Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový chladič na FX-8320

Tak jsem se rozhodl koupit lepší chladič než muj GELID Solutions Tranquillo r 2. Tenhle na 4Ghz prostě nestačí.
Teploty v OCCT 67st je moc. No jo, ale který? Čtu recenze a nevím jakej koupit. Jsem ochotnej dát za něj 1200Kč.
Zatím jsem vybral

http://www.czc.cz/raijintek-ereboss/148021/produkt tenhle v testu nedopadl zrovna dobře, ale byl to předprodejní vzorek.

nebo

http://www.czc.cz/scythe-scmg-4000-mugen-4/129288/ produkt

nebo

http://www.czc.cz/silentiumpc-grandis-xe1236/15388 3/produkt

Shrnutí:
1. je mi líto zesnulého procesoru
2. pokud se situace nezměnila s novým k lepšímu, tak je to vlastnost toho "traktoru"
3. na nějakých 50°C při OC zapomeň, zvláště v zátěž testech
4. už jsem psal/zkusit snížit základní napětí, každá "setinka" dolů bude na teplotách poznat

tohle je přesně ten důvod, proč nedoporučuju AMD FX procesory. Prostě provozně to je masakr, a OC je jediný způsob, jak to srovnat s Intelem :-(

ježek: upřímnou soustrast. Jakmile jsem četl tvůj příspěvek, tak jsem dost přesně tušil, jak to dopadne..

to rozhodně není křivou základnou. V drtivé většině případů je problém v tepelném odporu mezi čipem a IHS, tam bývá největší problém - malá plocha, velký teplotní gradient, velké TDP. Samotný IHS pak má už třeba jen 50°C, přitom na křemíku bys mohl smažit vejce.

Samozřejmě že vyplatí když kupuješ cpu za 4500kč oproti intelu stále ušetříč. Na intel taky musíš dávat dobré chlazení aspon i7. A ten kdo kupuje grafiky typu r9 280x/290 má určitě 2400kč.
Ale mě je to jedno třeba jsi tam dej za 500kč a pak brečte že to odchází. To je jako dávat fx9590 na základní desku za 2000kč.

a traktor je tu jenom ten co to pořád říká

To mám radost, že tě to stále irituje.
Už několikrát jsem ti vysvětli, že "traktor" = AMD Bulldozer a to u nás na vsi znamená pásový traktor s radlicí.
(někdy se zastav na venkově a dotyčný stroj si prohlédni, ale dej pozor kdyby náhodou po návsi pochodovali živé husy abys nebyl zaskočený)
Jinak montuješ se do něčeho co sis ani řádně nepřečetl, děláš chytráka a nevíš která bije.

A na internet a videa mi stačí fx 8350

- Na to staci i jednojadrovy Atom, "V pohodě utáhne i gtx 970 u kámoše" to je uplne jedno jestli u kamose nebo jinde, na 970atku staci s prehledem i I5 3Gn

ve hře nepoznám jestli je tam i7 nebo fx8350 tedy zda nepočítám 5fps

- Na to bys musel udelat Benchmark vice her, kde rozdil v nekterych pripadech muze byt az 20-30FPS, dle optimizace her multy/core etc.
- FX typu 83xx nejsou spatne procesory, ale maji své vyuziti, proto kdyz ho nekdo zakupuje, musi vedet k cemu ho bude pouzivat....(Alternativa muze byt take, vytapeni bytu:-) )

No záleží včem. Já halvně na bežnou činnost jako internet a hry= k čemu 8 000kč i7.
Nemám monitor který umí zobrazit víc jak 60 fps. Pak bych bral intel. Takhle mi stačí fx. Mě osobně hra nešla pod 40 fps. A zda máš 40 nebo 60 fakt nepoznáš. Pokud jo napiš a stavím se u tebe a ukážeš mi to.

A zda máš 40 nebo 60 fakt nepoznáš. Pokud jo napiš a stavím se u tebe a ukážeš mi to.

- Sice nevim proc mi to pises nikde jsem netvrdil opak, ale budiz.
- Ale zkratka, u nekterych jednovlaknovych her, se FX83xx propadne na hodnotu vykonu i pod i3, naopak ve hrach optimizovanych na Multy-Core se drzi slusne, takovy rival i7 3770.