Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak a čím otevřít .zfo?

Dostal se mi do ruky soubor .ZFO a stejně jako majiteli souboru se mi nepodařilo jej otevřít. ( měl by to být nějaký vklad do katastru )

Našel jsem, že to je nějaký formát, který chodí přes datové schránky a má se otvírat pomocí sw od 602.
Po instalaci tohoto sw mi to hlásí, že soubor má špatnou strukturu. Když dotyčný soubor prohlížím pomocí F3Zobrazit v TC, vypadá to, že je přímo v tom souboru mail, se kterým tato příloha přišla a pak vlastní příloha ve mě neznámém formátu.

Neumím rozhodnout, zda je soubor poškozený, nebo mě nechodí ten sw od 602.

ZFO tady pouzivame, ale jses si jisty, ze ten soubor neni opravdu poskozeny..?

edit: ted se divam, spletl jsem se. Nepouzivame ZFO ale FO soubory.
ZFO a FO se lisi POUZE tim, ze ZFO je zazipovany FO soubor.
Tzn. prejmenuj koncovku toho souboru ZFO na ZIP a pokud je v poradku,
tak pujde normalne otevrit. Uvnitr bude ten puvodni soubor FO.
Zkus tedy ten ZIP rozbalit a otevrit z nej pak ten FO soubor.
Ten ZFO musi zacinat stejnymi znaky, jako jiny ZIP (ma v hlavicce znaky PK).
ZFO = Zazipovany FO.

edit/2: jestli v prohlizeci vidis v tom souboru nejaky email a pak pro tebe nesmyslne znaky,
tak je poskozeny - na zacatku v hlavicce musi byt znaky PK, zadny email a pod.

Díky, Tohle je odpověď, kterou jsem čekal.
Ani po přejmenování na zip se mi to nepodařilo otevřít. Hlásí to chybu v komprimovaném souboru.
Začátek po zobrazení F3:
NČŐĂŽ║[bą¬ÝÖŰ,jóť┬˙+
Content-Type: multipart/alternative;
boundary="----=_NextPart_001_0099_01CFA5C2.2CCFD45 0"

------=_NextPart_001_0099_01CFA5C2.2CCFD450
Content-Type: text/plain;
charset="iso-8859-2"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Ahoj Křestní jméno příjemce,
p=F8=EDlohou Ti zas=EDl=E1m vypln=ECn=FD tiskopis

a tak dále, mail - je tam 2x. Možná jako text a pak jako html.

a pak následuje:
------=_NextPart_000_0098_01CFA5C2.2CCFD450
Content-Type: application/vnd.software602.filler.form-xml-zip;
name="Vyplneno_Navrh-na-vklad-prava-do-katastru-ne movitosti[1].zfo"
Content-Transfer-Encoding: base64
Content-Disposition: attachment;
filename="Vyplneno_Navrh-na-vklad-prava-do-katastr u-nemovitosti[1].zfo"

UEsDBBQAAgAIAFx79kS+Md0E2usCAKrDFgAHAAAAZm9ybS5mb+ y9eXPjSHYv+r8+hV47wp6+co+A
xD792i9EUStFbZRYJd24UQGCkEgRJFggQIl03+/+MrFmJhLgQY 3s6HZjwjNWEciDXH959vP//n8f
c29/7Qarqb/47Sf579JP/99/7P2/49X09R+D6evCDqPA3cfvLF b/ID/+9tMkDJf/ODx8f3//+7vy
dz94PUSSJB1K1iF+i7zyLz/tX4x/++mbbBiSpsnaT/9RkHPHF4 sXP/3h2F74i6lje9OtHeLP991w

a tak dále