Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Defragmentácia

Zdravím!
Ide o OS XP prof.2sp.NTFS.Používam Diskeeper 8 a som spokojný.No ked som chcel naposledy defragmentovať všetky disky spravil a na systémový C vypísal toto:"Diskeeper zistil že CHKDSK je naplanovaný ku spusteniu na tomto disku:systém xp(C:). Je to dané požiadavkou užívatela alebo tým že OS našiel chyby v suborovom systeme.CHKDSK bude automaticky spustený pri najbližšom reštarte.Po dobu v ktorej je CHKDSK spustený ,Diskeeper nemôže tento disk defragmentovať.
Žiadnu požiadavku som nedával a NTFS pri štarte sa kontroluje a opravuje vždy (pokial viem).Môžete poradiť ako by som Diskeeprom bez problémov defragmentoval?

to ze system dlho nabieha, neznamena, ze prebieha chckdk. ako pisat touchwood

že je při startu Windows vidět, jak se disk kontroluje

to znamena, ze na modrom podklade ti vypisuje, ze kontroluje disk, ukazuje kolko % vykonal, ci nasiel daco na opravenie, chybajuce udaje atd. to vsetko sa zobrazi na monitore a trva to niekedy aj viac minut, teda si to vsimnes. spomalenie bootovania bude z inej priciny, si myslim...

Už rozumiem.Ano robilo to asi 10x pozapnutí PC pred tyždňom.Potom prestalo a odvtedy sa to chová takto ako opisujem.
A keď nabehne system dole napravo v lište sa objaví malý žltý trojuholnik s čiernym výkričníkom.Keď naň kliknem tak zmizne a nedozviem sa nič.

ten vystrazny trojuholnik moze znamenat mnoho (napr. virtual memory low alebo low HDD alebo cokolvek).

skus takto: neklikaj na ten obdlznik, ale ked sa objavi, len na nom na chvilu zastan mysou (neklikni!) a pockaj kym ti vypise v bubline dajake info. potom napis, ci sa podarilo...

Sú to programy ktorými to robím stále ale v normálnom režime a nie v Safe Mode.To bola asi chyba.Pretože potom pri zapnutí pc nabehla modra obrazovka (modra smrť) asi 10x po sebe vypísala toto:

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to yuor computer.
If this is the first time yuor´ve seen this Stop error screen, restart yor computer. If this screen appears again, follow these steps:

Disable or unistall any anti-virus, disk defragmentation or backup utilities. Check your hard drive configuration, and check for any updated drivers. Run CHKDSK /F to chceck for hard drive corruption, and then restart your computer.

Technical information:

*** STOP: 0x00000024 /0x001902FE,0x3B8753C,0xF3B87238,0xF76C3F3B/

*** NTFS.sys-Address F76C3F3B base at F769E000, BATESTAMP 40517EDE

BEGINNING DUMP OF PHYSICAL MEMORY
DUMPING PHYSICAL MEMORY TO DISK: 15......(až do 100)