Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pokus o záchranu dat z disku

Dostal jsem externí usb hdd od wd my passport essential wdbaaa5000abk-00, po připojení se nainstalují ovladače, ale disk se nezobrazí. Ve správci disků je ten disk vidět s chybnou velikostí 2047,35 GB (správně 500gb), a objeví se okno, že by se disk měl inicalizovat. Samozřejmě jsem dal storno.
Zkoušel jsem i test disk - když by to mělo najít partition napíše partition : read error.Umožní mi to quick search, ten proběhne ale samé chyby, totéž i deeper search. Photorec prohledává disk dost dlouho, ale nakonec napíše něco, že nemůže najít velikost clusteru a dál to nejde.
Volba MBR code, trochu jsem se jí obával ale nakonec to stejně zapsat nešlo (write error). Ještě je tam volba geometry - možná je to správná možnost, dala by se tím změnit asi změnit ta špatná velikost disku, ale zatím jsem nezjistil co tam mám změnit a obávám se, že to stejně nepůjde.

Potřebuji poradit jestli má cenu něco ještě zkoušet, nebo to poslat do nějaké firmy a do jaké - hledal jsem, je jich dost, ale netuším kterou vybrat.

Jak postupovat při záchraně a obnově dat z harddisku nejen přes SW (článek – reklama) (los)

Jak jsem hledal podle fotek touchwooda nějaký starý disk abych ho použil na to pájení, našel jsem WD5000BEVT, dostal jsem patrně ne moc dobrý nápad prohodit desky toho disku. Nejsou stejné, ale podobné- liší se koncovkou BEVT-BMVV, ale ta deska je rozměrově naprosto stejná, i otvory pro šroubky sedí.Napište někdo jestli je to hloupost nebo ne.

Díval jsem se na jedno video jak se ta deska vyměňuje. Tolik čísel co musí souhlasit! A nejvíc mě dorazil transfer firmware. 50 dolarů za novou desku (s poštou a bankovními poplatky to bude o dost víc)to zkusím pokud neuspěji s tím sata.
Hodně jsi mně pomohl, ještě jednou děkuji.