Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s BSOD, pravidelným errorem ovladače grafické karty

Dobrý den,
píši Vám, protože poslední dobou mi počítač neustále pří hraní her například Hearthstone, World of Warcraft, Heroes of the Storm chvílemi problikává monitor po dobu cca 5 vteřin a poté znovu funguje (v pozadí se zobrazí varovná správa, že selhal ovladač grafiky Nvidia. V nejhorších případech po delším hraní postě počítač spadne a nahodí modrou smrt. Už jsem zkoušel všechno přetaktování, či podtaktovaní počítače, CC cleaner, stáhnutí starší verze ovladače na grafiku, reinstalování výše zmíněných her, přenastavení v ovládacím panelu Nvidia z kvality na nejvyšší výkon.
Prosím poraďte mi. Už si nevím rady. :-(
Notebook N75SF
GPU: GEFORCE GT 555M + Integrovaná grafika Intel (R) HD Graphics 3000
Procesor: Intel-(R) Core (TM) i7 - 2670QM CPU @ 2.20GHz
6GB RAM
Windows 7 Home Premium 64 bit

Při poslední reinstalaci počítače jsem myslím instaloval úplně všechny. Momentálně na to koukám a jaký z těch ovladačů mám stáhnout? Koukám na http://www.asus.com/cz/Notebooks_Ultrabooks/N75SF/ HelpDesk_Download/ takže stačí stáhnout en ovladač v VGA na Nvidii? Jinak teploty při zátěži jsem teď měřil přez MSI Kombustor a GPU load byl nonstop na 72-75% a teplota nepřekročila 68 stupňů. Jinak ovladače jsem aktualizoval vždy kdy m to nabídl software Nvidia experience. BlueScreenView mi ukazuje BDOS pouze ze včera což mi přijde divné, protože už jen dneska mi to dělalo BDOS 2x, ale jinak píše to Caused By Driver dxgknl.sys. Pod tím je mnoho složek jiných. Odkazy na print screen BSW.png
http://www.imgup.cz/images/2014/11/06/MSIKombustor .png
http://www.imgup.cz/images/2014/11/06/Prohlizecuda losti.png
Velice se omlouvám, ale nejsem PC mág.

Takže k ovladačům:
- Ovladače bys měl samozřejmě instalovat vždy po nové instalce Windows a samozřejmě všechny, odpovídající HW konfiguraci notebooku (např. WiFi a BlueTooth adaptér může tento notebook mít buď od Intelu nebo AzureWave, takže musíš nainstalovat ovladač pro to, co tam máš). Některé ovladače jsou ve více veezích, instaluj jen ty nejnovější.
- Nejprve se instaluje ovladač čipsetu, pak všechny ostatní v libovolném pořadí.
- Ovladače se neaktualizují žádným programem (u něho totiž nikdy nevíš, odkud ty ovladače stahuje - pravděpodobně nikoli z webu Asusu), nýbrž pouze ručně z webu výrobce HW!

... ovladače jsem aktualizoval vždy kdy m to nabídl software Nvidia experience.

A to jej právě ta zásadní chyba! NVidia dodává výrobcům notebooků pouze čipy, ti je "obalí" svým řešením a upraví pro ně unoverzální ovladače NVidia. Proto je velice časté, že obecné ovladače grafiky u notebooků nefungují.

Dle BlueScreenView je v BSOD "namočeno" jádro DirectX, takže to by odpovídalo právě grafice.

K chybám z Prohlížeče událostí - ta chyba DHCP je nezajímavá, zajímavější jsou určitě chyby patřící k NvStreamSvc, což je nějaká část ovladače grafiky (zase).

Závěr: nainstaluj ovladač čipsetu (pro jistotu) a ovladače obou grafik z webu ASUSu. Pokud to pak bude dělat dobrotu a ve Správci zařízení nebudeš mít žádné vykřičníky či otazníky, nemusíš už nic dalšího instalovat. A zapomeň na automatické updaty ovladačů.

Dobrý den. Po nějaké době jsem zjistil, že to nefunguje tak dobře. Nainstaloval jsem ten starší ovladač, ale problém je, že mě to teď nechce spustit hru World of Warfraft z důvodu zastaralého ovladače. chyba.png Funguje to pouze tehdy když mám nainstalovaný nejnovější ovladač.

Ano, ale mnoho známých má notebooky s dual grafikou a mají aktuální ovladače také + na staré verzi ovladače to dělá úplně stejnou chybu. Nonstop to píše chybu Display driver Nvidia Windows Kernel Mode driver, ....... has stopped responding and has successfully recovered. Takže chyba ve verzi ovladače nebude.

Ano, je možné, že některé notebooky mají grafiku udělanou tak, že obecné ovladače (nebo alespoň určité verze těchto obecných ovladačů) na ni fungují. Ale pravidlo to určitě není!
Pokud Ti padají i originál ovladače ASUS, je někde něco špatně. Zkusil bych tento postup:
- odinstaluj současné ovladače grafiky
- nainstaluj ovladače čipsetu pro Tvůj notebook
- znovu nainstaluj ovladač grafiky pro Tvůj notebook.
Pokud to bude padat i poté, použij mou radu číslo 3 z první odpovědi, abys zjistil podrobnosti o těch pádech:

Projdi si chyby v Prohlížeči událostí

Pokud to bude padat i pak, zkus čistou reinstalaci Windows (nebo obnovení z recovery, pokud byl notebook dodán s Windows a pokud jsi tento oddíl ještě nezrušil).
Pokud to bude zlobit i pak, na 99% to je HW problém.