Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiskarna pro takove to domací občasne tisknutí

Zdravím.
Po mnoha letech se mí po----- tiskárna pixma 4200.
Moc netisknu a byl jsem spokojen.
Koupil jsem v akcí za pakatel lahev inkoustu, napích kazetu a tiskl s 1 originál naplní co byla dodaná v tiskárně do dnes.
Nedávno se mi však po.

Libí se mí Canon PIXMA MG5550.
Neorginál kazety jsou docela levné.

http://kompatibilni-tonery.heureka.cz/canon-cli-55 1-plus-pgi-550-kompatibilni/

Rad bych však radějí nějaký inkoust na plnění.
Inkousty jsem našel třeba tady http://www.naplne-parrot.cz/index.php?route=common /home
Ale ne pro tuto tiskárnu.
Poradí někdo.

A na to jsi Jendo přišel jak? Tisknu celkem dost, především text nebo kombinovaný text a mám na to dvě repasované HP LJ1020 s výdrží kompatibilního nového toneru (dle výrobce) na 2000 stran v ceně do 400kč. Holky v dětském pokoji mají ještě HP LJ1200 a tisknou o dušu věci do školy. U inkoustu bych se nedoplatil a navíc kdo by to věčně plnil. Netuším sice jestli na kompatibilní tonery vytisknu vždy poctivých 2000 stran, nebo 1500 stran, ale to nemá význam při nákladech na tisk ;-) Nějak ale netuším, jak jsi přišel na těch pouhých 100 stran. Pravda repasovaný toner už nikdy netiskne tak kvalitně jako nový a mnohdy nevytiskne ani polovinu původní kapacity toneru. Navíc srovnej si kvalitu tisku textu (malé písmo, znaky, podtržení písma) na laserovce a inkoustovce a o rychlosti tisku ani nemluvě. Některé levnější papíry mají navíc tu vlastnost, že inkoust se na nich trošku rozpíjí (písmo není tak ostré), tohle se samozřejmě na laserovce nikdy nestane i na sebehorším papíru. Ale je pravda, že dnešní levnější laserovky-monochromy už výrobci šidí i v rozlišení. Zatímco pro starší nebyl problém tisk i 1200dpi, dnes je standard 600dpi, což pro běžný tisk sice stačí, ale taky mají menší kapacitu toneru a paradoxně jsou do nich i kompatibilní nové tonery dražší, čili je zde o něco i dražší tisk.
Je ale pravda, že běžný uživatel dnes automaticky sáhne po inkoustovce typu multifunkce a pak nadává, jak je drahý tisk a problémy s inkoustem (zasychání), ale je to pouze jeho lenost si o tom něco zjistit a vzít si kalkulačku do ruky a propočítat si to, místo aby šáhl po léty ověřené a kvalitní starší č/b laserovce a bude vysmátej :-)

taky žiju v tom, že startovní toner v tiskárně bývá pro 500 stran, nový toner za plnou cenu pak asi 2000 nebo víc stran, ale to je detail.
hp bych úplně nebral jako míru, ten vyloženě žije z předražených náplní a proto se tak daří alternativním plničům.
čili pokud je jiný výrobce inkoustovek s dostupnými náplněmi a pro uživatele je jeho multifunkce přijatelnější než laser, proč ne?

naopak kdo nechce o tiskárně léta slyšet, pořídí laserovku a je taky hepy.

taky žiju v tom, že startovní toner v tiskárně bývá pro 500 stran, nový toner za plnou cenu pak asi 2000 nebo víc stran, ale to je detail.

Jasně tohle ale dělají všichni výrobci, nehledě na to, jestli je to inkoust nebo toner. Mě spíše udivuje to, že mnoho lidí i dnes se raději bude trápit s inkoustem a žije představou, že č/b laser je finačně extrémně náročná záležitost. Už mě ale nepřekvapuje, když přijdou vrstevnící našich holek a vidí, jak laserová tiskárna tiskne třeba x stránkový dokument rychle a ostře všechny detaily, jako by viděli nějaké UFO :-D Stejně tak můj kamarád, furt inkoust, než zjistil, jak levný a bezproblémový je laser. Prostě většina uživatelů, když si pořizuje tiskárnu, automaticky sáhne po inkoustu. Ale když si vybírají nějaký krám typu mobil, jsou schopni projít hordy recenzí a u tiskárny, kde se jim tisk může velmi prodražit vybírají pouze podle ceny a co to všechno má za přídavné funkce :-) Na občasný barevný tisk, ale určitě nějakou inkoustovku, nicméně drtivá většina lidí tiskne právě na inkoustu hlavně text. Ale nemá smysl to řešit, inkoust je prostě nejdražší tisk i vzhledem ke kvalitě a odolnosti.
Jinak č/b HP mají i tu výhodu, že součásti toneru je i válec a není potřeba jej kupovat samostatně a ovladače tiskárny nezaserou celý systém, jako ty dnešní ovládací molochy. Dobrá zpráva je i to, že HP i pro své starší kvalitní laserovky aktualizuje ovladače, čili není problém je používat i pod Win8 ;-)

Já si se svou WorkForce nemůžu stěžovat ani na kvalitu tisku, ani na rychlost, ani na náklady.
Žádné rozehřívání, abych musel na první stranu čekat, rychlost 26stran/minutu úsporný režim, 16 běžný režim, připojení k síti (LAN), duplex...
Jinak obě, co jsi uváděl, jsou ještě ze staré školy, kdy se laserovky dělaly pořádně a něco vydržely. Nové modely a to ani ty pro náročnější práci v kanceláři nevydrží zdaleka tolik. A to samé platí o náplních - pro starší modely jsou kompatibilní náplně levnější. nehledě na to, že u nekvalitnějších kompatibilních laserových náplní je sice tisk ostrý, ale z papíru se loupe.

Co se týká rozpíjení. Když jsem ji pořídil, zkoušel jsem test - výrobce tvrdil, že inkoust se nerozpíjí.
čerstvý tisk nešel prstem rozmazat. Nerozpil se ani, když jsem vzal vytisknutý papír a pustil na něj vodu z kohoutku. On i ten inkouset se za ty roky posunul...

Co se týká ovladačů, ani od HP jsem nikdy neinstaloval molochy. Vždy instaluju pouze samotný ovladač. A jinak HP1020 je docela problém nainstalovat na Windows 7. Je pro to speciální unverzální driver od HP (standardni univerzální použít nejde), kde se to buď podaří nebo nepodaří a pak dá dost práce to rozchodit. Několik jich v práci ještě mám.

Díky za info, když jsi spokojený a cenově to vychází i pro náročnější tisk ok, tak proč ne. Jaká byla aspoň přibližně ta pořizovací cena a jaké máš náklady na tisk jednoho papíru? Mě to vychází od cca. 20 do 25 haléřů, samozřejmě v závisloti na množství textu na stránce formátu A4 a počtu stran vytištěných na toner, což vycházím ze množství spotřebovaného papíru na jeden toner.
Jinak máš pravdu, záměrně používám tyto ještě neošizené laserovky, které něco vydrží a umí i tisk 1200dpi, což se někdy hodí. U starších laserovek se může tisk loupat i pokud není už "pec" nebo fólie v dobré kondici, ale i to se dá dneska stále splašit a vyměnit, nebo koupit nějakou jinou a použít na náhradní díly. Připojení do sítě jsem řešil pomocí tiskového serveru a taky bez problému. V tom je další výhoda starších tiskáren, že ji ten server bude podporovat :-) Samozřejmě takový tiskový server je zase nevhodný do většího firemního prostředí.

Mě taky dosti na inkoustu vadí to, že papír po vytištění není zcela rovný, ale hrbolatý, protože ten inkoust je prostě vodnatý a navíc stačí pak kapka vody, třeba trochu deště a dokumenty jsou v háji, proto je pro mě novinka, že se to už nerozpíjí ani při kontaktu s tekoucí vodou. Jinak výrobce u těch starších LJ uvádí tisk první strany méně než 8 sekund, což je zanedbatelné zpoždění, protože pak už to fičí, ale 26 stran za minutu na inkoust je docela mazec, ta LJ zvládá cca. 18 stran.

Těch základních ovladačů je na stránkách HP několik variant a jeden tyto problémy dělal, taky jsem na to narazil, ale pak stačilo ručně smazat jeden soubor a po restartu se to už nainstalovalo ok. Mám dojem, že se tam hádal původní Windows ovladač s tím od HP. Ten co mám doma, ale jede i na Win7 bez problémů, aspoň co jsem jej zkoušel na jiných počítačích, kde předtím nebyl ovladač nainstalován.
Dneska mi ale připadá, že i ty základní ovladače bez zbytečného balastu, jsou nějak moc velké, aspoň co jsem instaloval u kolegy pro Canonku. U nových HP netuším.

Pořizovací náklady už si nepamatuju, ale moc se od dnešní ceny lišit nebudou. Teď ji pořídíš za 4000Kc.
Já jsem kupoval náplně přes eBay, protože u nás ještě nebyly. Ty dodané s tiskárnou mi vypráskala žena, když si tiskla (nevím na co) tisíce stránek. Od té doby na ně jedu. Jinak originál náplně se dělají ve 3 kapacitách, kompatibilní pouze jako XXL.
V současné době se dá kompatibilní černá náplň (EPSON T7011) na nějakých 3600 stran koupit od 110Kc:
http://yescom.proeshop.cz/cs/kategorie/t7011-t7015
Taky na rozdíl od těch malých plivaček obsahuje min. 65ml inkoustu.

Díky Jendo za upřesnění, koukám, že ten inkoust, šel fakt hodně dopředu. Jestli jsem to správně pochopil, tak WorkForce je modelová řada (multifunkce) od Epsonu. Co jsem zažil multifunkce od Epsonu, tak ten tisk byl děs, i když se hlava správně nastavila. Pokud už i tohle Epson zmáknul, inkoust se nerozpíjí, text je ostrý (malé písmo, všechny znaky a zvládne tisknout rovně a nepřerušovaně i tenké linky) a pokud ani nezasychají trysky a neodejde po záruce hlava, tak to je už důstojný konkurent laseru a v ceně na 1 stranu jej i předčí, pokud údaj 3600 stran je správný vs. cena černé náplně.

WorkForce je modelová řada. Já osobně nemám multifunkci, ale jen obyčejnou tiskárnu (4015dn) nahoře na skříni. Zásobník to má skoro na balík papíru, takže k ní nemusím často. A scanner mám při sobě.
Ten počet stran je počet podle testovacích norem (stejně jako u laserovek) při 5% pokrytí. Každopádně je to tak malá částka, že nemá cenu o ní přemýšlet, ani kdyby výtěžnost byla o 1/3 nižší.

Měl by sis především ujasnit, jestli potřebuješ tisknout barevně nebo hlavně text, čili č/b, neboli monochrom. Pokud č/b, čili text, jednoznačně laser, protože tiskne mnohem rychleji a kvalitněji, ideální nějaký starší repas od HP řady LJ, kde jsou i levnější nové kompatibilní tonery (repasované tonery nebrat), třeba dosti kvalitní a cenově výhodné dělá tbprint. Pokud v barvě, jednoznačně inkoust, nejlépe něco od Canonu. Má to sice šíleně dlouhý starty než to vytiskne první stranu, ale je to tím, že to čistí trysky a nedochází tady k jejich zaschnutí a tiskne to vždy bez problémů a dobře. Epson třeba tiskne rychleji, ale ta kvalita tisku je bída. Epson je ale zase lepší na skanery. Multifunkční krámy určitě nebrat, protože se to z hlediska životnosti vs. pořizovací náklady nevyplatí. Po záruce se totiž velmi rychle odporoučí tiskárna a většinou pak nefunguje už ani skaner, prostě kus mrtvého HW, proto doporučuji vše dělené z vlastní zkušenosti. Barevný laser je finančně náročný tisk, protože s tonery se musí měnit i válec.

No tak já zůstanu asi věrny tomu inkoustu.
Nejde mi o barevny tisk ale chci něco multifunkčního se skenerem a wifi.
A hlavně ne bile.
Koukal jsem po multifunkční laserové a jsou dost drahé.

Sepiš mi jde o to zda koupit inkoustovou, s inkoustovými kazetami nebo nějakou kde se vyměňuje s naplní cela hlava.
Známy říkal že mu zaschnul v tryskách inkoust a mohl jí vyhodit.
Ta pixma 4200 měla také zvlášť kazety a i když jsem třeba 3 směsice nic netiskl, nic nezaschlo.

Aj repas originál vycákanej cartridge niekoľko krát opakovane naplnený s neorigoš atramentom bude vypadať v tlači na 100% kvalitu. Záleží, ako sa s citom a odborne zaobchádzalo s náplňou a tonerom pri jej plnení, či bola vákuovo odvzdušnená, nezabublinkovaná, či netlačila nasucho bez atramentu, bola cartridge na kontaktoch resetovaná, nenechávali sa zaschnúť metalické trysky. Lebo atrament pôsobí zároveň na piezoelektrikum ako mazivo, má presne stanovenú viskozitu, mernú hustotu a vodivosť.

Tieto fejky, ktoré si sem linkol za desatinu ceny, sa kupujú podľa šťastnej ruky, tiež ich ochotne vymenia v prípade, ak zlyhajú.

Ono je lepšie kúpiť kvalitný origoš, po vyprázdnení si ho doma na kolene naplňať aj fejkovoým atramentom podľa výrobnej šarže. Chce to cvik, hlavne nezavzdušniť atrament pri plnení. Takto sa dá ušetriť majland pre fyzickú osobu, ktorá pravidelne tlačí.

Dnes je ideálne prejsť na laser, sú lacné, nemajú problém so zasychaním trysiek ak sa vo vykurovanom, suchom byte netlačí apod. Lebo aj pri netlačení si SW riadené atramenty automaticky odprsknú, čím sa míňa atrament do luftu, do doku.