Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna harddisků

Dobrý den.
Mám doma počítač se základní deskou: GIGABYTE MA78LMT-S2 a harddiskem: Barracuda 7200.12 500 GB, kde bych potřeboval zvýšit kapacitu harddisku. Také mám doma počítač se základní deskou: Dell Optiplex GX620 a harddiskem asi Barracuda 7200.9 80 GB. Také tam bych potřeboval zvýšit kapacitu harddisku.
Přestože u obou počítačů se už dávno nedělala přeinstalace systému, první počítač je dostatečně rychlý, druhý už je pomalý.
Potřebuju poradit jaké harddisky koupit na zvýšení kapacity a rychlosti u toho druhého a jak to zkombinovat s těmi starými.

Dále mám doma ještě počítač, ale ten moc nefunguje(možná jen z důvodu špatného nastavení biosu, nebo zapojení cd-rom mechaniky nebo haraddisku):
Základní deska:
Asus K8V-MX
Hard disk:
Barracuda 7200.9 80 GB
Kdyby šel spravit a koupil bych do něj rychlý harddisk, šlo by z něj udělat použitelný počítač?

Kup tam SSD disk a mas vystarane.
Cenu si neuviedol tak ti odporucam spravit tak ze SSD bude systemovy = tam budes mat Windows a vsetky ovladace,programi a na tom starom Seagate budes mat ulozisko = filmy, hry, mp3 atd...
Teraz uz niesu az tak drahe tie SSD ako volakedy.
Tento maj ako systemovy: http://www.alza.cz/kingston-ssdnow-v300-120gb-d368 937.htm
alebo tento
http://www.alza.cz/kingston-ssdnow-v300-240gb-d368 939.htm
Zalezi kolko chces investovat do toho...

Zvýšit kapacitu HDD? Možná si tam chceš kladivem přibouchnout nějakou další plotnu?
"Navýšíš" ho tak, že si koupíš nový HDD, s větší kapacitou.

Samotný HDD (snad kromě SSD) ti nijak podstatněji rychlost PC nezvedne.
Jestliže to je pomalé díky zastaralému hardaware, tak nepomůže ani svěcená.

Pokud to je jenom zabordelené trojany, zbytečnostmi a hromadou spuštěných aplikací Po spuštění (msconfig), tak se to dá eliminovat a možná i zrychlit.

Uvést sestavu neznamená jenom základní desku a HDD. Viz. add