Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiskarna pro takove to domací občasne tisknutí

Zdravím.
Po mnoha letech se mí po----- tiskárna pixma 4200.
Moc netisknu a byl jsem spokojen.
Koupil jsem v akcí za pakatel lahev inkoustu, napích kazetu a tiskl s 1 originál naplní co byla dodaná v tiskárně do dnes.
Nedávno se mi však po.

Libí se mí Canon PIXMA MG5550.
Neorginál kazety jsou docela levné.

http://kompatibilni-tonery.heureka.cz/canon-cli-55 1-plus-pgi-550-kompatibilni/

Rad bych však radějí nějaký inkoust na plnění.
Inkousty jsem našel třeba tady http://www.naplne-parrot.cz/index.php?route=common /home
Ale ne pro tuto tiskárnu.
Poradí někdo.

Aj repas originál vycákanej cartridge niekoľko krát opakovane naplnený s neorigoš atramentom bude vypadať v tlači na 100% kvalitu. Záleží, ako sa s citom a odborne zaobchádzalo s náplňou a tonerom pri jej plnení, či bola vákuovo odvzdušnená, nezabublinkovaná, či netlačila nasucho bez atramentu, bola cartridge na kontaktoch resetovaná, nenechávali sa zaschnúť metalické trysky. Lebo atrament pôsobí zároveň na piezoelektrikum ako mazivo, má presne stanovenú viskozitu, mernú hustotu a vodivosť.

Tieto fejky, ktoré si sem linkol za desatinu ceny, sa kupujú podľa šťastnej ruky, tiež ich ochotne vymenia v prípade, ak zlyhajú.

Ono je lepšie kúpiť kvalitný origoš, po vyprázdnení si ho doma na kolene naplňať aj fejkovoým atramentom podľa výrobnej šarže. Chce to cvik, hlavne nezavzdušniť atrament pri plnení. Takto sa dá ušetriť majland pre fyzickú osobu, ktorá pravidelne tlačí.

Dnes je ideálne prejsť na laser, sú lacné, nemajú problém so zasychaním trysiek ak sa vo vykurovanom, suchom byte netlačí apod. Lebo aj pri netlačení si SW riadené atramenty automaticky odprsknú, čím sa míňa atrament do luftu, do doku.