Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno něco s flashkou

Zdravím moji rádci, věc se má takto.
Včera se něco stalo s mou flashkou po připojení do notebooku (který má mimochodem asi špatné porty, někdy nic nenačtou a zlobí) ale flashka už tam pracuje často, vyskočila hláška, že se stahujou na usb flash disc ovladace az tam byly dve zelene fajfky, ze ovladace jsou uspesne nainstalovane se neco posralo nic to nedelalo a kdyz jsem ji nahodil znovu napsalo to ze se musi nejdriv flashka naformatovat a kdyz jsem dal formatovat napsalo to ze k ni nemam pristup nebo opravneni. Kdyz ji dam do jineho pc, furt stejny. Nic s ni nejde delat jeji ikona je pruhledna a je nani napsano bitlocker - stav: nelze šifrovat. Nemám tucha o co jde, doufam ze jeste nejak pujde rozchodit co muzu delat? Mám Win 7, Kingston 32GB
Díky za rady

Ááále houby, flaska není v nebi. Když použije nástroj http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url=http%3A%2F %2Fwww%2Epatriotmemory%2Ecom%2Fsoftware%2FPatriot% 2520Supersonic%2520Magnum%2520LLF%2520Tool%2Ezip (je na něj odkaz v článečku, na který jsem dával odkaz včera a který všichni opomíjejí - neumožňuje to totiž vést chytré řeči), tak se flashka s největší pravděpodobností opět rozjede

používáš šifrování disků bitlocker? proč?

Kdyz ji dam do jineho pc, furt stejny

s daty se po tvém odebírání za chodu rozluč.
najdi paragon a běž reklamovat. zničil sis ji sice sám, ale aspoň nějaká útěcha.

po připojení do notebooku (který má mimochodem asi špatné porty, někdy nic nenačtou a zlobí)

špatný kontakt a opakované připojování mohou popravovat nebo načnout souborový systém na flashce.
taky je možné, že se různým křivým a násilným vložením zkratnul usb kontakt, ochrana +5Vusb za nic nestojí - poškodí se a snese už jen menší zátěž.

flashky není škoda, kvůli nespolehlivosti i ztrátovosti se používá jen pro přenos souborů mezi pc. nikdy pro editaci originálů, které nejsou jinde na hdd.

Dřív jsem taky odpojoval flešky jen vytažením, nikdy mi takhle žádná neodešla. (ale vždycky jsem čekal, až přestala blikat a i potom jsem počkal ještě pár sekund).
Ale příklad si z toho dětí rozhodně neberte.. ]:)
Asi jsem měl jenom štěstí.
Naopak později mi odešla jedna Kingston 16GB, kterou jsem vždy bezpečně odebíral. Normálně jsem ji reklamoval a dostal novou.
Vyreklamuj ji a dávej si pak při odpojování větší pozor.

kingston kdysi míval lepší pověst, dnes klidně pod svou značkou prodává pomalé hnoje.
jinak ta chybová hláška mluví o bitlockeru, proto jsem se ptal.

edit:
dnes jsou skoro všechny flashky bez ledek, mají mnohem větší kapacitu než kdysi a od visty používají windows půl ramky jako diskovou cache. win sice oznámí, že už lze odpojit, přitom ale ještě pár sekund zapisují.
ostatně tazatel přiznal, že to vytáhnul za chodu.

teoreticky jde ještě zkusit naformátovat to pod (live) linuxem. ale dávám tomu malou naději.

google

Skymedi_USB3.0 PDT_20131023 MPtool
download here : www.usbdev.ru
snf here the details : http://www.usbdev.ru/post-sk6221-mptool-20130425-r elease-m0508/

you have to make sure that your kingston is already plugged to a good working usb port ... then run the program and only press START

in the first time it doesn't work for me ... so i go to SETUP and then MISC and then Mp options ... i changed it into only ERASE ... then go back and press START

this time the program will erase all the memory

then i went back and changed the MP options to ERASE + MP ... and press start again ... wait few moments ... this time .. it has been done

only restart your pc and have a nice AS NEW DEVICE :) :)

i wish that i was helpful and am ready for any questions

TAk teď se mi to stalo i s druhou flashkou stejný vyrobce i typ jen jiná velikost a tuhle jsem NIKDY neodebral jinak nez bezpecne! Neco na ni prenasim najednou mi to napsalo, ze soubor ktery jsem prenasel uz se nenachazi tam kde byl (pritom tam je porad) a plna flashka souboru byla najednou prazdna a nabidlo mi to jen formatovat, kdyz to dam pise zase ze je disk chranen proti zapisu a nic nejde delat dopr.. je toto mozne obe takhle v skoro stejnou dobu? Takhle to vypada kdyz odejde opotrebenim?