Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asi odešla deska...

Vážení,
mám následující problém: jednoho krásného dne jsem pustil počítač (Duron 900Mhz, deska Transcend TS AKT4/A, paměť 128MB a 256MB 133Mhz) a ono nic. Zkusil jsem znovu a nic.
Rozdělal jsem bednu, připojil k síti, zapnul zdroj - zelená diodka na ¨mootherboardu svítí. Stisknul jsem Power On a větráčky (procík, zdroj, chipset) sebou trhly, v počítači luplo a nic. Pak už nereagoval-jen ta diodka na desce pořád svítí. Zkusil jsem podržet zapínací tlačítko (jako bych chtěl počítač natvrdo vypnout) a pok jsem znovu zkusil zapnout - opět se větráčky jen párkrát otočily spíš setrvačností a nic. Zkusil jsem odebrat postupně všechny komponenty až zbyl jen processor a deska. Pořád stejné. Zkusil jsem zdroj v jiném počítači - je ok.
Do počítače jsem koupil před půl rokem disk a bednu se zdrojem (starý zdroj asi vyhořel - podle zápachu). Počítač celý půlrok fungoval bez problémů. Nechce se mi vyhazovat všechny komponenty - byť pradědeček je to super počítač na surfování a práci a já nemám peníze na nový.
Může mi někdo poradit?
Díky moc.

No doska alebo zdroj. Zdroj aj ked v inom PC ide este neznamena na 100% ze je ok, ale najpravdepodobnejsie odisla doska, ale inac ako vymenou za inu dosku to tazko otestujes. Podobne dosky so socket A by sa mali dat zohnat v bazaroch.

P.S: este skus clear CMOS (pri vypnutom PC z 230V) a skontroluj knoflikovu baterku.

Jak vypadá nafouknutej kondenzator? To jako že z válečku je soudeček? Tak žádný "podezřele" vypadající kondík jsem nenašel. CMOS reset taky nepomohl.
Jo, taky jsem si myslel, že těhle vykopávek mají lidi plný skříně, ale zkoušim už měsíc něco sehnat...snad někdy :-)
Díky.

Mám střeva z Athlona 1000MHz... Asi se zbláznil, chvíli běžel, a pak efekt jak když se vytáhne ze zásuvky. Pak 20 minut nic, pak šel zapnout a zase. A to tam byl půl roku starý zdroj. Jestli bys tz věci chtěl, tak jsou za symbolický poplatek (poštovné?)k dispozici. V opačném případě se svezou do sběrného dvora.