Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava na CPU performance

Ahoj!

Chci se zeptat. Pokud mám aplikaci co potřebuji aby jela 24/7 a co největší CPU výkon... co koupit?

Už jeden PC s i7 4790 mam...ale nestačí to.

Aplikace umí pracovat s hyperthreadingem.

Potřebuji co největší výkon. Momentálně s tím PC dávám tak 1/4 toho co potřebuji.

Není lepší si na tohle například pronajmout nějaký server s windowsama? Než abych kupoval 2-3počítače za 60+tisíc?

Nebo se mi vyplatí si koupit AMD jen kvůli ceně a koupit těch kompů prostě víc?

Nebo server co má 2 procesory na základní desce... a mít ho doma?

k tomu i7 . řeším samozřejmě také poměr cena/výkon

a o těch dvou procesorech na desce jsem uvažoval...jen tak trochu nemůžu najít kde to koupit.. a jak to teda postavit :D

Budget na to je tak 60k max. Takže buď koupím ještě dva kompy s i7 co mám teď...nebo nevím :D

Líbilo by s emi..kdyby byla deska kam bych mohl prásnout 4 ty i7 co mám... nevím proč takové nejsou :D

- Nevidím čím by jso resil pronájmem serveru...
- Zrejmē jde o spat'ē optimizovanou aplokaci.
- Jak jsi dosel na to, ze to CPU nestíhá? (Nak se mi to celé vlákno nezdá)

TiP~ Zkus pouzít Xeon 8-Core/ poprípadē Valencia [C32] multy-core, ale zdá se mi to zbytečné, tvé i7 to musí zvládat bez problémú.

karta s hw videokodekmi preberie na seba podstatnú časť roboty s videoenkodingom a nebude potrebné použiť 8-12 jadrové xeony s "gigantickou" spotrebou celej zostavy,napr.taký black magic declink 4K za cca 495 eur zvláda realtime 4 kanály 4K videa pri zaťažení dvojjadrového hlavného procesora cca 15%....

V první řadě bys měl napsat, do čeho konvertuješ a v jakém formátu (tj. kontejner-kodek-bitrate-framerate-rozlišení). Pokud je to něco "normálního" (např. h.264 pro FullHD při max 30FPS), existují na to speciální karty, např. aver-live-gamer-hd-d339360.htm a ještě za rozumnou cenu (existují samozřejmě dražší a profesionálnější řešení).

Další možnost je nákup nějaké AMD karty, která h.264 umí taky, pomocí VCE, podobně to umí Intel a nvidia - zde akorát budeš potřebovat SW, který to umí využít. Pozor ovšem na nižší kvalitu)

Dále, pokud je to CPU only práce, např. z důvodu nestandardního formátu nebo požadavků na kvalitu, řešil bych to pomocí AMD procesorů, které stojí méně a na kompresi videa jsou vhodnější než Intel (toto je jeden z mála případů, kdy je AMD vhodnější), nicméně pozor na chlazení a spotřebu.

Omlouvám se za pozdní odpověď.

Zde je info o videu...z toho asi poznáš vše. https://www.dropbox.com/s/7rzuc7xocnaihru/video%20 info.jpg?dl=0

Videa děláme přez vlastní program. A ten je dělá přez FFmpeg. Takže právě nevím zda je možné některou z možností co jsi popsal využít.
Kdyby to šlo..tak by to bylo super. Jen netuším jak programátor změní v programu..že to nemá dělat CPU (nejsem nijak znalký v IT extrémně)

To je normalni komprese do .h264, jde jen o to jestli to ma stihat v realnem case, nebo to zpracovava pro pozdejsi pouziti. V realtime mi zvlada v tomhle rozliseni i7 4790k v pohode 2 streamy soucasne, s velkou rezervou (streaming pred VLC), pokud jde o nejakou davku "zpracuj tenhle zdroj a uloz" tak rozdil ve vykonu bude pouze v tom kolik casu to zabere - jakykoliv vykon se vyuzije, je jen otazka jestli je dulezite aby to bylo hotove (treba) ne za 35 minut ale za 20. Rozumne nastaveny encoder musi tohle rozliseni na 4790k zvladat (odhaduju) tak na 60-80fps, hodinove video zkomprimovat do max. 20-25 minut.

no a to je přesně to, o čem jsem mluvil. Tady stačí koupit konverzní kartu (protože se jedná o běžný h.264 kodek)za nějakých 5 tisíc Kč a konvertovat přímo v ní (nebo pomocí enkodéru v CPU/GPU)

Takže možnosti:

1. použít SW na ekódování, který umí použít VCE (AMD), QuickSync (Intel) nebo PureView (nVidia). Pro ffmpeg a AMD by mělo fungovat použití DXVA2: showthread.php . Samozřejmě by neměl být problém použít jiný nástroj, vím o PowerDirectoru 7 , který konverzi umí přes GPGPU. Obecně ale zrovna např. AMD má na toto určený specifický obvod s názvem VCE : Video_Codec_Engine (karta s VCE2.0, takže ideální je nějaké APU nebo Radeon 260)

více zde: http://developer.amd.com/community/blog/2014/02/19 /introducing-video-coding-engine-vce/

2. koupit specifickou zachytávací kartu, do které stačí zdrojový videosoubor jednoduše celoobrazovkovově "přehrát" (případně rovnou propojit se zdrojem, pokud to lze), z těch dostupných např. http://gamerzone.avermedia.com/cz/game_capture/liv e_gamer_hd_lite a která opětovně vytvoří někde na disku v PC enkódovaný soubor.

Co se programátora týká, ten jen použije jiné volání externího programu. V tom nevidím až tak velký problém.

ok, tak se do konverzace taky vložím. Myslím, že zde nebyla pochopena podstata věci. Tedy.

Ano, jsem programátorem pro tohoto člověka. Programuji v C# který podle toho co jsem se dočetl (jestli jsem narazil na správné články), tak to neumí pracovat zároveň s GPU a CPU, nebo také nevím, jak by se kde co nastavovalo.

Kód je takový že do Procesu spustím příkaz ffmpeg, který už z připraveného audia a z připraveného obrázku vytvoří video. Vůbec zde nejde o žádnej stream videa, ani o nic real-time. Jde o to, že sám ffmpeg program s kodekem jako tu byl psán libx264, se spouští 40x/minutu a když se zpracovává, běží procesor na 50% výkonu. Celá konverze 10s audia+img do videa tedy trvá asi 1,5s.

Tedy v celém programu jde o to, aby spojil co nejrychleji a s co nejlepší kvalitou 1x audio + 1x obrázek a vytvořil z toho video, které jde nahrát na youtube.

tady je nastavení ffmpeg které spouštím:

ffmpeg -loop 1 -i image.jpg -i audio.wav -c:v libx264 -c:a aac -strict experimental -b:a 192k -shortest video.avi

Ano, přesně tak. Stačí takový použít, to mi může nabídnout nějaký program, který je přídavný k těm kartám? Mile rád budu i využívat naprosto jiný program, který budu spouštět ze své aplikace, abych tam vstupem mohl dát data, jako to umí ffmpeg a vyplivlo mi to jen video. Takže pokud nějaký takový existuje a nebude tolik zatěžovat PC obecně, nebo bude vytvářet videa 5x rychleji, mile rád ho budu používat :-)

Máte tedy nějaké tipy na takové programy? :-)

Teď jsem se ještě kouknul na samotný zápis parametrů - chceš mi říct, že zobrazíš obrázek a k němu přehraješ zvuk, řekněme každých cca 1,5 sekundy?

Proč to už dávno neřešíte zachytávací kartou a programem, který to (ten jpeg a wav) jednoduše nepošle jako obraz/zvuk do HDMI, který se rovnou hardwarově zkompresuje? Dál ale nechápu, v čem je problém, když konverze 10s trvá jen 1,5s? To je skoro 10x rychlejší než realtime. Nebo co vám vlastně vadí, těch 50% vytížení? Pak si pohrajte s volbou --threads, i když netuším, jak moc jde vythreadovat statický obraz..

Spíše bych to ale viděl na zcela rekurzivní volání stále stejného procesu, který má "přidávat" frames do již existujícího videa (pokud jsem pochopil správně), což bude ale IMHO generovat docela velký overhead na souborových operacích.