Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CF IDE 2,5" redukce

Asi před rokem jsem sháněl info a redukci samou, pak jsem to odložil a teď se k tomu vracím. Předchozí vlákno http://pc.poradna.net/question/view/4357-compact-fl ash-cf-misto-hdd-v-notebooku - není zde nic, co by mi vyhovovalo.

Co bych potřeboval:
Redukci IDE 2,5" na CF kartu takovou, aby:
1) redukce se musí vejít do notebooku místo 2,5" pevnýho disku (výška tuším max. 9,5 mm)
2) musí mít vyřešeno napájení přímo z konektoru pro pevný disk, nikoli zvlášť ("kabelem od disketovky")
3) ideálně s podporou CF typu I i II
4) pracovat v TrueIDE režimu
5) podporovat režim DMA (a ne jen PIO)
6) schopnost nabootovat (tohle je snad záležitost jen karty samotné?)

Našel jsem:
http://www.csi.net.pl/index.php?name=EZCMS&menu=604 &page_id=210 (Polsko)
http://email.seznam.cz/redir?http://eshop.skfree.sk /product_info.php?products_id=53 (Slovensko)

Oběma firmám jsem psal, položil jsem doplňující otázky, zatím (snad ne marně) čekám na odpověď. V ČR jsem nenašel hotovej výrobek, k dispozici jsou schémata zapojení.

Pokud by někdo z vás uměl takovou redukci vyrobit, sehnat, zprostředkovat za rozumnou cenu (500 Kč nebo ekvivalent), byl bych neskonale vděčnej.

Pavel

Přišel mi i mail od těch poláků, ale poslední věta to celý kazí:

Important: We are selling only for companies, we're not retail selling
for individual persons.

Jinak pro představu:

Q: What type of CF card it supports? CF type I and/or type II?
A: Both types of CF (I & II)

Q: Is it bootable? Means, i am looking for solution: boot my notebook completelly of CF card.
A: Yes, it's bootable adapter. It's passive part. Very important is what
kind CF card you use to boot. Some CF cards cannot boot, because they
are "removable" disc type, not "fixed". You should check your CF card
earlier.

Q: Does it support DMA (direct memory access) or PIO mode only?
A: Yes, it support both DMA and PIO modes, but as I said - if CF support
this modes - adapter support it as well.

Q: Can CF card work in "TrueIDE" mode?
A: Answer above.

Q: s it possible to buy it even if i leave in Czech Republic? How many costs it?
A: We sell it in Poland, we can send it to Czech Republic, by DHL. You
should earlier pay us (bank transfer) for both (adapter and portage),
then we send it in the same day by DHL road transport (portage ~ $45).
Portage for DHL air transport is ~$85.

Price for CF25IDE is: $25 for 1pcs

All the time you can buy it directly in Poland - Krakow city

Jak se dá pochopit, Q: jsou moje otázky (jednoduchá angličtina a ne vždy správná) a A: jsou jejich odpovědi.

Pavel

Tak ten odpovedal ciastocne pekne kraviny :-) On este nebootoval z removable media? Ja uz hej (floppy, zip, USB stick, ...) :))
P.S. Ak je nejaky problem s bootovanim, tak je to problem BIOSu konkretnej dosky ze s niektorou CF kartou nevie pracovat (t.j. na to sa neda odpovedat vseobecne, zavisi od tvojho motherboardu, adapter samotny nema s bootovanim nic spolocne, ak ma zapojene aj DMA piny).

Nie je na to ziaden dovod. Bootoval som z removable CF uz aspon milionkrat, podobne ako som bootoval z removable diskety, USB sticku, a inych removable zariadeni :-) Ak to nebootuje tak je to chujovo napisany BIOS, alebo CF karta ktora nezodpoveda specifikacii (ak pisal ten slovak ze s A-DATA byva problem, tak by som sa jej vyhol, to je naznak ze vyrobca sere na specifikacie). edit: ...alebo je problem v obsluhe :))
Z mojej skusenosti napr. so Sandiskom som este nemal problem s bootovanim.

P.S. samozrejme zariadenie oznami BIOSu aj OS ze ci je removable alebo nie, okrem stovky dalsich informacii, ale nie je to dovod na nebootovanie.

P.S.2. ak budes mat moznost pri kupe CF kupit kartu ktora sa hlasi ako fixed disk, tak by som ju samozrejme uprednostnil, uz len preto aby windows nepindal ze nema kam dat swap (ako som uz pisal vyssie).