Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Delphi - TQuery - viac otázok

1. Ako nastaviť iný adresár pre databázy v programe? Query mi to hľadá len v adresári programu.

2. Ako nastaviť pri SELECT iný názov stĺpca? Mám povedzme Obch_Meno a chcem, aby sa DBGride zobrazilo Obchodné meno.

3. Ako dosiahnuť, aby sa zobrazili všetky stĺpce okrem jedného (ID)? Niečo ako SELECT *, -ID FROM data.

1. Nastav si adresár vo vlastnosti DatabaseName:
napr: Query1.DatabaseName := 'c:\delphi\demos\database'

2. Napr. Pravý klik na komponentu Query - Fields Editor... - pravý klik - Add All Fields...
vyberieš si stĺpec a v object inspectore si nastav DisplayLabel

3. To nejde musíš urobiť select stlpec1, stlpec2... from ...

1. Jasné, kedysi sme sa tu o tom na poradni bavili, len mi to vyfučalo. Ďakujem. Vyriešené.

V jednom Query budem len prepínať pomocou vlastnosti SQL rôzne databázy, takže by som radšej prijal niečo čo je možné napísať priamo do Select. Myslím, že je taká možnosť, len si ju nepamätám. Ale teraz nie som si istý, či to náhodou nie je len na zmenu názvu stĺpca, ale bez diakritiky.