Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LCD MONITOR

Dobrý den, prosím o radu. Koupil jsem nový monitor LCD LG. U PC mám stále připojený starý klasický monitor, taky LG, ale nevím zda ten starý musím nějak odinstalovat???!!!
A potom ten nový (LCD) se musí zase instalovat, nebo se to najde samo??? CD je sice přiloženo, ale jsem opravdový PC LAIK a moc tomu nerozumím. Předem děkuji za každou radu a prosím o podrobnější vysvětlení, opravdu tomu nerozumím... děkuji David

stary CRT monitor nie je potrebne odinstalovat, staci odpojit od PC.

k LCD dodavaju aj CD, ale k nabehnutiu monitoru je instalacia zbytocna. ak sa nevyskytnu problemy pri pouzivani, tak nie je instalacia potrebna vobec, to je moja skusenost.

(predpokladam, ze mate Windowsy)

casto je obraz malinko rozostreny, potom je nutne z prilozeneho CD nainstalovat ovladac

Tohle je ten nejvetsi blabol, jaky jsem slysel za poslednich mnoho dni. Na rozostreny obraz (D-SUB pripojeni) je v menu monitoru polozka pro autokalibraci. DVI timto neduhem "prekvapive" netrpi...

Nehodlam se hadat, ale k tomu nepotrebujes zadny "driver" (coz jsou pouhe inf soubory pro monitor + /u nekterych/ SW kalibrace barev a ruznych serepaticek jako napr. pro EIZO rozhrani pro dual head a podpora kalibracni sondy. Ten inf pouze rekne OS max. rozliseni a frekvenci displaye.). To, ze se obraz po instalaci "upravi", nejspis znamena, ze provede autokalibraci, na coz ovsem zadny SW nepotrebujes - jen si procist manual a nastavit v menu auto pri zmene rozliseni.

BTW: jestli to byly LCD BenQ, zapusobila mozna jista psychokineticka aktivita pri instalaci onoho SW (prani, "aby to konecne prokouklo" :-D).

U DVI nemozes mat mazly obraz (ak si na monitore zmackol prislusne tlacitko na prepnutie na digitalny vstup, nech to neleze analogovo cez DVI-I kabel :-)).
U analogu staci stlacit na monitore tlacitko na ktorom je napis "Auto".
A nastavit si (pravy klik na plochu, posledna karta) spravne rozlisenie :!: (nativne rozlisenie monitora, je napisane na krabici od monitora aj na monitore zozadu :-)). Potom tam aj mozes stlacit tlacitko "rozsirene" a nastavit si nejaku rozumnu freq. ktoru ten monitor este zvlada (tiez je to napisane na krabici aj v navode :-))

Instalacia ovladaca samozrejme neuskodi. Ale kroky ktore uvadzam vyssie treba urobit aj ked nainstalujes ovladac, samo sa to zvycajne neurobi.

Tak ze 30 LCD, co jsem v posledni dobe videl, to bylo cca. u 25.

kristepane, takový technik mi sáhnout na monitor, tak mu urazím ruky. co za trotla tě zaměstnává?
lcdéčkům necháš pnp monitor, refresh 60hz. pokud máš rozmazaný obraz, je to tím že máš vysoký refresh.
pokud používáš vga připojení, můžeš si ještě v osd menu hrát s phase/clock, většinou nebývá nutné.

Sorry ze sa vam miesam do hadky, :-) ja som si v praci obycajny (TN) panel nastavil na 75Hz, ptz. ak svietila neonka a mal som 60Hz z urciteho uhla som si vsimol mierne mihotanie, neviem ci to bolo kvoli tej neonke (blikaju na 50Hz) alebo co to je smejdovymi TN panelmi alebo smejdovym podsvietenim, ale ak zvlada panel 75Hz nastavil by som 75Hz, uz aj kvoli hram ked je zapnuta synchronizacia na vertikalne zatemnenie tak bude mat viac FPS. :-)

P.S. ale je to takmer nerozoznatelne, aj 60Hz bolo vpodstate ok.

P.S.2. cez DVI (ak to ide digitalom) to nemoze byt rozmaznute za ziadnych okolnosti. Ak by bol cez digital problem tak bude mat namiesto obrazu uplne blbosti, ale nikdy nie rozmazane. Samozrejme ak tam nastavil nativne rozlisenie a nie nejaku aproximaciu z 800x600 :-D

pardon: nic takového jako rozmazání díky nenativnímu rozlišení jsem neřešil, a snad ani nikdo přede mnou. a nějaké rozmazání při dvi připojení taky ne.
celý tvůj komentář mi proto připadá přínosný jako výrok "dnes je sobota".
žádný smajlík nepřipojuju, nepřipadají mi v tomto případě vůbec vtipné, ale naprosto mimo.

srozumitelně: byl bych rád, kdyby to tu nekleslo na úroveň živě, kde si mentálně postižení navzájem vyvraceli co neřekli, co tím nemysleli, a kdo hlásá méně zcestné bludy.

a pro ty koho podobné kecy nebaví, jedno snad přínosné info: při připojení lcd přes analogový vga výstup se mi u různých značek nejvíc osvědčilo: clock 50% (bývá default), phase 100% (pro nejčitelnější vlasové písmo).

Ok tak vecne:

pokud máš rozmazaný obraz, je to tím že máš vysoký refresh.

Pre digital to je blud. Ten na koho reagujes a kto pisal ze to je rozmazane pisal aj ze to ma cez digital.

lcdéčkům necháš pnp monitor, refresh 60hz.

k tomu som chcel napisat ze to nie je vzdy optimalne (tych 60Hz), z vlastnej skusenosti.

Predpokladam ze to zaujima dotazovatela, nepisem to sem kvoli tebe.

kurna ku monitorom netreba instalovat driver staci odstarnit stary a XP priradi driver zas a hned bude mat aj v moznostiach nastaveni obrazu rozlisenia ktore tam predtym neboli...
raz pri samsungu som z dlhej chvile nainstaloval driver... to co to dorobilo s obrazom sa neda popisat..

No rikejte si vsichni co chcete, me uz proslo rukama hodne LCDecek a to ze obraz bez driveru je obcas maznuty je fakt, opravdu nemam duvod si to vymyslet.
Ze driver je inf soubor s presnym urcenim rozliseni a frekvence vim taky.

Ano mozna staci zmacknout v menu monitoru "autokalibraci" a vyjde to nastejno, uprimne me je to fuck, nebot instalace driveru zabere asi tak stejne casu jak provedeni te autokalibrace.

Co se tyka frekvence na LCD, tak doporucuju to davat na maximalni co tam je, obvykle 75Hz a jen pokud je to mazly, tak snizit na 60Hz.;-)

nerejpej ;-)

u nas v praci si nativni rozliseni nenastavuje temer nikdo, protoze je to takovy maly a neni na to videt. :-D Pak samozrejme to muzou mit rozmazane, to uz ale neni muj problem, ja jim to nastavuju na nativni rozliseni.
Nicmene i pri nem je to bez ovladace (mozna nebo bez autokalibrace) maznute. Bavime se ale o mirnem rozmazani obrazu pozorovatelnem jen v nekterych mistech monitoru u pismen, to se neda s rozmazanim pri nastaveni nevhodneho rozliseni vubec srovnavat. Nicmene tam je a ovladac to resi (predpokladam ze se ovladacem nastavi presna specifikace - frekvence:?: pro ten konkretni monitor.)

Windows ma aj nastavenie velkosti komponentov GUI prostredia, pravy klik na plochu, vlastnosti, druha karta ci kde to je, nech si zvolia Windows extra velke :-) Velkost pismen sa da nastavovat aj v prehliadaci, drzat Ctrl a tocit koleckom. Pouzivat vyssie rozlisenie je lepsie ptz potom mozu byt pismena jemnejsie (zlozene z viac pixelov) a ostrejsie.

Inac ja tu mam teraz 19" LCD na 1280x1024 vsetko vyzera OK nic nie je male. A prijal by som aj 2x vyssie rozlisenie, ptz. teraz vidim kazdy jeden pixel pismen :-) tak je to ostre. Maznute nie je nic a na LCD ani byt nemoze.

souhlas, ale znam jen jednoho cloveka, ktery si to takhle nastavuje, ostatni meni zasadne rozliseni a i kdyz jim ukazu, ze to jde i jinak, tak vzdycky reknou, ze tamto bylo lepsi, protoze to vypadalo stejne jako na jejich starem monitoru. :-D

Mimochodem kdyz uz se tu probiraji LCDecka tak jsem si zvyknul na 1280x1024 (5:4) a ted jak pomalu zacinaji 20", ktery maji 4:3 (1600x1200), tak se mi to zda ponekud sirokouhle, coz ale neni nic proti soucasnym notebookum, protoze vyrobci se definitivne zblanili a zacali je delat pomalu vyhradne s pomerem 8:5. 3-[3-[3-[

pardon že tu resuscituju už staré téma, hraju si totiž se svým novým lcd HP LP1965, a protože je připojený přes analogový vga k notebuku, rýpu se v nastavení. dávám to tu hlavně kvůli nastavovátkům.

taky jsem si ten krám pošteloval líp než podle oka, zkušební obrazce nejsou úplně k ničemu :-)
klasický nokiatest nebo polský monitortester tvdarekz mají jednu chybu - fungují jen na primárním monitoru, a já ho mám jako duální k ntb. zabral až siemensácký lcdadjust.exe - verze z r.2005 umí přepnout na druhý monitor.
místo něj jde taky použít stránku s patternem 1px černé/bílé body http://www.bockey.teamos2trier.de/LCDADJ/PATTERN.HT M pro nastavení "clock phase", je to lepší než od oka podle vlasového písma, budu teď oba nechávat na 50%.

nativní rozlišení 1280b, refresh 60hz, kabel celkem 3.5m (mám stíněný prodlužovák k ntb a stolnímu pc) - a po nastavení bych řek že je to slušné, žádné rozmazání.

edit: tak proto ty změny - teď jsem lcd přepojil k pc s jinou grafikou; stejné rozlišení i refresh, ale nastavení phase-clock už chtělo změnit. závěr: dvi připojení to jistí.