Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ochrana PC

Jako ochranu před viry a další havědí používám NOD32, Kerio Personal Firewall, Spyware Terminator, Spybot Search and Destroy a Windows Defender...Poradíte ňákou nejlepší kombinaci?

Však v IE si taky můžeš nastavit aby se tě opýtal :-)

ActiveX není všeobecné bezpečnostní riziko. ActiveX a admin práva dohromady teprve tvoří bezpečnostní riziko.

niektore stranky su bez activex nepouzitelne

S tím bude mít asi firefox trochu problém, tudíž ho zřejmě nevyužíváš 100% ;-)

No prave to nechapem ze aj s FF na niektorych strankach ak norton firewallom zablokujem ActiveX tak sa nezobrazi korektne, ak ho povolim tak stranka ide :-) Nechapem preco :-) FF pouzivam na 100%, IE sa otvori len ak nejaka dementna aplikacia nahodou po instalacii natvrdo otvori IE apod.
Mozno to len posaha detekciu tej stranky pre zapnute/vypnute activeX alebo co, neskumal som to :-) To zakazane activex mam este z doby ked som pouzival IE (pred 2rokmi) :)) Som lenivy to prestavit :)) Zmena nastane az si kupim novy PC a novy OS tam uz necham asi len vista-FW a budem pouzivat FF a uvidim ze ako dlho to vydrzi ciste (kvoli tomu firewallu, nie kvoli FF :-)

Podle mě funguje ten tvůj "firewall" funguje jako jakási proxy, kdy počítá s tím, že používáš IE když máš zapnuté filtrování ActiveX. Takže profiltruje všechno, co by v IE bylo implementované jako ActiveX objekt a dá to pryč. Řešením bude vypnout si to filtrování, vždyť máš Firefox tak naco chceš probůh filtrovat ActiveX :-)

Pokud mas vsechny antispyware programy jako rezidentni, tak to musi byt opravdu radost na tom pocitaci pracovat.

Na ochranu ti staci firewall, ktery zabrani utokum zvenku (musi byt dobre nastaveny)! Pokud budes mit destnik samou diru, taky ti v desti moc nepomuze.

Vir, ani spyware se ti sam od sebe pres slusny firewall a zaplatovany system do pocitace nedostane. Takze pokud nebudes klikat a spoustet a insalovat kazdou hloupost, na kterou na internetu narazis, vystacis si i bez antipyware a antiviru.

Na chlup stejná kombinace a stejné zkušenosti - za rok a něco, co mám doma internet, jsem nic nechytil a to lezu na různý "prasárny".

Ještě dodám - jsem sám na svém PC pouze jako uživatel, do admina lezu, jen když potřebuji vyšší práva, jinak na net jedině jako USER, to je základ bezpečnosti.

Nikomu bych to nedával za příklad, ale používám IE a jako firewall WIPFW. Žádný rootkit typu antiviru nebo otravný nesmysl typu antispyware mi do systému nesmí.

Zpět k otázce: je dobré si zjistit alespoň na elementární úrovni, jak malware funguje, a uvidíš, že problém bývá nejčastěji v uživateli. Žádný virus se nespusí sám od sebe, udělá to uživatel, a co se týče automatických červů, před těmi tě chrání firewall (za předpokladu že si na něm nenastavíš nesmyslná pravidla pro systémové služby).

Stačí jen trochu dávat pozor, nic víc to nechce.
Veškeré FW, uživatelské účty, bezpečné užívání
Firefoxu a Opery jsou jen urban legends.
Záplaty Windows, IE, OE na všechno stačí.
Vlastní nastavení IE je ovšem nutností nejlíp v součinnosti
s free programy na zabezpečení kompu, což je ta nejmenší maličkost.