Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sony Xperia Z1 (ne compact), nebo Lumia 830? Názor?

Ahojte, prosím o radu, nejlépe znalé uživatele..
Co vybrat? Sony, nebo Lumii?
Co já očekávám?
- Dobré fotky
- Dobré video
- Mapy cz offline
- Skype, Whats App, Viber, ICQ
- Je-li možné, nějakou notifikaci zmeškaných hovorů, chatů
- Samo telefon a SMS
- Raději Ano SD karty
- Vyhovuje mě 5" display
Cena kolem 10.000

Předm děkuji

Samsung Galaxy S4 i9506 - cena za sedivku 9.500,- (vynikajici telefon, byl jsem odpurce Samsungu, ale potom co jsem ten telefon videl na zivo, jsem ho koupil a nelituju)

Jinak Sony ma i v premiovych modelech nacne problemy a Z1 byl i dle uzivatelu znacne tragicky, urcita vylepseni jsou az v Z1 compact, ktery vysel pozdeji a Z2, ale ani tam to neni 100%, jak je na tom nove Z3 jsem jeste neslysel, zatim dle recenze zase lepsi.
Pokud chces Sony, tak ale urcite minimalne uvazovat o Z2.

Díky za info, ale Samsunga opravdu nee, i kdyby to byl ten nejvyšší model a jen za 5000. Samsung je možná dobrej, nadupanej, ale zkušenosti mám celkově mizerné. Obvykle vydrží cokoliv od nich 2 roky a pak se to rozpadá. Ani mě ta značka nejde pod nos. Ale díky...
Mám zatím na TEST Lumii 830 a obával jsem se nejhoršího, které se naplnilo.
Když to porovnávám s Nokií N8, tak Lumie je šunt jak hnus. Tak omezenej telefon jsem neviděl. A to mě říkali, že to je lepší, jak vše běžně dostupné, Xiaomi, Xperie atd... Riskl jsem to a teď se hrozím, jak jsou na tom jiné stroje.
Zkoušel jsem i tovární obnovení do původního stavu, mám všechny dostupné aktualizace
Lumia 830, co zlobí
1) Mapy cz když je občas nahodím, tak mě to ukáže oblast někde Praha Kladno a šipka ukazuje skutečnou polohu, kam se ale musím prstem přesunout
2) Viber nefunguje vůbec
3) Skype někdy funguje, většinou ne. Jdu kolem a na displayi nic. Odemknu 830 a vidím na ploše jak u Skype je číslo, zmeškaná zpráva, ale na Glance nic nebylo. Po chvíli Glance ukazuje normálně příchozí zprávu i s oznámením. Jednou to jede, jindy ne.
4) Fotky jsem si myslel, že budou lepší jak N8, omyl. Snad jen video je plynulejší a Full HD. Když se použije LED blesk, je fotka uprostřed mírně přesvícená a kolem méně, dělá to dioda, u N8 se to nestalo.
5) Facebook aplikace- bez Mesengeru je nepoužitelná. Proč? na N8 bez problému! Microsoft to pomrvil...
6) Jejich aplikace počasí- nejbližší město (Olomouc) je 60 km daleko, to neznají Šumperk:)?
7) klávesnice, opačné vkládání znamének (čárka + a = á- to je snad běžné, ne? u Lumie to je naopak: písmeno a + čárka = á- to je BLBOST) a pro psaní ? a , (otazník a čárka) se musím neustále přepínat. A že to potřebuji opravdu často...
Dalo by se psát...
Jen se obávám, že prý Android je na tom podobně. Tak zvažuji vrácení a jiný foun?
A než šedivku, raději bych si připlatil, pokud to nebude ranec.
Díky

No v Androidech nic lepsiho nez sSamsung opravdu neznam, jde i treba o podporu systemu souboru na SD-karte, kde treba Huawei nabizi u low-endu jen FAT32, u premium modelu NTFS a Samsung ma mnohem vyhodnejsi exFAT, proste takoveto veci.
Premiove telefony od Sony jsou po strance softwaru velmi dobre, ale zabiji to vyssi poruchovost. Jinak ja zvazoval hodne Sony Xperie Z2 ale nakonec jsem se rozhodl pro SGS4, nicmene pokud nebudes mit smulu na kus, tak bys se Z2 mohl byt hodne spokojen.

1. Mapy.cz, nic takoveho to na Androidu nedela.
2. Viber nepouzivam, ale kolega v praci je na tom porad a nikdy si nestezoval.
3. Skype zazdil MS naprosto vsude, za to Lumie nemuze.
4. Fotky ma SGS4 i Z2 velmi slusne, hodne se divim, ze pises, ze Lumie ne.
5. To nevim.
6. Aplikaci na pocasi je nepreberne mnozstvi, data stejne cerpaji vsechna stejna, pouzivam In-pocasi a umi to vsechna mesta, ktera meteorologicke podklady nabizi.
7. Klavesnice nevim, ale kdyz nevyhovuje vestavena, da se zmenit za libovolnou jinou a jejich na Google Play obrovske mnozstvi, pouzivam Touchpal.

Mm Lumii 920, míval jsem i N8.
1) nezaznamenal jsem nic takového, poloha se najde hned. Na šipku s polohou stačí klepnout a ono se to tam přesune.
2) neznám, nezkoušel jsem
3) neznám, nezkoušel jsem
4) jojo, to je těžké. N8 byla snad nejlepším fotomobilem (ještě snad Nokie 808 a 1020), co kdy spatřil světlo světa a laťku nasadil pekelně vysoko. Tohle je obecný problém, ne vyloženě 830. Taky N8 byla TOP model, což 830 není. N8 mela klasický blesk, ne diodu na dvě věci...
5) neznám, nezkoušel jsem
6) používám, najde to pomalu kdejakou prdel; nemáš vypnuté sledování polohy?
7) znaky s ´ ˇ píšu tak, že klávesu podržím a vyberu. Taky mi to přišlo krapet nelogické, ale nevidím to jako problém.

Davidoff: musím s vámi souhlasit, že i přesto, jak dlouho jsou chytré telefony na trhu a jak byl Symbian, Meego apod. zastaralé či nepodporované, měli mnohem propracovanější funkce a tolik nezlobili. K tomu všemu potřebovali vcelku slabý HW. Nicméně ta doba je pryč, OS i směr se posunul jinam.
Osobně se mi WP nelíbí, zejména ve verzi 7.x se jim to moc nepovedlo a postrádali dost funkcí. Vzhled je poněkud podivný,ale pokud to člověk chvíli používá, pak se na to dá zvyknout a ve finále jsou intuitivnější než Android.
Za mě osobně,ale mám nyní Android i se všemi mouchami co má navíc od výrobce, kterého Redmarx tak hájí. Samsungu nelze upřít zajímavé a výkonné modely, které ale dost likviduje Touchwiz. Chce to pak minimálně jiný launcher a to už jsem situaci DODO - tedy dodělej si doma. To je to co mi na Androidu právě vadí. je to chytré až ve chvíli, kdy ho vlastně něco naučíte a mnohdy to je o pokusech a omylech. Nicméně nyní mám asi týden na otestování Huawei Ascend P7 a hodnotím zatím jen pozitivně. Osobně mám raději menší telefon a Tady Huawei dokázal nacpat do malého těla 5". Osobně bych zvládl klidně 4", ale trend je zvětšovat.
Každopádně uvedený Ascend P7 je svižný, má slušnou a přehlednou nadstavbu, je dosatetčně výkonný a pokud jde o navigaci tak funguje skvěle i offline. Testováno na OsmAnd a na Sygic. Navíc design neruší "hloupé" HW tlačítko pod displejem. SW tlačítka fungují solidně a zvuk je krásně čistý. Přesto, že jde o zapůjčený kus, který je už pár měsíců v provozu bez obalu není na něm znát opotřebování - jedná se o bílou variantu. Bytelný kovový rámeček telefon kvalitně zpevní, nikde nic nevrže a z mého pohledu je i kvalita a fotek solidní (u smartů nečekám kvalitu zrcadlovky) Případně mohu poslat pár testovacích foto.

Taky jsem Touchwiz driv nemusel, ale Samsung na tom zamakal a jak u meho SGS4 i9506, tak u SGS3 Neo (kupoval jsem mamce) je Touchwiz svizny a stabilni, takze jsem nazor zmenil, ale pocitam, ze se to bude tykat jen novych modelu od Samsungu.

Pokud jde o Huawei Ascend P7, tak pokud je ten podle tebe svizny, tak SGS4 je naprostej blesk. ;-)

Co se tyka WP, tak WP7 byla naprosto nepovedena beta verze, Microsoft potom co s WM6.5 zacal na ostatni ztracet, tak narychlo zpichnul polofunkcni nedodelek a mel tu drzost to prodavat. Tim u me MS navzdy skoncil. WP8 je uz jina liga, neni lepsi nez Android, ale neni to ani nijak horsi, hlavnim nedostatkem je minimum uzivatelu a tim i mensi mnozstvi aplikaci, v mnoha pripadech jinak nenahraditelnych nebo obtizneji nahraditelnych.

Jakto, pisu porad stejne. Dulezite tam je to slovo obtizne. Treba si vem tedkom "Muj vlak" od CD, na iPhonu a na Androidu na to mame dobre optimalizovanou aplikaci, ty na WP k tomu musis pristupovat pres webove rozhrani a takhle to mas s kdecim. No a lidi co si na smartphonu hrajou hry, tak tam je vylozene Android nejlepsi = nejvic her zdarma.

:-D Vážně trošku měníš styl. Ještě nedávno jsi tu vychvaloval telefony Juyiay a Ku-lao a teď najednou změna...

Co se týká aplikací, pak nechápu, k čemu je nutná aplikace na každou krávovinu. Teda krom toho, že to je IN.

Dám příklad: Studuji na jedné nejmenované univerzitě. Máme aplikaci, která zkoumá kde co, mimo jiné jídelníček v menze. Je pochopitelné, že pro BB (ani WP) tahle aplikace není. (Byť bych mohl asi rozběhnout Androidí verzi, ale nějak nemám potřebu).

Stránku, na které je jídelníček jsem si uložil do prohlížeče jako záložku. I pokud vynechám nestabilitu aplikace, mám jídelníček VŽDYCKY dřív. Prostě kliknu na záložku a do vteřiny mám otevřeno. Jenom než se na tom Androidu ta slavná aplikace zapne (nedejbože, pokud má někdo třeba jenom 512 RAM), je to půl dne a proklikat se potom ještě k jídelníčku je porod na zbytek dne.
V praxi to vypadá tak, že každý den si ode mě spolužáci půjčují telefon, aby věděli, co je k jídlu. Úplně stejné to je s jízdními řády a nevím čím vším dalším.

Hlavní je, že čím víc aplikací, tím víc Adidas.

Aby měl z mého příspěvku něco i tazatel: Za mě jednoznačně Lumii. Xperii má máma a děs a hrůza. Ač MS nemám vůbec rád, WP8 se jim povedl.

Uz jsem to tu psal, Jiayu me zklamalo, kdyz to po roce odeslo a take se zjistil, ze Mediatek je az moc velky low-end, nekomu to staci, ale me ne. Z cinskych znacek mam porad v oblibe ty velke jako Xiaomi, Lenovo, OPPO, ..., ale momentalne nenabizeji evropske LTE, takze jsem se musel kouknout jinde a skoncil jsem u Samsungu.

Aplikace na kazdou kravovinu neni nutna, ale je dobre mit tu moznost a faktem zustava, ze diky rozsireni Androidu udela kazdy prvne aplikaci pro nej (pripadne pro iPhone) a na WP je to bud s casovym zpozdenim nebo vubec. Nektere aplikace jsou lepsi a nektere horsi jako treba ta tvoje na jidelnicek. Ja jsem s aplikacema, ktere na Androidu pouzivam spokojen.

Nevim jakou Xperii mas na mysli, ale premiove od Sony pocinaje Z1 compact jsou po strance softwaru naprosto skvele, kdyby Sony zapracovalo na nizsi poruchovosti, tak by patrili k nejlepsim smartfounum.

Tohle se netýká jediné aplikace na jídelníček. Na spoustu věcí, na které aplikace je (i pro BB) stejně lezu přes prohlížeč, protože není důvod na to mít aplikaci. I pokud je dobře naprogramovaná, trvá mi přístup k informaci +/- stejně dlouho. (Aplikace má šanci mi ušetřit čas jenom, pokud jsem mimo dosah 3G/4G/Wi-fi, případně pokud mám vytlučený FUP.

Maminka si koupila Xperii SP (kvůli svítící lištičce) a to uživatelské rozhraní je otřes. Nebyl jsem schopný ani zapnout Hotspot (proč nevymyslet pro každou zažitou funkci speciální jméno, které naprosto nevypovídá o tom, co ta funkce dělá?) a nastavit jí cokoli odmítám, protože je to totálně zmatené. Příšernost.

Treba u mBanky (nevim jestli uz aplikaci pro WP nedodelali, ale driv nebyla), widget umi informovat o zmene zustatku na ucte, nic ohromnyho, ale hodi se. Jak jsem psal, casto aplikace nejsou vylozene nic nutnyho, ale potesi a hlavne zjednodusi pristup k informacim (uzivatelskym datum).

Tak Sony je ma neoblibena pseudoznacka, jak mam v popisu nakonec. Jim snad ty premiove "Z" navrhuje jinej tym nez zbytek. Jakejkoli jinej smartphone od nich e des a hruza, ta Xperia SP videl jsem to u kamaradky a naprosto otresne, souhlasim. Ono ale i u jinejch je to sice ne tak strasny, ale podobny, levnejsi founy od HTC, nakonec i od toho Samsungu - radeji se od toho drzet dal. Pokud nekdo chce levnejsi mobil, tak porad doporucuju ty cinsky znacky, tam je vetsi sance narazit na neco slusnejsiho. Kolega v praci ma iNew uz rok a pul a porad mu to slape slusne. na druhou stranu lidi chteji super telefony a nechteji za to dat penize, pak si porizuji sunky se kteryma pritom nejsou spokojeni. Nokia 5110 me v roce 2000 stala 5.500,-. Proc by mel byt super nadupany smartphone dnes levnejsi?

Pokud se má jednat o telefon na práci, pak bych doporučil buď zmíněnou Lumii, nebo http://www.czc.cz/blackberry-z30-cerna/138628/prod ukt

Fotky a video má luxusní, notifikaci má, 5" má, SD má.
Akorát je nutné ověřit dostupnost zmíněných aplikací. (Určitě má Whats app a Viber, zbytek nevím) V nejhorším případě lze pustit většinu aplikací z Androidu.
Jako bonus je velice svižný a bezpečný systém.

Díky za přestřelku :)
Početl jsem si a soudím, že si asi zvykat a zůstat na L830.
Jen bych rád, je-li to možné a někdo ví, jak a jest-li to jde, změnit klávesnici. Díval jsem se do Store a nic nenašel. Držet někde prst je zdlouhavé a to samé přes Shift. Na Andoridu mě v minulosti někdo ukazoval, že si klávesnici sám poskládal v Menu, čárky, mezerník, čísla, přepínání a pak zvolil uložit a používal. Tenkrát jsem na to čuměl a rád bych to uvítal. Ale pochybuji, že na WP se tím bude někdo zabývat. Tady to je dost jak u suchánků, ani přehledný Info GPS nemohu najít.
K tomu pár prknotin
Včera jsem obdržel pár zpráv na Skype a všiml jsem si toho až večer náhodou, mobil mám stále u sebe (zvonění bylo na MAX).
Dále se mě zeslabuje hlasitost zvonění- ono stačí při zamknutém mobilu přidržet Volume - a pak to nezvoní (blbost).
A jednou jsem měl mobil vypnutej a několikrát nabídku: posunutím dolů vypněte telefon. Takže- se dá lehce v kapse přidržet POWER..
Dále se mě několikrát stalo, že jsem vytáhl mobil z kapsy a byl aktivován foťák, to se dá naštěstí vypnout. Ono stačí totiž při shasnutém mobilu podržet cca 2-3 vteřiny spoušť a zapne se foťák...
A to ho mám teprve asi 5 dnů a jsem z toho MIMO.
Už bych asi Lumii nedoporučil a příště bych asi měnil, za Androida. Když se mučit, tak asi v jiném prostředí. Nadává se na Androida, ale co znám kolegu s Xiaomi 1S, tak je spokojenej. Sice mu vypadává někdy WIFI, musí restartovat, občas, ale že by se mu sekl, to prý ne.