Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proc blika bez proudu?

Tak nevim, zda ma smysl popisovat PC nejak podrobneji, proste standardni desktop, na kterym se mi odpalila deska, tak jsem ji vymenil za novou a sitiuace je nasledujici : PC normalne funguje, po vypnuti ho odpojim od site zadnim cudlikem na zdroji a kdyz jdu spat tak vypnu jeste tlacitko na prodluzce, protoze potrebuju odepnout od napajeni zbytek veci : nabijecka na mobil, repraky, monitor, tiskarna.

Takze PC neni absolutne pod napetim, jenze rano kdyz se probudim, tak na PC po chvilce problikuje dioda, ktera sviti pokud je PC zapnute, no a kdyz vecer prijdu z prace tak problikava porad. Nechapu, kde se tam muze brat tak dlouho proud ?

Je to normalni ? Muze byt problem na nove desce ? Nebo bych se mel zamerit na zdroj ? (Mam male podezreni, jestli tu prvni desku neodpalil zdroj, ale nevim, abych ho nereklamoval zbytecne.)

1) zkusit jestli to dělá i když je do počítače připojený jen napájecí kabel /odpojený hlavně monitor a další kabely/
2) popřemýšlet jestli mezi apc prodloužkou a zásuvkou ve zdi není něco jako například "rozdvojka" ta klasic ká komnistická co obrazí fázi - potom apc prodlužku zapojit z druhýho konce
3) zkusit jiný zdroj.

Každopádně ten vypínač by měl odpojovat fázi nebo radši nic. Když necháš vyplej počítač ale ta prodlužka bude zaplá dělá to taky ?