Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalační program nemohl vytvořit nový systémový oddíl... Win 7 install error

Zdravím!
V posledních pár dnech sem si trochu hrál s Linuxem, nyní sem dospěl do této situace:
Chci mít na NTB dual boot ubuntu a Win 7. Mám prázdný disk a chci nainstalovat přes USB flashku windows 7 (vytvořené pomocí Novicrop WintoFlash. Ovšem když chci vytvořit oddíl o velikosti cca 150 GB a nacpat tam Windows, tak mi instalátor vyhodí chybu: Instalační program nemohl vytvořit systémový oddíl nebo najít existující systémový oddíl.

Proto vás žádám o radu, nevíte někdo co s tím? Mít disk 1. v boot prioritě na prvním místě nepomáhá.. Jediné co mne ještě napadá je update Biosu, může na to mít vliv?

Děkuji moc za odpovědi

bios nemá nic s oddíly na disku.
po tvém hraní s linuxem si raději zjisti, kolik zůstalo na disku oddílů a s jakým formátem.
ten prázdný disk ti nevěřím - respektive ti ho nevěří instalační program windows.

při instalaci bude první bootovací médium, ne cílový hdd.

ten pepákův článek znám, psal o konfliktu s nějakým usb zařízením - tuším se čtečkou karet, kam chtěl idiotský instalátor windows umísťovat boot oddíl.
předpokládám, že máš minimálně win7 sp1 a taky že víš, co máš v pc za hardware.

když máš nabootovaný gparted, můžeš si rovnou předpřipravit disk pro windows: vytvořit primární oddíl 64gb pro budoucí systém s aplikacemi (nemusíš ho ani formátovat, ale nastav ho jako aktivní). pak druhý oddíl pro data + dokumenty, naformátovat ntfs a pojmenovat třeba "decko".
pak instalovat windows.