 = 12

Strašně subjektivní napr. display a fotak iPhone může dohánět věrností pěkností barev nebo Nokia system rychly jednoduchy a nekomu se ta grafika zase bude hodne libit, fotky bude mit kvalitnejsi ale treba nebude mit tak verne barvy jako 5c v rukach spatneho fotografa atd. Nicmene světe div se vítěz mé tabulky P6, dalo by se říct nej je pro mě display, grafika, foťák. Viděl jsem P6 nazivo a display a graficke zpracovani softu opravdu perfektni, bohuzel vetsi.
Ale rozhodl jsem se definitivně pro Mi2s sympatie vyhrály, jen mám obavu zejména z displaye a foťáku snad ty rozdíly jsou malé.

Souhlasím, že je display hodně subjektivní, ale tohle je podle nějakého internetového portálu?
Na otázku nejlepší displej bych jasně řekl iPhone. Nic podobného jsem jinde zatím neviděl a přijde mi jasně nejlepší. Na druhou bych asi zařadil Lumii hned za iPhone. Naopak z S4 nějak převratně nadšený (myslím displej) nejsem...

Nejlepší je, telefóny si ošahat osobně, srovnat to a vybrat podle přesvědčení. Pokud tě tady přesvědčíme do něčeho, co vnitřně nechceš, nebudeš z toho mít takovou radost, jako když si to vybereš sám.

Ne ne, žádný portál, ale "mé subjektivní výmysli pocit" nebrat vážně jak jsem psal. Ošahal jsem si krátce právě Galaxy S4, 5s, P6, Z10 plus něco načetl.

Souhlasim taky se mi líbí iPhone display jejich kalibrace barev a je to vidět i u foťáku sice malý senzor a přesto fotí na oko supr na slunci nepřepálené a ve stínu to neni tmavé atd. prostě na momentky velmi použitelné.

Zůstaly ve výběru 925, Mi2s, 5c a vybral jsem si definitivně Mi2s. Tak snad foťák a display na podobné úrovni jako iPhon. Nakonec jsem přiklonil k androidu a Mi2s se zdá jako nej kompromis.

Pak dám vědět jak jsem s telefonem spokojený.