Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IrfanView

Ahoj. Iview používám jako defaultní prohlížeč. A teď v některých aplikacích, (excel, access), používám odkazy na obrázky, ale iview vždy zobrazí první obrázek v adresáři ikdyž v hypertextovém odkazu je pojmenovaný správně. nemůžu s tím hnout. U jiných prohlížečů toto není, fungují správně. Teď jdu na odpolední, tak máte do 22. hodiny čas na vyřešení :-D , díky moc.

Jelikož jsem starý šťoural tak a mám podobné problémy, tyto maléry řeším odinstalováním toho jednoduššího (u Tebe IrfanView). Potom vyčištěním registrů nějakým cleanerem, restart a znovu nainstalovat IrfanView a provést nastavení ke své potěše. Když to způsobil IrfanView je malér odstranený.

Tak jsem tady. Díky za rady, ale toto všechno jsem zkoušel a furt nic. Ten irfan dělá všechno jak má, když v nějakém adresáři klepnu na např. pátý obrazek, tak ho normálně zobrazí. Ale jakmile ten sám obrazek chci načíst pomocí hypertextového odkazu, tak načte vždy první v adresáři, ludra jedna 3-[

Upraveno: No, jdu spát, kdyby ještě někoho něco napadlo, sem stím. Dopředu dík. Zítra si to přečtu. Dobrou :-)

Ahoj hoste. Už nevím přesně, ale mně se to taky tak vytvořilo. Po mnoha pokusech jsem znova zprovoznil "prohlížeč obrázků a faxů", pak jsem ho odebral, znovu asocioval irfan ::) (nevím jestli ten smajlík tu situaci dostatečně vyjadřuje), a pak už otvíral irfan. Ale když to přeasocijuju :-D na ACDsee, tak tento ty obrazky zobrazuje dobře, dám to zpátky na irfan a zas je to blbě 3-[

jinak dnes mám ještě odpolední, kdyby se někomu zdálo, že se mi nechce odpovědět, no a Mittal mě na net nepustí...

Můj pokus:
"=HYPERTEXTOVÝ.ODKAZ("D:\Ukázat\Elita-Cover .jpg")"
Otevře správný obr. z adresáře, ale v IE (mám nastaven Irfan)

Po najetí nad buňku vyskočí bublina s odkazem:
"file:///D:\Ukázat\Elita-Cover.jpg"

Sice nemám potřebu něco takového vytvářet, ale to otevřění obrázku v IE docela naštve.

Skus najprv zmenit ten nazov na ElitaCover.jpg, t.j. bez tej pomlcky, aby sa vylucili nejake problemy s nazvom.

P.S. v com je vlastne problem, ze sa to otvara v IE (to je snad normalne spravanie prehliadaca), alebo ze sa otvori Irfan s nespravnym obrazkom?
Normalne sa to ma otvarat v prehliadaci, nezavisle na tom ktory je defaultne nastaveny prehliadac obrazkov v PC, ptz. ten hyperlink otvaras v prehliadaci. To je akokeby si chcel aby ked vo Worde otvoris subor *.txt, aby sa ti otvoril Notepad a Word zavrel alebo ako? ALebo ked nacitas webstranku ktora obsahuje 10 jpg obrazkov tak aby sa ti 10x otvoril irfan a webstranka bola bez obrazkov?

P.S.2. este k tomu ACDSee versus Irfan: Tak si tam naasociuj zase ACDSee a vlez do nastaveni asociacii (tento pocitac - vlastnosti zlozky - typy suborov) najdi si *.jpg a poriadne si tam pozri (klikni na zmenit, pozri/skopiruj niekam to co tam je a potom klikni na zrusit). Ak by tam ACDSee mal nieco ako
acdsee.exe "%1"
a Irfan nieco ako
iview.exe %1
tak je to jasne, pridaj tam uvodzovky. Alebo to chce viac detailov a pokusov ze co ti vlastne funguje a co nefunguje a ako to (ne)funguje

Co vlastne funguje a co nie? Najprv si pisal ze sa otori Irfan ale s adresarom a nie so suborom, a teraz pises ze IE?
Ten hyperlink spustas odkial, z prehliadaca alebo z Wordu/Excelu alebo odkial? Pozrel si si uz tie asociacie? Skontroluj tam aj .jpg a .jpeg priponu, to nie je rovnaka pripona, preistotu nastav obe rovnako...

A teď v některých aplikacích, (excel, access), používám odkazy na obrázky, ale iview vždy zobrazí první obrázek v adresáři

- na to najprv skusit nazov bez pomlcky.

U jiných prohlížečů toto není

- tomu nerozumiem ze co myslis inym prehliadacom a co presne ten iny prehliadac robi.

Doplnene: este mozes urobit to, ze si tam zaregistruj ACDSee ked pises ze to funguje, a v registroch si daj vyhladat .jpg, alebo jpegfile, apod. ze ci sa kde nieco zmenilo na ACDSee a ak ano skus to zmenit na firefox. Excel si u mna tvrdosijne otvara IE, ptz ako som pisal je to vec aplikacie ze co kde a ako otvori ak v aplikacii na nieco kliknes, ked office nerespektuje asociacie tak to je problem Office, a ak to ACDSee vie zmenit, tak to je niekde v nastaveniach Excelu resp. v registroch.

Hypertextový odkaz z excelu nebo wordu prostě ze všech aplikací office otvírá odkaz (tedy obrázek) pouze v internetovém prohlížeči - to vyplývá už z podstaty hypertextového odkazu. To jestli se to uskuteční v IE nebo ve Firefoxu záleží na tom, který z těchto prohlížečů máš nastavený jako výchozí. I když používáš Firefox nebo jiný prohlížeč neznamená, že je nastavený jako výchozí. O tom, že by se obrázek z hypertextového odkazu otvíral v nějakém prohlížeči slyším poprvé - ale to neznamená, že to neexistuje. Pokud ano, rád se přiučím - člověk se učí celej život

jestli se to uskuteční v IE nebo ve Firefoxu záleží na tom, který z těchto prohlížečů máš nastavený jako výchozí.

- to prave nie je pravda. Zavisi to len a len od toho, ako to programator aplikacie ktora to otvara (t.j. programator Excelu) naprogramoval. Ak by to naprogrtamoval tak ako pises, tak by to fungovalo, lenze ono to nefunguje (ziadne prekvapenie u MS produktov) a otvara to stale IE. Ak to dotazovatelovi vie otvorit ACDSee po jeho nainstalovani, tak je na to zrejme niekde polozka v registroch v nastaveniach pre Excel, ktoru programator Excelu na to pouzil, ide o to najt co to je za polozka a upravit ju tak aby to otvorilo irfan.

Teď jsem vyzkoušel ještě jednu variantu, jak otevřít obrázek hypertextovým odkazem v jiném než internetovém prohlížeči.
Někde si vytvoříš v textovém editoru (notepad) soubor s příponou .bat, který bude obsahovat : start C:\Obrázky\obrázek.jpg Potom bude hypertextový odkaz v excelu odkazovat na tento soubor .bat a obrázek se přes příkazový řádek otevře prohlížeči, který je asociován s příponou .jpg
Není to zrovna elegantní, ale splní to účel. Ovšem pokud chceš takto otvírat více obrázků, je to piplačka, vytvořit pro každý odkaz soubor .bat. Snad to pomůže.

Ahoj. Tak jsem zase tady. Ješte jednou: mám databázi nerostů v accessu a ke každému přířazuji HT odkaz na určitý obrázek (jpg), který/které mám v adresáři (několik tisíc). Názorný příklad klepnu na odkaz na Baryt a zobrazí se Abelsonit, protože je první v dresáři. Klepnu např. na Hausmannit a otevře se znovu Abelsonit. Samozřejmě můžu začít používat ACDsee jako defaultní a ten to otevírá správně. Jenže irfan mi jako default vyhovuje více. No ale asi nemůžu mít všechno. Každopádně vám všm moc děkuji za pokus to vyřešit.

Cital si vobec co som pisal? Aky ma ten subor s obrazkom Baryt-u nazov?
Ak sa ti otvara irfan ale vzdy len prvy obrazok, tak musis najprv skontrolovat asociacie, ja ti na to nevidim ci tam to %1 vobec mas (to je parameter, napr. nazov suboru), alebo co tam mas, ako pisal vyssie tak do uvodzoviek (to ci treba uvodzovky zavisi od nazvu suboru). Si mozes skusit najst asociacie aj v registroch, hladat napr. iview a az najdes prislusnu asociaciu tak skontrolovat ci je spravne a ci je %1 v uvodzovkach.

Ahoj MM. Zkontroloval, je to v pořádku, jen jsem ti to zapomněl oznámit. Jinak v téhle problematice se trochu vyznám (alespoň si to myslím), ale stímto hnout nemůžu. Dokonce při manipulaci mi to začal znovu otvírat explorer, toto jsem mu ale rázně zatrhnul a vrátil se k výchozímu stavu, který už nebudu řešit. Díky všem za pomoc.