Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problem s Č pri asp scriptoch s SQL dotazom na IIS

Na serveri w2k kde je naistalovany SQL server a bezi tam IIS, mam zaujimavy problem s ktorym si us niekolko dni neviem poradit...
Pri dotaze napr.
select * from databaza where meno like 'Č%';
mi dotaz vrati záznamy zacinajúce na meno E,É.Myslel som, ze problem bude s nastavenym kodovanim alebo charset, ale situacia je zamotanejsia.
Fakty:
1.Ak taky isty dotaz ide na firebird server /server bezi ale inde/na obdobnu tabulku ako vyssie, tak data su vratene spravne!
2.Ak je ten isty script umiestneny na w2k cz/XP/pracovna stanica/tak to funguje spravne - to znamena su vratene vysledky,kde meno zacina na Č
3.Vyskusal som pripojenia na ADO cez DSN,SQLOLEDB,MSDASQL s rovnakymi vysledkami
4.na serveri w2k je SP4 a na SQL 2000 SP1
5.Ak je pripojenie na SQL server zvonka priamo bez asp - normalny exe, tak to funguje spravne
6.V enterprice manageri to ide tiez spravne
7.Ale moj exe program spusteny na serveri tiez nefunguje spravne - vrati mená začínajúce na E a É.
8.Iné háčky,dĺžne Ž,Š fungujú správne iné som neskúšal
9.Skusil som UTF-8,ISO-8859-2 kodovanie ale toto na vratene data vplyv nema.

Nemal by niekto ideu...Dakujem

Nejsou na tom serveru anglická Windows?
Nejde jen o problem s fontem, kterym se zobrazuje vysledek? Systemove fonty totiz obsahuji pouze rez, ktery je nastaven v Control panels / Regional settings / posledni zalozka.
Zkus si v nastroji, ze ktereho spoustis dotaz nastavit jiny font - Arial, Courier New apod.

Predsa len to bolo v tom regional settings - aby si spravne posielal sam sebe "nase" znaky /IIS<->SQL/ tak musi byt nastavene na serveri odskrtnut central europe ako default a je to/nestaci local na slovak/!!!
Pomylilo ma najma to, ze SQL inak zvonku pracuje spravne a podobne IIS na SQL serveri smerom von na ine SQL servre resp.mdb tiez, ale na svoj MSSQL uz nie!

Velka vdaka p.Fiala...