

Jak nastavit 2 programy aby využívali 2 odlišné zvukové zařízení pro přehrávání?
Ahoj :) Mám takový malý problém...
Nedávno se mi rozbil Notebook a tak se moji rodiče koukají na filmy a seriály na druhém monitoru mého pc. Jen jsem natočil monitor a přesunul reproduktory. Ale teď mám problém že když se koukají na film tak se já nemůžu koukat na videa nebo hrát hry se zvukem protože bych je rušil.
Reproduktory jsou zapojené zezadu do zadního panelu a sluchátka mám napojená v předním panelu a k přepínaní mezi reproduktory a sluchátky používám šikovný prográmek AudioSwitch ,ale ten umí pouze rychle změnit výchozí zařízení pro přehrávání.
Já bych potřeboval nastavit aby zvuk z Chromu/Mozilly šel do reproduktorů a zbytek do sluchátek...
Hledal jsem to na netu celkem slušnou dobu ale nikde jsem nenašel řešení.
Pokud někdo víte jak to dát dohromady tak prosím poraďte :)
Předem Děkuji za odpověď
Obávám se, že nelze - sluchátka i reproduktory používají stejný výstup ze zvukovky, takže to nelze oddělit.
A nešlo by to nějak softwarově?
Vím že existují programy které umožňují nastavit zařízení pro přehrávání zvuku (např VLC,Skype,Windows Media Player atd...) takže to nějak možné být může.
Přikládám obrázky s příkladem....
V dobách XP to šlo, za předpokladu, že jsi měl 2 zvukovky (což dnes paradoxně má skoro každý, protože jsou i na grafických kartách.) Ale tak nějak se vytratila možnost v programech si zvolit zvukové zařízení..
U Win7 došlo k určité migraci do prostředí Windows, takže by to mělo jít taky (opět za předpokladu dvou různých zvukovek): https://social.technet.microsoft.com/Forums/window s/en-US/b1d1acac-1f21-4d23-8d68-98964d67c2c7/assig ning-an-application-to-different-sound-outputs?for um=w7itprogeneral , nicméně samotné Windows to neumí.
To predsa záleží na tom akú zvukovú kartu máš v PC. Je to hw záležitosť nie Windows...viacnásobné audio výstupy nie sú podporované v systéme Windows 7. Je to zámerné.
Napr. niektoré čipy od Realtek-u majú v nastaveniach Realtek HD Audio Manager-a toto:
"Make front and rear output devices play two different audio streams simutaneously."
Ak to máš aj Ty, potom je to snadné...
No :) Já mám čip od Realtek-u a mám to nastavené stejně. :)
Ale pořád nevím jak nastavit aby např.: zvuk z Chromu šel do reproduktorů a ostatní zvuky by šli do sluchátek...
Môžeš to skúsiť takto - niekomu to pomohlo:
1. Ovl. panel zvuku - Vyber predvolené zvukové zariadenie (reproduktory)
2. Spusti chrome (ak sa má niečo prehrať vo flashi - spusti to...)
3. Ovl. panel zvuku - Vyber predvolené zvukové zariadenie (sluchátka)
4. Spusti WMP - v nastaveniach vyber zvukové zariadenie, ktoré sa má použiť (sluchátka) - spusti film
Inak www.chevolume.com (neskúšal som)
CheVolume funguje dokonale,přesně to co jsem potřeboval


mockrát děkuji
pod windows to podporuje len asio4all a niektoré softwarové prehrávače ako foobar a winamp,samotná architektúra windows nepodporuje viac zvukoviek súčasne,vždy je jedna primárna a ostatné sa musia prepínať v ovládacích paneloch,obchádzať to vedia len poloprofi/profi zvukovky pomocou ich ovládačov a integrovaných dsp čipov
PROBLÉM BYL VYŘEŠEN!
Rád bych uzavřel otázku ale účet jsem jsi vytvořil až po jejím vytvoření a nevím jak to jinak uzavřít :) Pokud má někdo z Adminů možnost to uzavřít tak můžete děkuji :)