Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdělení disku

Nazdárek. Jaký software pro rozdělení disku? Jde mi o to rozdělit 50GB disk na dvě nebo tři části, aby se každý oddíl tvářil jako samostatný disk. Může se takový disk rozdělit, i když jsou na něm data? Nechci aby to rozdělil fyzicky, jen jako nebo já nevím jak to mám napsat :-)
Díky za tipy

Software ti disk fyzicky nerozdělí, to dokáže jen dost hard hardware ( nebo šroubovák), ale pak už ten disk bude jen tak maximálně jako těžítko.
Acronis je velmi dobrý software. Hlavně si zálohuj minimálně ta nejcennější data ! Rozdělení disku je sice praktické, ale za čas asi zjistíš, že jsi měl oddíly nastavit jinak. Pro program bude snadnější přesouvat data když nebude disk moc plný a tak smaž to, co nepotřebuješ a vysyp koš.Některé programy doporučují nejdřív ještě disk defragmentovat. Možná , pokud máš možnost použít jiný volný disk by bylo vhodné si vše zkusit předem.