Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno BAT pro spuštění aplikace v Příkazovém řádku

Zdar a dobrý večer všem. Mám soubor uptime.exe, který se spustí v Příkazovém řádku příkazem (podle umístění)
C:\APLIKACE\uptime\uptime.exe

Měl bych dotaz nebo prosbu na tip, jak vytvořit BAT nebo nějaký jiný script(?), který by otevřel Příkazový řádek a v něm rovnou zadal tenhle příkaz. Cílem je pohodlné zjištění doby chodu počítače, aniž bych musel otvírat Příkazový řádek a do něj kopírovat příkaz. Ještě vysvětlím, proč jsem tak líný. Po tréninku jen nehybně ležím na gauči a PC ovládám pouze myší. Ono to jde už i teď bez psaní, ale ten BAT, pokud to lze, by byl mnohem větší luxus. Zkoušel jsem hledat, ale všechny nalezené BAT pro uptime.exe byly s pro mě zbytečnými parametry a taky jen pro vzdálený PC či server, ne pro místní. Ani lekci "Psaní BAT snadno a rychle" jsem nenašel. Vlastně ani nevím, jestli se pro tohle BAT hodí. Za rady předem díky všem.

Nejako nechapem vyznam bat suboru v tomto pripade (batch znamena "davka" - hodi sa ak potrebujes spustat prikazov viac).
Si pravym (nie lavym!) tlacitkom mysi chyt ten exe, presun na plochu, ked pustis prave tlacitko tak vyskoci okno ze co ma urobit a tam si kliknes na "vytvorit zastupcu". Potom ti staci na toho zastupcu na ploche poklepat. Ak chces aby sa spustal pri starte Windows tak si toho zastupcu presunies do Start-Programy-Po spusteni (na to si klikni pravym - otvorit a presun tam toho zastupcu).

P.S. ak budes potrebovat tomu programu dat nejake parametre z prik.riadky tak si klikni na zastupcu - vlastnosti a tam si uprav prikazovy riadok ako chces.
P.S.2. ak nechces aby sa prikazovy riadok po ukonceni programu zavrel, tak si v tom zastupci (vo vlastnostiach) uprav ten prikaz na:

cmd /k C:\aplikace\uptime\uptime.exe

Díky za odpověď. Zkusil jsem tvůj postup, ale při poklepu na zástupce se otevře okno cmd, kde místo výsledku je jen C:\APLIKACE\uptime>
Výsledek běžného použití uptime.exe vypadá takhle:
____________________________________

Micr osoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\APLIKACE\uptime>c:\aplikace\uptime\uptim e.exe
DiamondCS Uptime (www.diamondcs.com.au)
System Uptime 4 days 22 hours 54 minutes 23 seconds

C:\APLIKACE\uptime>
_____________________ _______________

Díky za snahu, snad jsem tě pochopil správně, přesto to bude chtít asi jiný postup.

A ktory postup si skusal? Co presne si robil? Moj postup funguje urcite bez problemov, takze chyba je niekde inde ;-)

P.S. len poznamka ked vidim co robis tak si to neodpustim:
ked si v
C:\aplikace\uptime\>
tak uz nemusis znova vypisovat C:\aplikace\uptime\uptime.exe, ale staci ze napises
uptime
a stlacis enter.

Ked si vytvoris toho zastupcu, ako som pisal, napr. s tym cmd /k, tak nebudes musiet vypisovat nic, staci na to kliknut. Ak ti to nefunguje tak to skus preistotu zmenit aj na

cmd.exe /k "C:\aplikace\uptime\uptime.exe"

Dovolil bych si malé upřesnění. Nedoporučuji použít Cmd/k..., neboť se sice provede příkaz, ale Cmd zůstane spuštěný. Doporučuji použít Cmd/c..., to provede příkaz a Cmd se ukončí.
Sakra, teď jsem si to pročetl nazpět a vidím, že to Cmd/k je tam úmyslně. Takže jako bych nic neřekl (a jdu se stydět :-D ).