
Nefunkční část HDD
Ahojky na noteboku mám disk rozdělený na C: a D:, disk C: je viditelný, můžu na něm pracovat, ukládat, ale jsou tam jen programy. Na disku D: mám klasicky všechny ostatní dokumenty, ale nejde se k nim dostat. Hlásí mi, že je potřeba jej naformátovat. Použila jsem Data Ricovery, ale ani tam mi to data nevytáhla, pouze z disku C:.
Nevíte co s tím???
Nevím co to je, ale nejde čirou náhodou o notebook - možná ta informace je v režimu PT-ZD?
Jedná se konkrétně o:
notebook LG X110 (OS: WINDOWS XP HOME EDITION
Bylo použito obnovení do výchozího stavu (recovery)?
ano, ale žádná změna...
Vhodný je free program: EaseUS Partition Recovery 5.6.1
Doba čakania je neúmerná, ale partíciu označenú RAW s poškodenou MFT tabuľkou (logický delený hdd D:) priamo pod spusteným systémom dokáže obnoviť. Keep smilling.
To byl první program, který jsem použila (18 hodin práce, ale nepomohlo)
potom Testdisk po nabútovaní nepomôže.
Zostáva špica pri obnove dát:
spwdrp.exe.
Windows Data Recovery Pro od výrobcu Stellar Phoenix Windows Data Recovery.
Vyštrachá všetko.
Je platený, hodne úspechov....
Já se ptal, nikoliv navrhoval, zda bylo použito před tím problémem Recovery! Že vše tajíte, to je naprosto zásadní problém!
Pokud bylo použito, pak holt data obvykle udělají: "Pá pá!" Ani nudící se nuda s jeho nesmysly na tom nic nezmění.
Co dělal majitel netuším, mě oznámil pouze že poslední co dělal bylo psaní ve wordu.
- Já jsem odstranila nejprve virusy
- pak jsem to nechala projet programem na Obnovu Dat: EaseUS Partition Recovery
- a pak jsem to zkusila tím bodem obnovy
- a nakonec zkouším, co se mi tu radí...
A proč to majitel nedal do servisu?
Proč?! To další nekomentuji, je to naprostý diletantismus! A stále se ptám, zda bylo použito Recovery, to jest obnovení do továrního nastavení!
Jediné doporučení je: "Nesahat na to a svěřit odborné firmě."
Dodatek: A co se vám má radit, když nenapíšete žádné informace a vše se musí hádat a tahat to z vás jako z chlupaté deky!
ms, obnova systémového hdd ešte negarantuje, že dáta na logickej partícii hdd d: budú po obnovení systémom to továrenského nastavenia z recovery čitateľné. Disk d: pod RAW zostane nečitateľný.
Taká je pravda, aj keď sa na hlavu postavíš.
Znovu! Ptal jsem se, zda tazatelka tohle předtím použila! Jděte se raději nudit jinam.
Ešte raz odpovedám, aj keby vykonala okamžite obnovu systému na aktívnu a primárnu partíciu c:, zostane logicky delený hdd ozn.pod. písmenom d: furt pod formátom RAW.
Obnova (recovery systému) nič nevyrieši. Capíšto italiáno?
Znovu! Ptal jsem se, zda při tom zběsilém řádění nebylo použito recovery! Recovery obnoví vše do továrního nastavení, včetně diskových oddílů! Jděte se, "Admine", nudit někam jinam!
Zrejme sa nerozumieme čo sa týka obnovy.
Dôvod: Nie je obnova ako obnova.
Recovery (obnova) OEM verzie OS z príslušnej partície neobnoví (nezmaže) automaticky všetky logický delené hdd.
Recovery (oddiel cca 17GiB dát s OEM verziu) systému uloženej na neoznačenej partícii pevného hdd, sa postarná jedine o obnovu primárneho oddielu na c:\. Do ostatných logických oddielov (partícii) nezasahuje. Teda ani nezasahuje do sprznenej RAW-ky na hdd d:, ktorú neopraví.
Píšem v úradnom SVK jazyku jasne a zrozumiteľne.
První dotaz: ono JE to v servisu, ALE TECHNIK, který to má na práci je na dovolené a vrátí se za 14 dní a majitel NB to potřebuje stylem -> už včera bylo pozdě. Já jsem sice studovaná VŠ informatika, některé podobné problémy jsem vyřešila, ale vše co jsem zkusila v tomto případě selhalo (a tím, že nejsem odborník a nemám v tom takovou praxi, svěřila jsem se do rukou větších znalců -> vám...). V případě, že se to nevyřeší mne srdce netahá, aspoň se lidi naučí dělat si zálohy!!! ale zase na druhou stranu chci to alespoň zkusit a tím že tady někteří budou nadávat lidem že jsou diletanti, tak se asi vyřeší vše a uplně samo...
Druhá poznámka: dala jsem "pouze" obnovu dat, čímž jsem chtěla případně vrátit případné změny, které majitel NB mohl udělat (protože základem je: klient NIKDY nelže-nikdy nestahuje porno, nikdy nechodí na stránky které nezná, nikdy neinstaluje nic co neví co je, vlastně neinstaluje vubec nic) a které by snad vrátily i přístupnost na disk D:
U někoho s akademickou hodností by se dala předpokládat schopnost napsat srozumitelný dotaz s patřičnými informacemi. A teď se podívejte, co jste napsala, vynechám pochybnosti zda zbořený os patří do kategorie "Hardware", ale ani že jde o notebook, ani co tomu je a co se s tím dělalo.
Já rezignuji a nechám vás v péči nudícího se "nudy".
Tak to je sila, clovek v dobrej viere zanecha NB v servise, aby sa nakoniec dostal do ruk neznalej osoby.
Ak je poškodená len programová tabuľka pričom disk je označený pod RAW, dáta nemáš na hdd stratené.
(Dáta sú na disku a na clustroch vzorne uložené, iba je nutné externým programom obnoviť a nepoškodené uložiť do bezpečnej zložky vhodného média).
HDD jsem zmontovala a napojila na jiný NB přes mašinku (teď si nevzpomenu jak se tomu říká) a data ukládám na externí disk. Zatím mi to ale tahalo jen věci z C: ... ale ještě se nevzdávám, zatím tvrdohlavě zkouším
Myslím, že konáš neodborne.
Sprav čistý klon oddielu d:.
Stiahni si k tomuto free program:
EasyUS Todo Backup,
je geniálne jednoduchý, o.i. vytvára boot pod Linuxom na externom médiu alebo priamo na systémovom hdd. Žltí napredujú míľovými krokmi.
Link na Easy:
easeus-todo-backup
Tak na toto by som určite použil program Raise data recovery for NTFS, ak si už náhodou nepoužila tento typ programu... ten ti pri spustení preskenuje disky, a vyhodí ti koľko máš diskov zvlášť rozdelených z jednoho, ale vyhodí ti aj zoznam kompletných diskov bez ohľadu na koľko častí je rozdelený, kde iné programy zlyhali, tak som vždy použil tento, už vlastne ani iný nepoužívam, nakoľko viem, že ak na disku zostanú čitatelné dáta, tak tento program ich určite vydoluje a zatiaľ som najmä vďaka tomuto programu ešte neprišiel o žiadne dáta, Poradí si s NTFS, a nepohrdne ani RAW formátom, a existujú programové verzie na všetky možné súborové formáty, FAT, XFS, a podobne, len toľko z mojej strany...
též bych použil zmíněný testdisk.
ale pokud byl předtím použit jiný soft (EaseUS Partition Recovery) a přestože nic nenašel - jestli na d: něco zapsal, pak už může být obnova d: jen teoretická.