Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze otevřít přístup na C:, vytváření účtů, úpravy v registrech atd.

Ahoj. Včera jsem na PC omylem zablokovala fce na PC. Jako např. Přístup na C:, vytváření nových účtů, úpravy v registrech atd. Zablokovala jsem to tímto způsobem: měnila jsem vlastnictví i s převodem kontejnerů, no jsem prostě blbka, ale jak to dát zpět? Když chci jít do místního disku c:, píše mi to toto: „c:\ není přístupný. Přístup byl odepřen.”. Nejde zadat obnova systému ani oprava „Systém Windows nemá přístup k určenému zařízení, cestě nebo souboru. K přístupu k položce pravděpodobně nemáte patřičná oprávnění.” Mám notebook Asus s nainstalovaným systémem Win8 64bit. Budu vděčná za každou odpověď..Děkuji..

edit: Nejdou vytvářet nové účty. Na kliknutí Přidat nebo odebrat nový účet Win nereaguje.. Registry nejdou spustit - háže to chybovou hlášku. Mě se stále nedařilo dostat se hned na internet, nebo do souborů, stále mi to házelo hlášku "neodpovídá" a to trvalo cca 20 sekund, než se něco otevřelo, prosím, prosím pomozte mi, předem děkuji amarelia

Mám notebook Asus s nainstalovaným systémem Win8 64bit

měla jsi.

zachraň svoje data, pak systém nainstaluj znovu. respektive u notebuku použij při startu obnovu tovární instalace.

záchrana dat buď přes live-cd linux / antivir / hirens, nebo vyndat disk, přidat do stoláku jako druhý a tam překopírovat data + svůj profil. práva k adresáři už nastavit umíš :)

příště si pamatuj, že nesmíš systému odmítnout přístup. a pokud to děláš, musíš přesně vědět kam a proč.

disk c: nezformátuješ z běžících windows.
a mezi svými známými nejspíš neseženeš nikoho, kdo by měl dvd s originálními windows.

můžeš zkusit ještě jinou věc:
nabootovat z cd s nějakým free partition managerem a změnit active oddíl na ten, kde je obnovení systému od výrobce hp - bude to na konci disku a nějak pojmenované.
pokud se povede po restartu nabootovat, je možné že ten krám sám nabídne reinstalaci.

klikni na Charm, vyber položky pro restart, ale se shiftem. Pak při dalším startu dojde k nastartování recovery options, tam můžeš rovnou přerazit celý oddíl.

více info a všechny možnosti jak obnovit Windows jsou zde: http://pcsupport.about.com/od/windows-8/a/open-adv anced-startup-options-windows-8.htm

POZOR! Většina obnovení maže více či méně data na disku!

edit: recovery options se vyvolají tímto postupem: http://www.eightforums.com/tutorials/2269-system-r ecovery-options-boot-windows-8-a.html

jestli chceš víc poděsit, tak horší scénář bude formát c: na něco, kde nejsou souborové ntfs deskriptory zabezpečení, následuje instalace os.

lepší varianta je přiřadit účet system na full přístup na c: a restartovat jak o život.

Zablokovala jsem to tímto způsobem: měnila jsem vlastnictví i s převodem kontejnerů, no jsem prostě blbka, ale jak to dát zpět? Když chci jít do místního disku c:, píše mi to toto: „c:\ není přístupný.

nelze, porušila jsi jemné předivo systému- nepustí tě tam.

[20182-owner-jpg]

správce je od slova spravovat, ne diletant.

zařízla jsi systém. ty tu malou podvodnici nemůžeš zmlátit na jejím disku. kooperuj s ní. dej disku c: práva pro systém na vše, restartuj vícekrát a doufej. nedaruje ti ani píď půdy- takže restartuj vícekrát.

edit// pokud jsi zakázala měnit oprávnění (odepřít), tak vyhledej vestavěný účet administrator. od toho tam je.

Win8 64bit

userce běží ve schizofrenním módu systém (do event logu bych nekouknul ani za pytel prasat, ta musí ječet), pokud si tam neodepřela měnit oprávnění, může je systému přiřadit. pokud na to přišla a systém naběhnul, tak nemohla přijít na nouzák a admina.

vezmi si to takhle: jak tvrdí i instalátor os se zasekne na access denied, uživatel brtník, nebo kmochna s tím nic neudělají. instaluje user system a ten má zaracha. dnes i pro vždy na ntfs.

edit//

edit: Nejdou vytvářet nové účty. Na kliknutí Přidat nebo odebrat nový účet Win nereaguje.. Registry nejdou spustit - háže to chybovou hlášku. Mě se stále nedařilo dostat se hned na internet, nebo do souborů, stále mi to házelo hlášku "neodpovídá" a to trvalo cca 20 sekund, než se něco otevřelo, prosím, prosím pomozte mi, předem děkuji amarelia

vidíš? ty vogo, ta musí ječet jak protržená (myslím win třídy vista, ne uživatelku)

Prepni sa:
V Núdzovom režime po reštarte PC povolíš "keep smilling" komplet prístupové práva k primárnemu a aktívnemu hdd C:\, zároveň, detto, povolíš prístup k podriadeným zložkám u.s.w., Capišto italiáno?

Počni povoľovať zafajknuté kolonky, cugrunt na hdd C:\
System,
Administrators,
Users,
Guests,
Everyone,
TrustedInstaller,
+
Zlaté nervy....

amarelia, nepredstavuj bezradnú, rozkošnú, mačkaciu buchtičku.

1./Spoj PC pevne s modemom (rútrom), kábel vedúci k notebooku.

2./Spusť PC (notebok) v Núdzovom režime s pripojením na sieť (hore kláves Fx).

3./Oprav Prístupové práva k C:\

já se ptal kdy co chce po tobě heslo, a ty čteš asi nějaký fór z prohlížeče událostí.

nejspíš jsi odebrala přístup nebo omezila práva sama sobě, podle toho "kontext"
když ani pořádně nefunguje windows a všechno selhává, omezila jsi přístup všemu.
to by windows neměly dovolit, měly by nechat jeden funkční administrátorský účet. pokud nevíš který to je, na dálku to asi nikdo vědět nebude.

proto znovu dotaz: zachraňuješ nějaká data, nebo to jdeš konečně znovu nainstalovat? (od 19.10. nevidím žádný pokrok)

spustila jsem PC v nouzovém režimu se síti, tam jsem také měla odepřený přístup, chtěla jsem vytvořit nové připojení k síti a tam se mi zobrazilo
amarelia a pod tím BERRY-PC, na účet amarelia jsem se nedostala, BERRY-PC mě pustil k vytvoření, ale chtělo to po mě heslo, ale to já nevím, BERRY-PC? nevím jak se to tam dostalo

Data mám zálohovaná, chtěla bych to přeinstalovat

pokusila jsem se o instalaci, ovšem neúspěšně
skončila jsem na RE-image your comp. Install a driver - nevím z které složky,
a co se týká cesty v síti, tak jsem nevěla, jakou cestu tam mám zadat, to jsem nikdy nedělala, moc mě mrzí, že nemohu stáhnout fotky, ale jsi moc hodný, děkuji za zájem mi pomoci ami

je potřeba instalační dvd stejné verze windows (8, oem, home). k notebukům se už desítky let nedodává.
z něj se nabootuje a zvolí se nová instalace s formátem disku.
pak bude potřeba nainstalovat správné ovladače, což vidím černě.

jiný postup je obnova tovární instalace: ta se dělá z běžících windows bez dvd. jenže tobě nejde nic nastavit, nemáš k ničemu přístup, systém je nefunkční a admistrátorský účet neznáš. tovární obnova je už včetně ovladačů od výrobce, ale trvá to déle než nová instalace a v případě poničených práv to vidím špatně.

jako administrator bez hesla se na ten krám nedá přihlásit? (u home verze 100% ne)
když je krám pojmenovaný berry-pc, je to možná proto, že první instalatér zadal jméno uživatele "berry". ani tím se nedá přihlásit?

nevím, kde najdu klíč

pro w8 je někde v biosu, nezadává se.

spustila jsem PC v nouzovém režimu se síti, tam jsem také měla odepřený přístup, chtěla jsem vytvořit nové připojení k síti a tam se mi zobrazilo
amarelia a pod tím BERRY-PC, na účet amarelia jsem se nedostala, BERRY-PC mě pustil k vytvoření, ale chtělo to po mě heslo, ale to já nevím, BERRY-PC? nevím jak se to tam dostalo

Pokiaľ nemôžeš sprístupniť práva k systémovému hdd C:\ v Núdzovom režime, bude nutné preinštalovať systém čím prídeš o svoje dáta. (záchrana bitovej kópie hdd je bežne možná a dostupná).
---
Počítam tiež s eventualitou, že ti dievča moje zlaté poradili experti vykonať najprv opravu programovej tabuľky NTFS Master File Table (MFT), opravu zavádzacích clustrov MBR, opravu clustrov cestou Chkdsk.
--
V prípade neznalostí spomenutých triviálnych úkonov je nutné, obrátiť sa na homologovaný PC servis osadený školenými pracovníkmi z odboru. Tešíme sa na návštevu.