Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rychlost větráku u CPU

Prosím poradí mi někdo jak snížit rychlost větráku u mé desky MSI NEO PLATINUM 2?Měl jsem nějaké problémy s Biosem, tak jsem musel dát load Biosu a teď mi jede větrák na 2700 otáček a to je dost hlasité.Předtím mi větrák spouštěl jen na začátku a pak už ne,patrně nebylo třeba a bylo nastaveno spínat až při nějaké tepolotě.Prosím poraďte, bude to patrně někde v Biosu.Mám sice i program CoreCenter, kde mi to rychlost ukazuje,ale nejde to tam asi nijak vypnout.
Prosím tedy o každou radu.Díky moc všem Jenda

Pokud se řízení ventilátoru nedaří pomocí BIOSu,pak bych vyměnil ventilátor za tří pinový a koupil k němu
regulátor.Otáčky bych řídil ručně a teplotu CPU sledoval podle nějakého programu,například Speed Fan,ale
jsou i jiné.Existují regulátory otáček,které lze montovat i do přední stěny PC skříně.