Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lubuntu 10.04 nejd eupgrade hazi chybu v siti

Dobrý večer, už asi hodinu se tu peru s lubuntu 10.04 .... chtěl jsme babče přeinstalit notas (starý IBM T40 ) novější verze lubuntu , ubuntu nebo xubuntu nepodporujou procesor či co kolem PAE .. takže jsem nainstaloval Lubuntu 10.04 a ted když dam Správce aktualizací - přejít na vyšší verzi tak mi to vyhodí hlášku ,,Stažení aktualizace selhalo. Pravděpodobně problem se síti''

prosím o pomoc ... :/

Vyzkoušel jsem instalovat vyšší verze za pomoci forcepae ale to mi nejde vubec nic, at ubuntu , nebo lubuntu a ani xubuntu ... vrazil jsem zpatky lubuntu 10.10 , v terminalu jsem zkusil sudo apt-get update a napsalo mi to toto ..... W: selhalo stažení http://cz.old-releases.ubuntu.com/ubuntu/dists/mav erick-proposed/universe/i18n/Translation-cs_CZ.bz2 Nemohu zjistit ,,cz.old-releases.ubuntu.com"

podle mě bude hlavni problem v tom že servery nepodporujou stare verze linuxů a proto se nemuže připojit na origo odkazy co ma uložený ... tak se ptám jak a kam ho mám přesměrovat ? :) předem díky za pomoc

neexistuje cosi jako "staré verze linuxů". To jsi asi něco špatně pochopil.

Dále nechápu, proč jsi reinstaloval, když version upgrade se dělá přímo ze staré verze OS.

A až PŘESNĚ napíšeš, jaký máš problém (nebo alespoň co nejméně překroucenou chybovou hlášku), tak ti možná i někdo konkrétně poradí. Je nesmysl, aby to nefungovalo, když Lubuntu funguje i na starých PentiumII CPU, zatímco v T40 jsou Pentia M, tj. minimálně 3 generace novější procesor.

edit: pro ty co neumějí číst: https://wiki.ubuntu.com/Lubuntu/AdvancedMethods#Pe ntium_M_and_Celeron_M

problem jsem psal hned na začatku ...
v notebooku T40 má mted nainstalováno Lubuntu 10.10

Otevřu si update manager to na mě vyhodí hlášku : ,,Vaše vydání Ubuntu již není podporováno - nebudou již k dispozici žádné bezpečnostní záplaty a kritické aktualizace. Přejděte prosím na vyšší verzi Ubuntu Linux."

klinu na close

kliknu na Přejít na vyšší verzi 11.04 to na mě vytahne podmínky atd kliknu tedy opět na přejít na vyšší verzi

hned po kliknutí na mě vybafne okno ,,Stahování selhalo - Stažení aktualizace selhalo. Pravděpodobněje problém se sítí."

nechápu jak muže být problém se sítí když si v klídku prohledávám stránky v prohlížeči ...

stačí to takhle popsané ?

jo aha, ty jsi prostý klikachu? Ptal jsem se, proč neuděláš upgrade verze (normálně, ne přes nějaké podivné klikátko)

edit:

C:\>ping cz.old-releases.ubuntu.com
Hostitele cz.old-releases.ubuntu.com se pomocí příkazu Ping nepodařilo najít.
Zkontrolujte název hostitele a akci opakujte.

takže to je celkem jasné..

A pokud jsi reinstaloval, tak proč sis nepřečetl návod - viz link?

nic mi na tom lubuntu nefachčink .. ja už sem z toho hotovej .. už mi to leze ušima ... jak mam proves neklikáním upgrrade ? .. myslíš pomocí DVD s vyšší verzí ? ... nebo jak ? :D .. vubec už nevim .. co s tim mam dělat .. PS: jelikož T40 má pentium M tak nepodporuje pae takže reinstal na vyšší verzi nepřichází v uvahu ... znovu opakuji že jsem zkoušel forcepae a to taky nic nezměnilo furt stejný problem s pae