Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Light scribe - systém to ignoruje

Zdravím, čistě ze zvídavosti jsem chtěla vyzkoušet možnost LS u mechaniky Samsung SH-S182M. Nainstalovala jsem OEM Nero přibalené k mechanice (6.6.0.19), pracně vyrobila složitější lejblík (když už- tak už) a přešla k tisku - nic. V SureThink mi program vypisuje, že there are no LightScribe devices found in your system. Systém, ten operační, mám XP Profi, mechanika je zapojena jako slave a veškeré jiné činnosti zvládá výborně. Někde něco dělám blbě, ale co? Sice disky tisknu na Pixmě a Epsonu, ale chtěla jsem to zkusit, ne jenom jako "jedna paní povídala, že to stojí za málo..."

Vracím se ke svému dotazu.
I v mé druhé PC sestavě LS hlásilo nepřítomnost mechaniky vhodné pro LS potisk. Napadlo mě stáhnout, nainstalovat a spustit LsDiagnostic Utility http://www.lightscribe.com/downloadSection/windows/ index.aspx?id=1106 . Prográmek si "něco opravil" (v té rychlosti mi to v hlavě nezůstalo) a výsledek se dostavil okamžitě. Vše funguje, dušička má klid a já děkuji všem, kteří se mi snažili pomoci. Opět to bylo něčím mezi klávesnicí a židlí...

Mno, žádná OEM verze Nera nepodporuje LS, LF, to byl ten problém.
Pokud tenhle program "opravuje" tebou popsaný problém,
tak IMHOJ funguje jako jednoúčelový crack, pokud máš tedy stále OEM Nera.

BTW, fajn, že sis dala práci s vyhledáním příspěvku a poskytnutím rady.

Možná, ale já používám legální krabicovou verzi, žádné omezující OEM. V tom to být nemohlo. Jestli to budu ještě zprovozňovat na druhé PC sestavě, poznamenám si opravnou hlášku a sdělím. Jako by to bylo něco o tom, že má být správně nastaven počet devices na nula nebo co, bohužel už v únavě jsem to odklikla...

Normálně používám krabicovou Nero 6 reloaded - tedy 6.6.0.8 k plné spokojenosti bez sebemenších problémů. K tomu jsem doinstalovala nejnovější drivery z support, vše vypadalo dobře, až na hlášku, že v systému není LS mechanika. Pak postupně mnoho jiných řešení, od nainstalování přiložené OEM verze, přičemž zkoušeny různé varianty -úplná odinstalace původního Nera, nebo instalace OEM přes krabicové nero jako update a mnoho dalších zběsilých kombinací. Jednou se mi sice podařilo jednu lbl vypálit, ale okamžitě poté opět stejné hlášky. Pořád dokola. Takže asi takhle je to s tou zmatečností. Do toho ještě dvě LS mechaniky - Samsung a LG zkoušené na dvou různých sestavách - tím jsem vyloučila možnost, že původní samsung mechanika je vadná. A že to je málo srozumitelné se nedivím, ale co bys chtěl od praštěné baby, která si vezme do hlavy, že tomu přijde na kloub a přitom nemá v dané oblasti ani základní vzdělání...

Ech uf, předpokládám, že máš XP, takže bych doporučil přejít
na nějakou stabilní verzi 7.xxx. To, co o sobě v legraci uvádíš, je velmi
cool a vůbec nikdo to nebere vážně, naopak si prokázala velký smysl pro humor.
Krabicová verze Nera vždy nabízí možnost při odinstallu zachovat původní reg. číslo,
nemluvě o možnosti přeinstalace novější verzí. Opravdu bych doporučil Nero verze 7.
Všechno najdeš na stránce :

index.html