Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nesmazatelne soubory

Zdravim, mam na plose dva soubory tvarici se jako wordovy dokument, ale maji 0 kb, nejdou smazat, prejmenovat, presunout, zobrazit vlastnosti proste nic - vzdycky to napise, ze soubor nenalezen :.(.Nemate nekdo potuch co by se s tim dalo delat?
Mam WIN XP SP2 plně záplatovanej, Office 2003 plně záplatovanej, a harddisk v RAID Mirror ( proto nemuzu ani zkusit hodit hdd do jinyho pc)

Docela by mě zajímalo, co vy nazýváte DOSem. Protože DOS, jak ho chápeme my starší (operační systém MS-DOS, nikoliv příkazový interpreter z Windows XP), NTFS rozhodně nepodporuje. Trochu mě totiž zaráží váš termín přepnout do DOSu. Pořád nad tím musím přemýšlet. :)

volba spustit ms-dos existuje jen ve win9x
u těch souborů na ploše chce zjistit práva
nebo si vytvořit jiný admošský účet, přihlásit se do něj, najít v tomto profilu\desktop oné soubory a zrušit je.

ad raid - mirror musí jít rozpojit bez ztráty dat, ale proč se s tím dřít, když to přes profily jde i bez restartu a bez vytahování disku.

Ake maju nazvy? Nie su v nazvoch nejake debilne znaky?
Najprv restartovat Win. Potom start-spustit-prislusenstvo-prikazovy riadok.
pomocou prikazu cd sa prepni na "dokumenty a nastavenia\tvoje meno\desktop" alebo "dokumenty a nastavenia\all users\desktop", presne nazvy adresarov si pozri prieskumnikom alebo prikazom dir (ak mas suborov vela tak dir /p zobrazuje po strankach)

Az budes v tom adresari, pomocou dir /x si daj vypisat skratene nazvy (8+3 znakov), a skus zmazat ten skrateny nazov (del skrateny_nazov).
To pomaha ak ma subor nejake debilne znaky v nazve.

P.S. ak ani to nepomoze a skusal si uz aj nudzovy rezim, tak si spust na ten disk chkdsk disk: (to iste sa da pravym klikom na disk v tento PC, a zvolit si kontrolu disku). Moze byt posahany filesystem.