Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ochrana PC

Jako ochranu před viry a další havědí používám NOD32, Kerio Personal Firewall, Spyware Terminator, Spybot Search and Destroy a Windows Defender...Poradíte ňákou nejlepší kombinaci?

Nechápu - nepoužíváš-li IE, k čemu blokuješ ActiveX? :-)

Jinak, v IE lze ActiveX vypnout v příslušné bezpečnostní zóně, blokovat to na firewallu, což je věc určená úplně k něčemu jinému, je mírně nesmyslné.

Však v IE si taky můžeš nastavit aby se tě opýtal :-)

ActiveX není všeobecné bezpečnostní riziko. ActiveX a admin práva dohromady teprve tvoří bezpečnostní riziko.

niektore stranky su bez activex nepouzitelne

S tím bude mít asi firefox trochu problém, tudíž ho zřejmě nevyužíváš 100% ;-)

No prave to nechapem ze aj s FF na niektorych strankach ak norton firewallom zablokujem ActiveX tak sa nezobrazi korektne, ak ho povolim tak stranka ide :-) Nechapem preco :-) FF pouzivam na 100%, IE sa otvori len ak nejaka dementna aplikacia nahodou po instalacii natvrdo otvori IE apod.
Mozno to len posaha detekciu tej stranky pre zapnute/vypnute activeX alebo co, neskumal som to :-) To zakazane activex mam este z doby ked som pouzival IE (pred 2rokmi) :)) Som lenivy to prestavit :)) Zmena nastane az si kupim novy PC a novy OS tam uz necham asi len vista-FW a budem pouzivat FF a uvidim ze ako dlho to vydrzi ciste (kvoli tomu firewallu, nie kvoli FF :-)

Podle mě funguje ten tvůj "firewall" funguje jako jakási proxy, kdy počítá s tím, že používáš IE když máš zapnuté filtrování ActiveX. Takže profiltruje všechno, co by v IE bylo implementované jako ActiveX objekt a dá to pryč. Řešením bude vypnout si to filtrování, vždyť máš Firefox tak naco chceš probůh filtrovat ActiveX :-)

Stačí jen trochu dávat pozor, nic víc to nechce.
Veškeré FW, uživatelské účty, bezpečné užívání
Firefoxu a Opery jsou jen urban legends.
Záplaty Windows, IE, OE na všechno stačí.
Vlastní nastavení IE je ovšem nutností nejlíp v součinnosti
s free programy na zabezpečení kompu, což je ta nejmenší maličkost.