Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zobrazit soubor v HEXA !?

Klasický BMP soubor, který vypadá nějak takto:

[http://img264.imageshack.us/img264/9990/bmpsvetrmo3 .png]

Prosím pokud umíte programovat jak mohu programově zpracovat tento soubor, abych neviděl prostý text,
ale měl to komplet v jiné soustavě ? (to co vidíme kromě těch zmatin úplně napravo)

Stačí kód jak to převést do desítkové nebo šestnáctkové soustavy, když už to mám někde načtené.

//Edit

V C++ samozřejmě

Najjednoduchšie nejako takto:

#include <iostream>
#include <fstream>

int main() {
	std::ifstream input("subor.in", std::ios::in | std::ios::binary);
	char c;

	std::cout << std::hex;

	while (input.get(c))
		std::cout << (unsigned)c << " ";

	return 0;
}

Teda nejak takto, mám tu problém:

// založíme instanci dialogu pro soubory (funguje OK)
wxFileDialog dlg(this, wxT("nadpis"), wxT(""), wxT(""), wxT("Text files (*.bmp)|*.bmp"), wxOPEN | wxFILE_MUST_EXIST);
// definujeme si nějaké řetezce
wxString m_sCurrentFile, polozka, soubor;
// Načteme nějaký soubor
	if (dlg.ShowModal()==wxID_OK)
	{
        m_sCurrentFile = dlg.GetPath();
	WxMemo1->LoadFile(m_sCurrentFile);
        }
// načtení souboru proběhne OK, ale načte se pouze toto:  "BMf"
// Zbytek souboru (to je ten maglajz vpravo) se bohužel ignoruje ! Proč ?!
// poznámka: WxMemo1  je objekt něco jako "textarea" v HTML, pracuje spolehlivě (jen zobrazuje načtený obsah)

Naalokuj si buffer potrebnej velkosti (napr. WinAPI fciou) a pouzi WinAPI fciu ReadFile na nacitanie suboru. Na otvorenie suboru WinAPI fciu CreateFile. Preco pouzivas wx somariny ak ich pouzivat nevies?

Do textu si potom mozes cez nejaku formatovaciu funkciu pridavat po bytoch (aj wx nezmysel string ma urcite nejaku formatovaciu fciu, prevod na hex zobrazenie bude IMHO cez %x vo format retazci).

... alebo pouzi obycajne fopen, v cykle fgetc, fclose.