Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nv4_disp, STOP 0x000000EA

WinXP, nahrávání filmu z digitální televize (dvb-t). Najednou modrá smrt způsobená souborem nv4_disp a chyba:

Ovladač zařízení uváznul v nekonečné smyčce.
STOP 0x000000EA (0x82052020,0x820F1518,0xBACE7CBC,0x00000001)

Na netu jsem našel tohle, ale zatím jsem to nepoužil: index.php

Ovladače mám originální od výrobce, jde o notebook Asus A6JC a grafiku nVidia GeForce Go 7300.

Nemáte nějakej tip, jak do budoucna předejít stejnýmu problému?

Pavel

Při běžné práci v XP mi tato chyba nenastává, stalo se to pouze při nahrávání z dvb-t karty. Ten návod (viz výše) jsem zatím nepoužil (takže nevím, zda je funkční). Zatím do systému nechci vrtat, když jede :-)

Setkal se ještě někdo z vás s touhle chybou?

Pavel

Memtest klidně zkusit můžu, ale nechápu co myslíš tím "po deseti hodinách". Myslíš nechat noťas x hodin pracovat a pak spustit memtest? V tom nevidím smysl, pokud je paměť vadná, podle mýho stačí nabootovat memtest a nechat běžet. Ale možná jsem tě nepochopil.

Pavel

Parametre polovodicovych suciastok (aj RAM chipov) sa menia s teplotou, mif myslel urcite na to aby sa urobil memtest pri poriadne zahriatom NB ;-)
RAM nemusi byt vadna, staci ze nestiha a je problem.

Inac vseobecne to skor tipujem na problem s ovladacom a softom ku tomu tvb-t, ze to nestiha pri nahravani a je niekde nejaka chyba ktora sa prejavi len v casovo kritickej situacii. Ale moze to byt aj HW problem pri vyssej teplote, sa da len tipovat ze cim to je.

Inac vseobecne to skor tipujem na problem s ovladacom a softom ku tomu tvb-t, ze to nestiha pri nahravani a je niekde nejaka chyba ktora sa prejavi len v casovo kritickej situacii.

To je dost dobře možný. Zkoušel jsem ho ještě na jiným noťasu se kterým nebyly nikdy problémy. Tak modrou smrt a tak rychlou jsem ještě neviděl :-)

Pavel

teplotu disku ti ukazuje třeba crystaldiskinfo, nebo lepší diagnostický program.

jestli jsi ale po 6 letech našel tento dotaz, protože ti eventlog hlásí chybu nv4_disp, je buď nainstalovaná špatná verze ovladačů (pro "stolní" grafické karty místo notebukové), nebo se přehřívá prachem zacpaná grafika.