Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak naprogramovat aplikaci na android

Hezký večer přeji :)
Nachází se zde někdo kdo je sběhlý v programování aplikací na android? Nechci po vás naprogramování, nýbrž radu v čem programovat.
Jsem absolutní začátečník a chtěl bych rovnou zkusit jeden větší projekt, snad se mi podaří ho uskutečnit.
No o co vlastně jde - potřebuju vytvořit aplikaci na android, která by se dala použít jako učení do školy - potřeboval bych tam dvě možnosti:

OPAKOVÁNÍ
- dotyčný by si mohl vybrat z možností (těch bude asi 30) - čeledí rostlin
- následně by se mu zobrazil obrázek a měl by k němu přiřadit název rostliny (na výběr by bylo ze 4)
TEST
-dotyčný by si opět mohl vybrat jednu z možností
-tady by se mu taky zobrazil obrázek a výběr ze čtyř možností, ale měl by na jednu otázku 7 vteřin. Celkově by obrázků bylo deset a od toho by se odvozovalo následné hodnocení - 1, 2, 3, 4, 5

Vím, bude to asi náročný, ale chci to zkusit.

Nemáte prosím nějakou radu a tip na program? A v to lepším případě i návody jak kódovat?
Děkuji! :)

Pro android máš několik možností:

1. Java - ale než v tom něco uděláš, bude to docela trvat. Tutoriálů a knih je nepřeberný množství; i ucelený kurzy na webu a spousta toho je zdarma. Angličtina se bere jako samozřejmost. No a v tom tutoriálu se dozvíš jaký prostředí instalovat (a případně jak nakonfigurovat).

2. Pascal/Lazarus - ano, i v Pascalu se dá programovat pro android, ale jaký jsou reálný možnosti netuším.

3. Basic - jsou i verze Basicu pro android.

4. HTML + CSS + Javascript - z mýho pohledu dost snadnej vývoj aplikací, vše testuješ v prohlížeči na PC a občas otestuješ přímo v mobilu. Jsou vyloženě frameworky pro vývoj mobilních aplikací, ať už čistě CSS frameworky nebo čistě JS frameworky nebo kombinace obojího.

Za sebe bych doporučil možnost č. 4 (ale to je věc osobního pohledu a preferencí) a k ní článek o programování bez znalosti Javy

---

Ohledně tvé aplikace: není to nic náročnýho, co by nešlo udělat, nic netypickýho se řešit nebude. Ale jako začátečník musíš začít po malých krůčcích a hlavně (a to je nejdůležitější!) nenechat se odradit když to nepůjde a vytrvat.

Když ti nebude něco jasnýho nebo se zadrhneš, zeptej se tady na poradně; když srozumitelně popíšeš problém, jistě dostaneš odpověď.

Pokud nemáš vůbec žádný zkušenosti s programováním, počítej s tím, že nějakou dobu potrvá, než ti věci začnou do sebe zapadat a dávat smysl. Každej z nás nějak začínal.

No mám už asi první problém, nevím jak psát v Eclipse. Každý kódování jsem našel na weby, ale ne na aplikace. Takže - nemáš prosím tě nějakej odkaz na stránku kde jsou vypsány kody prosím? Nebo nějaký podrobnější návod na kodování aplikací, hledal jsem ale pokaždé mi to našlo odkaz buď na tuto otázku a nebo na kodování na web.

Přiznám se, že té otázce vůbec nerozumím. Nechápu co mají být kódy a co má být kódování.

Programuje se v konkrétním programovacím jazyku; pro android typicky Java, nějaká verze jazyka C, existuje i Pascal a Basic. Já programuju aplikace v HTML + CSS + Javascript, o tom se zmiňuje výše linkovanej článek.

Ja by som na tvojom mieste skúsil Android Studio. Je to tuším ešte beta, ale je to postavené nad IntelliJ IDEA a projekty builduje pomocou Gradle. Podľa môjho názoru je to oproti Eclipse s ADT míľový krok vpred.

Ak to chceš robiť ako hybridnú HTML aplikáciu, tak Sencha Touch je celkom vyspelý framework (má GPLv3 licenciu), ten by som zrejme uprednostnil. Ale možno sa už zvýšila kvalita iných frameworkov pre mobilné aplikácie. Ďalšie alternatívy sú Kendo UI, PhoneJS alebo jQuery Mobile.