Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V cem vam Linux vyhovuje a v cem ne?

Predem bych chtel rict, ze tento thread neni o hadani se, co je lepsi.
Takze moje zkusenosti jako rekl bych pokrocileho uzivatele Windows s Linuxem, ktery jsem si nainstaloval pred tydnem. Po vyzkouseni nekolika distribuci jsem zustal u UBUNTU, ktery je pro zacatecnika myslim velmi vhodny. I kdyz jsem byl ze zacatku trochu zmateny, rychle jsem si na nove prostredi zvykl a vyhovuje mi.

Plusy:
- neinstaluji si antivirak, firewall, unistaller, defragmenter registru, registr mechanic, ruzne PC mediky a winoptimizeru, je mi jasne ze je to subjektivni, ale prave proto pisu pouze mou vlastni zkusenost a srovnani pouze u mne

- obrovske mnozstvi kvalitniho free softwaru, ne ze bych si soft predtim kupoval, ale aspon nemusim nekde lovit cracky

- rozhodne stabilita a kofigurovatelnost

Minusy:
- system mam nainstalovany na notebooku IBM T30, nechodi mi tam ThikPad tlacitko, cili obecne ne vzdy je podpora veskereho HW, i kdyz jinak mi to rozpoznalo vse automaticky

- linux je malo rozsireny, proto nektere aplikace jako je Origin musim emulovat pomoci Wine

Celkem jsem hodne spokojeny a Linux v uzivatelske prijemnosti predcil moje ocekavani. V praci, kde mam Windows asi u nich zatim zustanu, mam tam hodne specializovaneho softwaru, ale doma asi brzo win partition vymazu a tech par winaplikaci budu emulovat

A co vy kdo mate oba systemy, ktery u Vas prevazuje a proc.

ja inac nie som nijak proti vyvoju, ze nieco nove vyvijaju (ked je to narocne na HW nech sa to da vypnut), ale tie prachy co za to chcu (za masovy produkt akym je OS kde sa predpokladaju miliony licencii) tak to fakt je prehnane nech sa nehnevaju s tym nech idu do ...
98 pouzivam dodnes vacsina veci funguje tak co :-) Akurat na novy PC uz bude musiet ist nieco nove 98ky uz na novych PC nefunguju dobre (ze za taky "produkt" vobec chceli prachy) :-)

Problem uz zacina byt aj to ze vyvojari SW uz na W9x nic netestuju, takze niektore veci zacinaju blbnut, napr. najnovsia verzia SW na danove priznanie mi vypisovala ze 31.12. nie je platny datum (no co, nemecky vyvojari :-D), na XP to vraj islo vpohode...

Ma normalne desi kolko bude verzii Visty (tusim 5 ci 6), to aby som sa pripravil na to ze program X pojde na jednej verzii a na inej bude blbnut apod... :-)