Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myš: žere sýr nebo ne?

Žere myš domácí, prostě normální myš sýr nebo ne? Otec tvrdí, že úspěšně chytá na chalupě myši právě na tvrdej sýr. Já zase četl nějaký články o tom, že sýr se v přirozeným prostředí myší nikdy nevyskytoval a že se mu vyhýbají.

Jak je to u vás? :-)

Pavel

Jó, psi jsou prasata. Jen tak namátkou si vybavuji, že náš pes, když byl štěně, sežral několik bot (návštěva odešla v pantoflích a silně rozladěna), rohožku, roli prdelpapíru, zahradní hadici, úmělohmotnou konev na zlejvání. Teď už mu naštěstí zbyly chutě jen na ty hovna.

No,
ona ta hovna, dělají to v přírodě i jiní tvorové v rámci dokonalého využití obsažených nestrávených živin plus k tomu nějaká ta střevní mikroflóra. Tuším že to provozují i lidoopi.
Takový pes když to slupne ne parkovišti u benzínky při krátké zastávce a ještě se v tom vyválí.... to je pak další jízda s ním v autě dost naho*no.
Dokonce jsem někde viděl zmínku o stejném využití téhož materiálu lidmi v době hladomoru,ti si to snad ale tepelně upravili. Mám pocit, ze ta zmínka byla v některém čísle 21 století.(vnitřní příloha) Ruku do ohně bych za to nedal.
... potkan nevím jestli žere beton, ale když je třeba, tak ho prohlodá.
Má li myš hlad,sýr ji neurazí.

Teda precetl jsem si odpovedi a mam k tomu jednu poznamku. Mysi nechytat do pasticky ale na lopatu :!:

Nam jednou na podzim vlitla do chalupy mys a nechtela ven, tak jsem vzal lopatu a kdyz vybehla s podskrine, tak jsem naprahnul a .......
(Krev byla i na stenach.) :x:

Já bych se k takovým věcem raději takto veřejně nedoznával.

Až se dostanou k veslu Zelení, bude utracení myši kvalifikováno jako vražda a ubití lopatou téže považováno za přitěžující okolnost spáchanou formou použití zbraně provedeného navíc zvlášť trýznivým a zavrženíhodným způsobem. Dostanete nejméně 20 let a bude se o Vás hovořit jako o lopatovém vrahovi a v Blesku budou rozhovory s heparinovým Zelenkou, který bude tvrdit, že on by takto myšičce nikdy ublížit nemohl .....

Jacku, já jsem sice reagoval na Redmarxe, ale Váš případ je téměř identický.

Až budete trestně stíhán za brutální čin vůči chráněné myši (zrušení Temelína, ochranu hlodavců a zařazení pantoflí mezi zakázané bojové prostředky mají již Zelení ve volebním programu), jedinou Vaší šanci bude soudem ustanovený znalec z oboru soudního lékařství, odvětví psychiatrie. Ten vystoupí s tvrzením, že jste submisivní jedinec žijící celý život pod pantoflem a Váš útok proti poškozenému zvířátku byl veden právě tímto předmětem, čímž došlo k dekompenzaci prostřednictvím symbolu.

Z uvedeného vyplývá, že byste se mohl vejít do 10 let odnětí svobody s možností podmíněného propuštění z výkonu trestu po jeho dvou třetinách, což znamená, že v rozmezí let 2013-2015 už byste mohl být zpátky tady na Poradně.

....zahlazoval jsem veškeré stopy.

Spálil jste ten pantofel? Jestli Vám najdou myší DNA ve vzorku jeho podrážky, jste ztracen.

Pokud máte sklony k rafinovanému jednání, doporučoval bych spálit i ten druhý. Pokud nejste schopen se s ním rozloučit, připravte si předem alibi ohledně jeho existence. Obvyklá výmluva dvounohých majitelů jednoho pantofle je založena na tvrzení, že je k němu váže úzké citové pouto anebo že si jej nechávají pro případ, kdyby v důsledku nemoci či úrazu přišli o nohu (v této souvislosti abstrahujme od problému pravá/levá a možnosti ztráty obou končetin).

Ja bych to tak spatne nevidel, doufam, ze zeleni se do vlady nedostanou (respektive sice v ni jsou, ale doufam, ze jen na par tydnu). Takze zatim se tech ekoteroristu nebojim.

Sice Amiky nemusim, ale v tomhle jsou pred Evropou hodne vepredu, protoze v Americe muzes vyrazit s lopatou po komkoli kdo prekroci prah tveho domu nepozvan, coz je pripad i te mysi, nebot ja ji nezval. Bohuzel ale v Evrope musis zlodejovi syru (nebo chleba ?) ho pripravit na zlatym podnosem, jinak pujdes do vezeni. Ach jo. :.(

Můj tata používá s do pastiček kousek tvrdýho salámu - Vysočina. Vydží tam relativně dlouho, než splesniví a dobře voní, tak to myš naláká. Ale jeden tatův známej prej s obrovským úspěchem používá sušený rajčata a myši po tom jdou jak divý.