Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zhodnocení sestavy?

Dobrý den,

rád bych vás poprosil o nějakou konkstruktivní kritiku sestavy. O počítačích vím celkem prd. Nějaké základní znalosti mám a tak nějak tuším, co bych tam měl mít a co chci, ale poměry cena/výkon, spolehlivost apod. jdou již mimo mě.

http://www.czc.cz/3gadrn2l0ghlfbk28p33d014b6/sezna m

Takže, co jsem za uživatele. Mám rád jakýsi výpočetní výkon, spoustu otevřených panelů, oken, kopírování a rozbalování větších objemů, k tomu hudba v pozadi, skype, ICQ...ideálně vše najednou. Ovšem žádný rendering apod. Stejně tak si někdy rád zahraju nějakou hru, ale nejsem zas takový pařan a nepotřebuju nutně maximální detaily. Takže klasickej uživatel někde na půl cesty.

A teď k jádru pudla. Kdysi jsem si určil hranici 20 tisíc korun. Toto je na 24 tisíc. Periferie jsou nejlevnější, tam už cesta nepovede. SSD disk chci a 1TB druhej je pro mě minimum. Dolů lze jít tedy na základní desce, procesoru a grafické kartě. Já ale nemám přehled, jak jsou dnešní komponenty vůbec rychlé, používám roky jen NTB. Nevím, kde to škubnout. Co já vím, třeba procesor stačí za 3000 pro to, co dělám a třeba levnější grafická karta pro mé občasné hraní bohatě stačí...co tedy myslíte? Na čem bych měl ubrat? Kde mám možná až zbytečné rezervy? Nebo bude lepší variantou to nechat tak?

Za další...celé je to spíš jen náčrt, v jaké cenové kategorii se hýbem. Nestojím si na nvidie a už vůbec ne výrobci. Výrobci karty ani základky. Hlavně tyto dva komponenty jsem střelil jen čistě od boku, takže pokud mi doporučíte nějaký lepší, budu vděčný.

Za rady a návrhy předem děkuji :)

Dekuju za odpoved, nicmene bych prosil byt trochu konstruktivnejsi :) Jak jsem psal, nejsem zadnej odbornik. Co se tyce me, procesor a zakladka jsou kompatibilni a socketove si sedi, chipset to take podporuje. Samozrejme to treba stoji za prd a neni to dobra kombinace, ale proc tedy? A jakou variantu tedy zvolit?

Nic ve zlem, ale rict, ze procesor je starej mi vazne nepomuze :)A uz vubec nevim, co si predstavit pod pojmen "atd" :)

Zdroj to ma ve skrini. 400W...postaci, ci jit nahoru?

Ono proto to sem davam, protoze to jiste ma x much, tu bych to rad doladil prave.

PS. Jo, vidim, uz pribyla konkretni sestava, mrknu na ni, diky :)

Tak nevim, ja myslel, ze jsem jasne rekl, ze je to jen naprosty nacrt, aby bylo jasno spis o cenove relaci. Jako nechci byt drzej, ale budu muset chvili byt. Chodi sem jen deti, co si honi ega, aniz by rekli cokoliv kontruktivniho? Kdybys misto hloupych tlachu si sednul a rekl, toto je spatne proto a proto a kup radsi toto a na gigabyte desku dlab a vem tu a tu...tohle je me vazne k nicemu :)

Ja ti samozrejme preji, ze sis zvednul sebevedomi naprosto zbytecnym prispevkem :) Ale znovu apeluji na nekoho dalsiho, prosim, trochu konstruktivne :) Klidne mi vsecko zkritizujte, ale je treba navrhnout reseni. Jinak tohle fakt ma k poradne daleko...

Dekuji za pochopeni :) Nadale se jiz budu vyjadrovat jen ke konkretnim resenim.

No jo no, proti tomu nelze nic rict, jenze muj zivotni postoj je holt uz takovej. Furt do neceho jdu. Nechat stale delat vsecko za me je krasne, ale clovek se moc nevyvine :) Radsi budu spekulovat mesic nad sestavou a debatovat na forech a neco se dozvim, naucim...

Ma druha sestava je snad uz lepsi a to by bylo, abych do mesice neco nedal dohromady :D

:)

No, zvlaste, kdyz jsem vylozene napsal, ze desku jsem tam jen tak placl spis kvuli cenove relaci a ze cekam konkretni radu na jeji zmenu, ale nenadelas nic :) Jednou treba i oni pochopi, proc je lepsi si spoustu veci delat sam...a spoustu radsi ne :)

jsou zkušenosti, proč gigabyte ne. zvláště když dopředu nevíš, která deska by mohla být ta tvoje dobrá - záleží to na návrhu plošného spoje těch desek a ošizení součástek.
tak proč jít do rizika, když jediným propagátorem gigabyte jsou bfu?

tazatel:

Kvalitní reprosystém 2.0 o výkonu 6W RMS

plastový pidihnůj pod 500 jsou vyhozené prachy.
to už je lepší nic a počkat na ježíška, jak se pochlapí.

Jednou treba i oni pochopi, proc je lepsi si spoustu veci delat sam

a opakovaně blbě. mistrů slepých uliček je plný net.

Staci mi, kdyz to bude vydavat zvuk, jsou tam od toho, abych si tam pustil tak serial k praci :) hudbu posloucham pres sluchatka, na kterych mi zalezi mnohem vice. A serial jiste odehraje i plastovy pidihnuj :)

Ano, mistru slepych ulicek je plny net, ale ocekavam, ze si se take nenarodil jako odbornik :) Ja se proste rad ucim, rad zkoumam a ikdyz to bude blbe, nejak to preziju...mluvime tu o pocitacove sestave, o zivot fakt nejde :)

No ty čteš to je sice hezký, ale zkušenosti/poruchovost z provozu je pak věc druhá jenže jsou i lidi co pc stavěj a to ty nejsi.Známej má obchod z Pc a ty dvě zmiňovaný patřej k nejporuchovějším takže to potvruzuje i to co se píše tady na foru,takže nic nepapouškuju.Kdežto ty jseš schopnej se ohánět akorát nějakým článkem a nic víc.Jak jsem ti psal Sencor,Eurocase,Genius můžou bejt taky na prvních místech v prodeji a to svědčí o čem o kvalitě???

Pro mě je směrodatný zkušenost z provozu x lidí a ne nějaký články který může kdokoliv upravit k obrazu svému to se týka i na CZ stránkách,než pak hlásat do světa jenom já mám pravdu a ohánět se články co psal buhví kdo.

Francouzsky neumím, ale rač si všimnout, že ony nejreklamovanější desky jsou modely určené k taktování, plné různých dalších kurvítek..

Navíc obecná reklamovanost podle značek je téměř na úrovni statistické chyby, rozdíl mezi nejlepším a nejhorším je mizivých cca půl procentního bodu a ve světle nejreklamovanějších desek pak NAOPAK jasný fail pro celou Gigablití produkci. A třeba opovrhovaná MSI Z87-G43 má dokonce 0% ]:)

Mně z toho vyplývá, že to nevypovídá prakticky o ničem. Co je faktem, je to, že GB desky mají dlouhodobě problémy se zvukem (šumy, přeslechy ze sběrnic).

Rád se učíš, tak nebude pro tebe nijaký problém, potřebný výkon g.karty pro daný FullHD monitor si najít = testy pro danou g.kartu.
(jen taková drobnost, je úplně jedno zda chceš hrát každý den nebo občas, potřebný výkon g.karty je pořád stejný, navíc výkon který stačí na "čutanou" nemusí stačit třeba na Crysis)