Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 1 repro pro 2 pc

Lze nějak rozdvojit jack a mít tak zapojené 2 či více pc do jedněch repro, aniž bych musel jack neustále vytahovat a dávat jinam (nežádám, aby bral oba zvuky zároveň, ale nechce se mi přendávat kabel).

Jenomže, tohle potřebuje obsluhu (musíš ručně přepínat a nemohou pracovat dva vstupy současně) a krom toho: Problémů se zemnící smyčkou tě to nezbaví.
Pokud ale trváš na něčem takovém, tak se poohlédni po nějakém směšovači, ten ti umožní připojit více vstupů současně (a kdyby se ti nějaký vstup momentálně nehodil, můžeš ho potlačit).
Další možností by bylo výstup z jednoho počítače připojit na vstup druhého a míchat ty signály. Nevýhodu by to mělo v tom, že ten druhý, ten "společný", počítač by musel být pokaždé spuštěn.

Proč bych měl něco postnout? Ať má sokolík také nějaké zásluhy, nemusí dostat všechno na stříbrném tácku. Krom toho, ač vím, že se směšovače prodávají, nemohu sloužit odkazem. Až nějaký budu potřebovat, tak si ho vyrobím.
Krom toho, co ty nabízíš, je zase přepínač a ne směšovač...

Já si myslím, že to sloučení těmi odpory bude nejschůdnější. Potřebuje to ale někoho znalého pájení, laik to spíš slepí, než spájí a bude mu to časem chrčet.
Další věcí bude zemnící smyčka - pokud budou oba počítače napájeny z rozdílných napájecích okruhů (zjednodušeně: napájeny z jiných zásuvek), bude mu to bručet a bude nutno použít nějaké galvanické oddělení: nejčastěji oddělovací transformátorky (o poměrně neobvyklém oddělení pomocí optočlenů se nebudu rozepisovat).

Zemna slucka sa da riesit aj tak, ze zoberes poriadny drat tak 4mm2 a spojis nim vsetky 3 veci :-)
(idealne je ale mat oddelovac na antene, a ostatne veci by mali byt galvanicky oddelene od zeme aj siete, zemnene byva len PC, bezne repro a nejaka elektronika zvycajne ani nie - 2kolik)

S tím drátem máš pravdu a pravděpodobně by stačilo spojit jenom počítače. Problémem by asi byl důkladný spoj na kostru. Společný vodič pro reproduktor bych potom bral ze středu propojovacího vodiče.
Ale ty oddělovací transformátorky, kdyby k brumu došlo - to by byla jistota (nebo alespoň symetrické vedení signálu - třeba by rušení nepřestoupilo max. velikost součtového signálu)