Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Písmeno CD mechaniky

Zdravím a mám dotaz: potřebuju zabezpečit, aby CD mechanika měla vždy definované (tj. furt stejné) písmeno a to jiné, než "D". Třeba "R". Pokud si vyvolám správu disků, klepnu pravým myšem na mechaniku, zvolím "změnit písmeno jednotky", změním na požadované, uložím, potvrdím... je všechno OK, mechanika má přidělené písmeno "R". Ovšem pokud mechaniku vytáhnu, strčím do kejsu jinou, zapojím, nastartuju, tak má zase přidělené "D". Potřeboval bych, aby když už jednou řeknu, že CDROM bude mít "R", tak aby to měla každá CDROM. Jde to zařídit? OS je WinXP.

cd: pravým myšem na tento pc - spravovat - diskové jednotky - změna písmene

Takhle si nastaví jeden den jednu konkrétní CD/DVD mechaniku třeba na písmeno R, druhý den tuhle mechaniku vyndá, místo ní dá jinou a už nebude mít písmeno R, ale třeba D (nebo které je první volné).

Jestli z nějakého důvodu obden mění mechaniky je to nepoužitelné, leda že by to musel po každé změně znovu nastavit a to se mu nechce...

To mi přijde jako dost velký nesmysl. Budeš tedy nutit uživatele toho programu, aby CD/DVD mechaniky označovali jako R, jinak jim program nebude fungovat? Uprav program tak, aby mu bylo jedno, jak je mechanika značená a bude to jednodušší jak pro tebe, tak i pro budoucí uživatele.

A druh (výrobce) mechaniky snad nemůže mít vliv na funkčnost programu, ne?

Ten systém není až tak inteligentní jak čekáš. Když připojíš jinou CD rom mechaniku je to prostě úplně jiné zařízení a tak k němu také přistupuje. Netuší, že by mu měl přidělit stejné písmeno jako tomu předchozímu, netuší že mezi nimi je nějaká souvislost.