Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Júúj potreboval by som radu či som si dobre zoskladal :) PC zostavu

Zdravím túto komunitu, o ktorej som sa nedávno dozvedel, že tu celkom borci vraj sú čo vedia poradiť. Tak trochu som sa rozhodol silno investovať do svojej novej zostavy a potreboval by som radu ľudí čo sa viacej vyznajú. Ono dosť som si nechal už poradiť a čo to odsledoval ale schválne či som sa trafil. Takže začnem procesorom, tam mi niekto radil Intel, ale nie vraj predražené I-7 ale radšej Procesor Intel Xeon E3-1231 v3, výkonom vyzerá byť slabším, ale zase ak mi potiahne stream pri hraní hier a nebude robiť problémy budem silno rád :D doteraz som totiž fičal, resp. fičím na starom AMD Phenom II :D čiže ten skok bude poriadny. Potom som zašmachril po doske MSI H97 GAMING 3, mala skvelé hodnotenia super vyzerá a podporuje ramky čo chcem Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL10 HyperX Fury Blue Series. GPU idem po novinke MSI GTX 970 GAMING 4G. Čo sa HDD týka to si ponechávam staré, ale pridávam SSD na operačný systém Samsung 840 EVO Series Basic 120GB 7mm a pri zdroji som verný značke corsair, pretože ma za x rokov nesklamala a upujem hlavne kvôli grafike na Corsair CX600M.

Mám ale jednu veľkú dilemu, mám MIDI toweru a tak trochu som na vážkach či tam spracem danú zostavu hlavne čo sa týka dosky, doteraz som fičal na ASUS M5A87 ale tá je o kúsok užšia a mam tak 2 cm voľnosti takže asi by bolo lepšie zobrať full toweru napr. FRACTAL Define XL R2 Black Pearl ??? Ďakujem za názory ak sa objavia :)

loading...

Ano, Corsair to to s radou "VS" pohnojil.

Corsair VS - ackoliv VSECHNY OSTATNI RADY OD TOHOTO VYROBCE KVALITNI JSOU, rada VS kvalitni neni. Beru to jako marketingovy preslap jinak kvalitniho vyrobce.

Mam Corsair CX430 a nemam problem (80+, dlhe kable, vsetky potrebne konektory, dostatocne tichy).

Serverovy procesor do desktopu? No ked myslis.
Do hernej zostavy staci i5, sa som prednedavnom robil herny pc a siahol po najslabsej i5, pretoze az take ultra rozdiely medzi nimi nie su. Okrem toho na hranie je aj tak dolezitejsia grafika, samotny procesor bude robit minimum.
Doska je ok, MSI na mna nejako asi posobi marketingom, pretoze som i ch zacal pred par rokmi uprednostnovat pred Asusom a doteraz ziaden problem. Uvidime, ci ich durable kondiky budu naozaj durable aj dalsich par rokov.
Ramka je takmer jedno aku kupis, vykon to ovplyvni minimalne, Kingston davam vsade aj ja, pozor akurat na napatie (nehladal som ake su tebu vybrane, takze dufam, ze s tym "spravnym" napatim).
Grafika dajme tomu, ja som skor fanda AMD, takze za mna by som siel do R9 rady (ja som daval 280), znacky sa az tak nelisia, ale pocitovo mam dojem, ze MSI s radou Frozr su na tom co sa tyka hlucnosti trosicku lepsie. Ja som daval teraz Saphire a bol som prekvapeny...krabica oproti inym vyrobcom chudobna, ale vykon a hlucnost velmi potesujuca.
SSD je loteria, ale Samsung ma pomerne dobru povest. Je to riziko tak ci tak, takze ja som teraz robil dve masiny s menej slavnym, ale lacnejsim Kingstonom V300.
A co sa tyka zdroja, aj Corsair podlahol cenovej bitke a siahol parkrat po lacnych rieseniach a ma posramotenu povest. Nicmenej povedat, ze zdroj je sracka by som sa neodvazil.
Na skrinky som sa nikdy nehral a priznam sa, ze nerozumiem preco kopec ludi vraza peniaze do niecoho, co sa potom vala dalsie roky pod stolom a prasi sa na to. Samozrejme ak skladam pc je znackova skrinka lepsia, pretoze nema ulratenke plechy, na ktorych sa vzdy spolahlivo porezeme, prislusenstvo je viac ako dostatocne, dielenske spracovanie na urovni a diery licuju s komponentami. Ale to je tak asi vsetko z vyhod predrazenych znackovych rieseni.

- Nevim no jestli to napsat, ale i7 a Xeon do hernich sestav proste nepatri.
- Do hernich PC se z pravidla obsazuje s i3 nebo i5, Xeon nebo i7 je urcena spise na multy-touche, silné/komplexni vypocty. (testy Benchmark)
- Kuprikladu jak i7, nebo Xeon nebude mit realny nastup Fraps pri hrani o proti treba i5 4670, kde nepocitaje cenu, rozdil nekdo pociti. (az na 5-7% rozdil vykonu o proti cene)
- Proc uz teda neskladat herni pc na Opetron/ovém zakladu :-D

Dle meho nazoru na stredni tridu staci I3, na herni PC i CF, nebo SLI, rezoluci do 1980xxx staci i5.
Na extremy i7, ale jde o zbytecnost, tak jak Xeon

- Nejde o spatné CPU, ale herni sestavy obsazovat CPUs nad i5 je uz moc gurmanské a v praxi tezko vyuzitelné.
- Pouziju tvé vlastni slova HONENI BODU V BENCHMARKU kde i5/3-4Gn vs i7/Xeon muze byt rivalizé. (ratio cena/vykon?:-/) Mozna s vyjimkou 4K resoluce doprovazené SLI.

- Nema, proto taky nebyl nazvany taky jako hernim, uz jen dle vykonu na jedno vlakno, kde i I3 ma az 30% narust vykonu.
- Tyto procesory jsou vyuzivané predevsim na rendovani a komplexni vypocty tak jako i7, kde porovnani s jinym CPU skratka nevidim.
- Az na naké vyjimky a podpory nekterych her optimizované a multy-core nic famozniho nema. (nepocitaje patici AM3+ ktera také nic nového nenabizi a nabizet nebude/old-school)
- Pak priznavam ze s Xeon moc vlastnich zkusenosti nemam a drzim se jen wan benchmarku, ale i presto oznaceni SERVER CPU, nema pro ni na nic s vyhodou podpory profilu/ECC

Ono ty FX8xx jsou bud to na hore vysledku FPS nebo uplne dole, nikdy u prostred :-D Proto vzdy zalezi zakoupeni dle vyuziti.
- Ale FPS neni jedina pomucka mereni vykonu CPU...v jinych testech jako komprese a podobne se drzi docela dobre.

Takže to vyzerá tak, že i7 je prevažne určený do budúcna, a hlavne ak človek ide do vyššieho štandardu ku príkladu, že o pol roka dokúpim druhú GTX970 a podobne áno?, resp. čo sa týka toho taktovania, vie mi tu niekto poradit ako presne ovplyvnuje taktovany procak vykon GPU resp. naopak a či je to nejako velmi závisle na sebe?

- Dokupovat druhou GTX970 do profilu SLI nema cenu, respektivne nevyuzijes cely potencional.
- Vliv OC na GPU/Multi-GPUs bude zanedbatelny, dle mne, nema cenu kupovat CPU a hned ho taktovat, to radeji rovnou zakoupit procesor s vysi frekvenci.
Realny herni vykon po OC muze dosahnout az 10-20% (pri zakladni desce s kvalitni kaskadou), ale berme v potaz ze jde o EXtreme OC, kde zmeni jak svoji konzumaci, tak i svoje teploty (zivotnost).
(OC bych bral spise jako konicek, nez potrebu u CPUs poslednich Gn a aplikoval by ho jen u END/class procesoru)

no tak celkovo chcem si proste zoskladat nadštandard za čo som ochotny si priplatit, a nech som hladal kde a ako proste vykon i7 v GHz v tej cenovej hladine inde nie je + je to INTEL. A ešte jedna vec, je najaky fakt sakramenský rozdiel či zoberiem msi-z97-gaming-5-d1530091.htm alebo msi-h97-gaming-3-d1530088.htm na tie špecifikácie čo som písal? samozrejme tam som chcel fury black čo operuje na vyššej frekvencii ktoru 3ka doska nepodporuje ale inak predpokladám, že čo sa týka procaku grafiky a spracovania sa dá na to spolahnut, pretoze hodnotenia ma lepšie nez 5ka.

skrinku nakoniec neberiem, pretože som došiel k názoru že po uprave mojej NZXT Hades a zmeraní to vyzerá že tam vpracem v pohode všetko o dosku som sa bal lebo spracovanie je také na tesno ale mala by vojst. a procesor bude i7 nakoniec, pretože pri daných GHz je cena najlepšia a pre stream potrebujem čo najvyšši vykon. Som rád za prehladne zhrnutie¨:-) Vďaka